Rose Bowl Masters SCY Swim Meet 2019 ( Sat, Feb 9, 2019 - Sun, Feb 10, 2019 )

Heat Sheet - 12 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 11 Mixed 100 Y Free
102 Swimmers

Heat 1 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 ROSE Ward, Chris 35-39 NT 1:00.99 1 9
4 DDM Skill, Mary 55-59 NT 1:16.49 3 6
5 UC33 Seymour, Richard 50-54 NT 1:06.21 6 3

Heat 2 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ROSE Shockro, Ellen 75-79 1:52.03 NS NP 0
3 GRA Cervantes, Jennifer 25-29 1:50.00 1:22.72 5 4
4 UC33 Twomey, Mary 60-64 1:47.00 1:44.35 2 7
5 CTSM Meza, Celeste 35-39 1:50.00 1:44.56 6 3
6 GRA Ziemer, Pirkko 60-64 1:52.00 1:37.71 1 9
7 LBG Cole, Anita 70-74 2:24.24 2:35.31 1 9

Heat 3 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Fleming, William 80-84 1:45.00 1:35.33 1 9
2 SCTM Wood, Dusty 65-69 1:41.86 1:49.76 2 7
3 ROSE Charles, Diana 55-59 1:37.63 NS NP 0
4 LBG Derbyshire, Donald 60-64 1:32.90 1:27.58 4 5
5 SPP Kopp, Natasha 50-54 1:35.00 1:29.73 2 7
6 ROSE Bosch, Jorge 50-54 1:40.00 1:48.70 10 0
7 CTSM Saavedra, Monica 35-39 1:45.00 1:52.57 7 2
8 UC38 Espejo, Manuel 30-34 1:45.00 59.04 2 7

Heat 4 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Roddy, Thomas 50-54 1:30.00 1:28.08 9 0
2 SPP Adler, Katie 30-34 1:29.00 1:18.52 4 5
3 LBG Smith, Stan 70-74 1:28.00 1:34.40 2 7
4 ROSE Sindell, Linda 55-59 1:25.50 1:27.93 5 4
5 NOVA Smethurst, Everett 80-84 1:26.13 NS NP 0
6 ROSE McMahon, Jane 65-69 1:28.13 1:29.04 1 9
7 CTSM Flores, Karen 35-39 1:30.00 1:28.66 5 4
8 ROSE Bzdak, Kris 60-64 1:30.30 1:17.39 3 6

Heat 5 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SSTC Laurence, Jason 40-44 1:25.00 1:07.15 4 5
2 SBM Beguhl, Philip 65-69 1:21.43 1:21.96 1 9
3 ROSE Odonnell, Meghan 35-39 1:20.22 1:10.33 3 6
4 UC33 Batten, Hugh 70-74 1:20.00 1:17.52 1 9
5 WH2O Whitehead, Michael 50-54 1:20.00 1:15.89 8 1
6 EQX Oneil, Maggie 55-59 1:21.22 1:23.69 4 5
7 ROSE Walsh, Jane 50-54 1:23.00 1:27.70 1 9
8 ROSE Deighton, Joshua 45-49 1:25.00 1:15.27 6 3

Heat 6 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SSTC Napier, Alex 35-39 1:20.00 1:15.20 4 5
2 LBG Chang, Edward 30-34 1:15.00 1:10.25 5 4
3 SCA Sklar, Jeffrey 45-49 1:15.00 1:05.20 5 4
4 SPP Keim, Nicole 25-29 1:10.72 NS NP 0
5 GRA Sheaks, Heidi 45-49 1:11.54 1:14.03 3 6
6 CTSM Allaire, John 55-59 1:15.00 NS NP 0
7 NOVA Robinson, Ming 55-59 1:15.00 1:08.10 2 7
8 WH2O Sharaf, Joe 30-34 1:20.00 1:05.01 4 5

Heat 7 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Fuller, Lindsay 35-39 1:10.00 1:09.34 2 7
2 SBM Fasth, Michael 60-64 1:08.12 1:11.04 2 7
3 MVN Monge, Madeline 25-29 1:08.00 1:02.18 3 6
4 MVN Ambrosio, Irving 40-44 1:06.22 58.59 2 7
5 ROSE Turner, Michael 50-54 1:08.00 1:03.79 4 5
6 SDSM Ralphs, Tony 75-79 1:08.00 1:07.19 1 9
7 UC38 Spencer, Stuart 45-49 1:08.99 1:04.01 4 5
8 SCTM Moy, Thomas 50-54 1:10.00 1:10.66 7 2

Heat 8 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Berryhill, Hayley 25-29 1:05.58 1:03.47 4 5
2 ROSE Cavanagh, Mike 55-59 1:05.00 1:08.87 4 5
3 CVMM Aamoth, James 55-59 1:04.93 1:06.14 3 6
4 NOVA Kramer, Stephanie 40-44 1:04.11 1:06.28 1 9
5 ROSE Jenkins, Elizabeth 30-34 1:04.14 1:03.56 3 6
6 WH2O Hamo, Patrick 35-39 1:05.00 1:05.55 2 7
7 UC33 Zastrow, Jesse 30-34 1:05.00 1:02.60 3 6
8 OREG Delmage, Arlene 55-59 1:05.86 1:02.06 1 9

Heat 9 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Fowler, Chris 50-54 1:03.15 1:05.36 5 4
2 CTSM Chua, Kaynen 18-24 1:02.00 54.53 1 9
3 ROSE McBride, William 45-49 1:00.79 59.85 2 7
4 SPP Baugh, Ariel 25-29 1:00.65 59.11 2 7
5 ROSE Paddock, Nina 45-49 1:00.68 1:06.34 2 7
6 SPP Galvez, Anthony 18-24 1:01.54 1:00.47 2 7
7 SBM Knell, Melissa 18-24 1:03.00 1:03.10 1 9
8 YST Ramos, John 60-64 1:03.52 1:06.09 1 9

Heat 10 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Stubbs, Keith 55-59 1:00.00 1:03.63 2 7
2 WH2O Trumbo, Isaac 30-34 1:00.00 NS NP 0
3 ROSE Leichter, Nancy 45-49 59.89 1:01.53 1 9
4 ROSE Mc Ginley, Patrick 55-59 59.44 NS NP 0
5 ROSE Frendreis, Lauren 30-34 59.52 57.28 1 9
6 T-26 Nelson, David 55-59 59.90 NS NP 0
7 SWM Golden, Philip 50-54 1:00.00 59.63 2 7
8 ROSE Frost, Ray 50-54 1:00.00 1:00.63 3 6

Heat 11 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Vucinich, Elizabeth 35-39 58.50 58.08 1 9
2 ROSE Galluzzi, David 40-44 57.04 52.79 1 9
3 ROSE Duraj, Michelle 25-29 56.90 56.37 1 9
4 T-26 James, Jessica 30-34 56.41 58.58 2 7
5 ROSE Paxton, Sean 45-49 56.78 1:01.02 3 6
6 SCAQ Donaldson, Colin 25-29 57.00 NS NP 0
7 CTSM Tucker, Robert 40-44 58.00 1:01.52 3 6
8 TSTT Liebowitz, Daniel 30-34 59.18 59.02 1 9

Heat 12 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Hurtubise, Paul 55-59 55.80 NS NP 0
2 SDSM Blichfeldt, Tore 55-59 52.40 54.54 1 9
3 LVM Ford, Peter 35-39 50.81 NS NP 0
4 GRA Bilaver, Mathew 18-24 49.00 NS NP 0
5 UC33 Forbes, Michael 18-24 49.00 NS NP 0
6 LVM Wegner, Dan 45-49 50.81 50.96 1 9
7 LAPS Pierce, Jonathan 25-29 53.01 52.75 1 9
8 ROSE Cienega, Julio 50-54 55.93 57.57 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
ROSE Cohen, Jason 30-34 1:00.00 NP
ROSE Choi, Christopher 35-39 56.20 NP
ROSE Pulliam, Kandis 30-34 1:30.00 NP
ROSE Moore, Charles 30-34 59.00 NP
ROSE Naylor, Courtney 35-39 1:15.00 NP
LBG Chaparro, Gioella 25-29 1:14.00 NP
GRA Lucero, Michael 45-49 54.50 NP
GRA Thomas, Hillary 35-39 1:08.72 NP
GRA Zderko, Carolyn 50-54 1:08.10 NP
MVN Burrola, Amy 25-29 1:04.00 NP
LBG Werner, John 55-59 1:25.00 NP
UC33 Lorenz, John 60-64 1:03.00 NP
UC33 Stevens, Jeffrey 55-59 58.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home