2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Breast
84 Swimmers

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 BSMT Jelinek, Don 85-89 1:30.00 1:26.78 2 7
4 TWIM Walker, Thomas 70-74 1:15.00 57.73 3 6
5 YPKC Snow, Charlotte 75-79 1:20.00 1:17.48 2 7
6 OREG Prather, Mirjana 75-79 53.00 45.47 1 9

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TACM Hansen, Christina 45-49 55.00 50.92 7 2
2 TACM Kerekgyarto, Kristin 35-39 52.08 46.26 3 6
3 TACM Stevens, Thomas 55-59 51.23 55.29 11 0
4 SARC Hogan, Elizabeth 55-59 50.26 51.04 3 6
5 UC37 Golden, Sandra 40-44 51.00 46.57 3 6
6 SWYM Christensen, Alyson 25-29 51.77 47.31 1 9
7 YPKC Wulfestieg, Samantha 18-24 53.00 38.78 2 7
8 TWIM Tighe, Jenifer 50-54 1:00.00 45.50 2 7

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC31 Knight, Richard 85-89 50.00 52.60 1 9
2 GLAD Litt, Arni 70-74 48.00 50.65 2 7
3 BWAQ Holt, Megan 45-49 46.12 45.90 6 3
4 NEO Appell, Laura 60-64 45.73 45.67 3 6
5 OREG Wiley, Heather 60-64 46.00 44.65 2 7
6 BC Dillon, Sally 70-74 47.58 NS NP 0
7 UC36 Ream, Anna 50-54 49.00 43.76 1 9
8 YPKC Martin, Julene 40-44 50.00 48.13 4 5

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NEO Manwiller-Thompson, Becca 30-34 45.00 43.23 3 6
2 ORCA Ikeda, Paul 55-59 44.72 44.06 10 0
3 BAM Dubey, Jessica 55-59 43.94 46.53 2 7
4 SAM Brown, Stephen 45-49 43.00 42.39 7 2
5 NEO Clark, Katherine 40-44 43.06 43.52 2 7
6 PSM Truong, Dominique 80-84 44.00 47.57 1 9
7 TWIM Kassen, Elizabeth 65-69 45.00 47.62 1 9
8 UC37 Gretsch, Jenna 45-49 45.43 44.55 5 4

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSC Henzel, Gregory 45-49 41.72 41.26 6 3
2 OREG Gettling, Janet 70-74 41.29 40.68 1 9
3 ORCA Sonoda, Rod 55-59 40.80 43.40 9 0
4 YPKC Fowler, Ethan 45-49 39.92 38.95 5 4
5 BAM Sawyer, Dennis 75-79 39.93 39.31 1 9
6 WWUS Vail, Frances 18-24 41.08 41.97 3 6
7 NEO Dillan, Gloria 55-59 41.50 40.27 1 9
8 UC36 Cruze, Jennifer 40-44 42.00 37.90 1 9

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TWIM Barnes, Brent 50-54 39.61 37.03 4 5
2 BAM Powell, Robert 55-59 39.00 38.03 7 2
3 NOVA Lauzon, Chantal 45-49 38.41 37.09 2 7
4 BAM Stafford, Rick 70-74 38.30 38.46 2 7
5 WWUS Stephens, Trevor 18-24 38.37 39.84 2 7
6 YPKC Hagedorn, Chad 45-49 39.00 35.81 4 5
7 BC Masse, Lorraine 45-49 39.03 41.40 4 5
8 GLAD Tourigny, David 35-39 39.83 33.85 1 9

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ORCA Chuang, Mason 40-44 38.00 33.83 1 9
2 WWUS Nixon, Blake 18-24 38.00 39.42 1 9
3 SARC Beirne, Katherine 45-49 37.40 37.93 3 6
4 TWIM Ferries, Jenny 35-39 36.78 35.65 1 9
5 YPKC Peterson, Steven 70-74 36.90 36.47 1 9
6 TWIM Mange, James 60-64 37.50 37.30 1 9
7 HMST Braggin, Jacquelyn 30-34 38.00 40.45 2 7
8 SEAS Timmons, Jack 55-59 38.03 36.55 6 3

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YPKC Bosselmann, Chip 55-59 36.50 34.56 5 4
2 SEAS Cote, Meredith 25-29 36.00 NS NP 0
3 OREG Philbrick, Larry 65-69 35.50 33.06 2 7
4 GLAD Berg, Tonya 60-64 35.00 39.66 1 9
5 WWUS Moss, Julie 18-24 35.23 35.17 1 9
6 NEO Inadomi, David 50-54 36.00 34.04 3 6
7 YPKC Smith, Katy 35-39 36.33 36.81 2 7
8 ORCA Chang, Michael 25-29 36.72 35.86 5 4

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Mcclafferty, Christine 45-49 34.99 34.96 1 9
2 YPKC Link, Bradford 55-59 34.30 39.67 8 1
3 LWM Porter, Michael 50-54 34.00 32.75 1 9
4 YPKC Scott, David 50-54 33.57 32.95 2 7
5 LWM Cermak, Gerald 55-59 33.60 32.74 4 5
6 SEAS Haas, Jonathan 50-54 34.11 NS NP 0
7 LWM Van Pelt, Darren 45-49 34.71 34.84 3 6
8 SEAS Hao, Yawei 25-29 35.00 31.51 3 6

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Calvo, Morena 30-34 33.10 33.65 1 9
2 TACM Castle, Matt 45-49 32.69 32.63 1 9
3 UC36 Desancic, Boris 45-49 32.00 32.87 2 7
4 TWIM Haynie, Carl 55-59 31.23 31.65 3 6
5 PSM Guerrero, Ruben 25-29 31.33 29.82 1 9
6 TWIM Alsberg, Maoz 50-54 32.50 NS NP 0
7 PSM Branham, Lucas 30-34 33.00 29.83 4 5
8 SAM Neff, John 25-29 33.32 31.53 4 5

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Kays, David 50-54 31.00 NS NP 0
2 LWM Colella, Rick 65-69 30.40 29.47 1 9
3 CGSM Conroy, Chris 30-34 27.43 27.56 2 7
4 LWM Kotynia, Jakub 30-34 25.76 26.17 1 9
5 CGSM Yung, Cejih 30-34 27.26 27.68 3 6
6 LWM Phillips, Daniel 55-59 30.00 30.78 1 9
7 SWYM Gorham, Greg 25-29 30.41 30.20 2 7
8 OREG Howell, Richard 55-59 31.00 30.84 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home