SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 44 Men 100 Y Fly
45 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ALEX McCready, Matthew 40-44 3:00.00 DQ NP 0
3 RMST Paulson, Laurence 70-74 2:00.00 1:48.93 1 9
4 GMUP Zamon, Frederick 75-79 1:42.33 1:44.55 1 9
5 GOLD Hamada, Ahmed 80-84 1:45.62 1:41.01 1 9
6 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 2:00.00 2:00.15 6 3
7 FINS McKenzie, Shane 25-29 NT 55.67 1 9

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Thomasian, Aram 30-34 1:20.00 1:05.69 3 6
2 RWW Kovacs, John 50-54 1:14.95 1:12.38 5 4
3 GERM Golden, Scott 55-59 1:10.00 1:05.26 3 6
4 GMUP Jones, Mark 55-59 1:07.23 1:04.78 2 7
5 1693 Gill, Thomas 45-49 1:07.24 1:04.28 3 6
6 MERR Joubert, Kevin 45-49 1:10.00 1:09.41 4 5
7 GERM Walters, Mark 65-69 1:16.05 1:14.66 1 9
8 GMUP Junta, Donald 55-59 1:37.26 NS NP 0

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RWW Cramer, Jason 40-44 1:04.00 1:05.13 6 3
2 L4S Ellis, Brian 50-54 1:02.96 1:03.16 4 5
3 CMYM Meek, Parker 18-24 1:01.22 59.07 3 6
4 MERR Connell, Allan 25-29 1:01.02 1:01.29 6 3
5 CMYM Ruckdeschel, Jonathan 50-54 1:01.21 59.61 3 6
6 CBFY Gambale, Michael 45-49 1:01.53 NS NP 0
7 DCAC Dever, Frederick 50-54 1:03.03 NS NP 0
8 UC10 Maguire, Andrew 30-34 1:04.35 1:03.81 2 7

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MARY Delaney, Ryan 45-49 1:00.51 NS NP 0
2 1693 Gass, Kraig 35-39 1:00.40 59.77 1 9
3 LTDV Blutfield, Matthew 25-29 1:00.00 NS NP 0
4 1693 Rockwell, John 40-44 59.25 1:00.04 4 5
5 MACM Franklin, Ryan 18-24 59.99 NS NP 0
6 SHARK Hellmann, Ralph 55-59 1:00.01 1:01.70 1 9
7 ALEX Torgesen, Harald 40-44 1:00.49 1:00.78 5 4
8 MERR VanRoden, Jack 25-29 1:01.00 1:00.36 5 4

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1693 Bell, David 40-44 58.88 56.05 3 6
2 LASH Lovett, Brian 40-44 57.64 55.50 2 7
3 VMST Buchanan, Blake 25-29 56.00 56.22 2 7
5 SVY Evans, Jeffrey 50-54 56.00 56.13 2 7
6 ARMS Czerwinski, Michael 18-24 56.99 53.25 1 9
7 UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 58.85 1:01.21 2 7
8 UC10 Straka, Ryan 18-24 59.23 57.49 2 7

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Meadows, William 25-29 55.11 59.99 4 5
2 SVY Rees, Greg 45-49 54.95 55.33 2 7
3 ANCM Roddin, Jeffrey 50-54 53.62 54.16 1 9
4 RIPM Zenyuh, James 40-44 50.75 50.78 1 9
5 1693 Elsaesser, Evan 30-34 52.53 51.95 1 9
6 SVY Gross, Jeremy 45-49 54.44 53.71 1 9
7 1776 Schaffling, Eric 25-29 55.00 57.16 3 6
8 L4S Smith, Walter 25-29 55.43 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home