2019 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 17 Women 500 Y Free
52 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Duquette, Michelle 35-39 9:40.00 9:45.80 5 4
5 FAC Purnell-Sayle, Richena 30-34 10:30.00 10:44.61 6 3
6 FAC RO, Duk 55-59 11:00.00 9:58.73 9 0
8 VMST Francis, Lesley 85-89 11:00.00 12:41.90 1 9

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 HUH Scheffter, Barbara 65-69 8:35.55 NS NP 0
2 RMST Donahue, Kendall 45-49 8:17.81 9:02.63 2 7
3 1776 Figenshu, Susan 60-64 8:00.00 8:07.05 3 6
4 RMST Flynn, Merri 55-59 7:55.91 7:36.86 7 2
5 RMST Bennett, Ruth 70-74 7:58.20 7:57.05 4 5
6 CAFC Basham, Abby 18-24 8:00.00 7:15.52 5 4
7 RIPM Dewing, Maria 55-59 8:30.00 7:38.32 8 1
8 L4S Bowman, Branka 50-54 8:41.39 NS NP 0

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ANCM Lim-Sharpe, Judy 65-69 7:45.00 NS NP 0
2 L4S Sours, Kate 18-24 7:40.00 7:28.50 6 3
3 VMST Barry, Marcia 70-74 7:16.88 7:03.95 2 7
4 L4S Becker, Marlene 50-54 7:05.00 6:41.42 5 4
5 MASH Wiseman, Kathryn 50-54 7:10.00 6:58.56 6 3
6 VMST Lyttle, Ann 70-74 7:30.00 7:13.25 3 6
7 UC08 Panagacos, Nancy 60-64 7:44.98 7:05.37 2 7
8 RMST Moyer, Michelle 55-59 7:45.00 7:06.50 6 3

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Latimer, Rebecca 35-39 7:00.00 6:52.56 4 5
2 VMST Letendre, Claire 30-34 6:55.00 6:09.81 3 6
3 VMST Adams, Gail 25-29 6:55.00 6:58.35 2 7
4 MERR Brown, Ann 55-59 6:44.12 7:03.59 5 4
5 1776 Plimpton, Hannah 30-34 6:47.30 6:50.87 5 4
6 ETM Tourtual, Dorothy 65-69 6:55.00 6:58.24 1 9
7 1776 Uppstrom, Noreen 50-54 6:59.64 6:35.83 3 6
8 NEM Hayes, Christie 70-74 7:04.97 6:51.35 1 9

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Johnson, Mindy 55-59 6:40.00 6:37.33 3 6
2 LASH Flickinger, Erica 40-44 6:36.54 6:16.77 3 6
3 FAIR Talty, Leah 30-34 6:34.74 6:26.44 4 5
4 ALEX Lachney, Fay 55-59 6:12.48 6:12.84 2 7
5 1776 Schaffling, Staci 18-24 6:15.00 6:19.92 4 5
6 ALEX Taylor, Alaina 35-39 6:35.56 6:47.26 3 6
7 ANCM Gainor, Cathy 50-54 6:40.00 6:41.02 4 5
8 VMST Miller, Patricia 55-59 6:40.50 6:45.91 4 5

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSM Steadman Martin, Nancy 60-64 6:04.48 6:01.19 1 9
2 LASH Orben, Erin 35-39 6:00.00 NS NP 0
3 1776 Saucy, Stephanie 55-59 5:55.44 6:05.50 1 9
4 RMST Shapiro, Margaret 40-44 5:52.32 5:55.63 2 7
5 ETM MacDonald, Emilie 18-24 5:53.20 5:46.63 2 7
6 ALEX Fox, Amy 35-39 6:00.00 5:48.64 1 9
7 RMST VanDoren, Sarah 25-29 6:00.00 6:06.28 1 9
8 ALEX Bade, Marian 18-24 6:10.22 6:04.23 3 6

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC06 Willeboordse, Fall 50-54 5:45.00 5:36.54 2 7
2 1776 Hug, Laurie 50-54 5:40.54 5:34.02 1 9
3 GMUP Geskos, Evangeline 35-39 5:30.00 5:54.98 2 7
4 1693 Greene, Shannon 30-34 5:28.53 5:37.62 2 7
5 1693 Wujciak, Anna 18-24 5:30.00 5:13.39 1 9
6 DFSH Greenawalt, Anne 30-34 5:36.59 5:31.24 1 9
7 SFTL Congdon, Heather 40-44 5:42.00 5:45.67 1 9
8 COLU Pellegrini, Traci 45-49 5:50.95 6:01.87 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home