SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 16 Men 200 Y IM
48 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 VMST Gaulrapp, Edward 75-79 5:00.00 4:11.27 3 6
4 GMUP Zamon, Frederick 75-79 3:29.57 3:32.28 2 7
5 VMST Bamford, Sherman 50-54 4:30.00 4:33.37 6 3

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GMUP Junta, Donald 55-59 3:25.00 3:18.52 4 5
2 ALEX Bales, Paul 60-64 2:34.98 NS NP 0
4 VMST Mccorkle, John 65-69 2:44.00 2:42.89 2 7
5 UC08 Heinemann, William 60-64 2:45.00 2:39.35 2 7
6 VMST Keating, Raymond 55-59 3:00.00 NS NP 0
7 AGUA Bernstein, Rich 70-74 3:15.00 3:16.60 1 9

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1693 Bender, William 55-59 2:40.00 2:29.06 2 7
2 GOLD Rolston, Howard 75-79 3:00.00 3:05.21 1 9
3 RWW Kovacs, John 50-54 2:32.07 2:36.22 4 5
4 GMUP Veatch, Richard 18-24 2:30.82 2:44.74 5 4
5 CMYM Jacobson, Michael 50-54 2:31.12 2:30.86 3 6
6 UC10 Hannesschlager, Michael 40-44 2:34.90 NS NP 0
7 L4S Cantwell, Andrew 35-39 2:39.00 2:37.95 5 4
8 1776 Dougherty, Stephen 65-69 2:40.00 2:36.21 1 9

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Hanford, Jeremy 35-39 2:30.05 2:30.36 4 5
2 GERM Westbrooks, Francis 18-24 2:30.00 2:28.99 4 5
3 L4S Kress, Jay 55-59 2:28.00 NS NP 0
4 L4S Gittins, Tom 55-59 2:23.55 2:33.06 3 6
5 1693 Gill, Thomas 45-49 2:25.00 2:27.89 2 7
6 UMAC Dowell, Noah 40-44 2:29.99 2:29.16 4 5
7 RWW Cramer, Jason 40-44 2:30.00 2:29.83 5 4
8 CBFY Wiley, Keith 50-54 2:30.25 NS NP 0

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC08 Kannegieser, Robert 60-64 2:19.36 2:19.10 1 9
2 MACM Franklin, Ryan 18-24 2:18.99 2:17.06 2 7
3 CMYM Meek, Parker 18-24 2:15.99 2:23.87 3 6
4 VMST Harris, Gregory 55-59 2:15.32 2:10.48 1 9
5 RMST Koons, Andrew 25-29 2:15.81 2:16.92 5 4
6 UMAC Elshafei, Emad 50-54 2:16.72 NS NP 0
7 UC08 Turner, George 40-44 2:19.22 2:15.91 3 6
8 SVY Boris, Joseph 35-39 2:22.91 2:23.43 3 6

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UMAC Goodison, Michael 45-49 2:14.49 2:14.71 1 9
2 UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 2:11.12 2:21.03 2 7
3 DCAC Meadows, William 25-29 2:10.11 2:17.35 6 3
4 SVY Evans, Jeffrey 50-54 2:09.00 2:08.84 2 7
6 LASH Lovett, Brian 40-44 2:11.11 2:09.58 1 9
7 1693 Rockwell, John 40-44 2:11.59 2:14.30 2 7
8 ARMS Tran, William 25-29 2:15.16 2:13.77 4 5

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 2:08.00 3:11.05 5 4
2 UMAC Laplante, Brett 30-34 2:05.33 2:06.77 1 9
3 UC09 Helfers, Edward 35-39 2:01.87 2:02.14 1 9
4 TIDE Verheul, Dirk 25-29 1:58.00 1:56.08 1 9
5 1693 Camp, Cory 18-24 2:00.00 1:59.99 1 9
6 ANCM Roddin, Jeffrey 50-54 2:03.47 2:03.44 1 9
7 1693 Berger, Christoph 25-29 2:07.56 2:07.83 2 7
8 CMYM Walker, Adam 25-29 2:08.48 2:08.53 3 6

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home