SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1000 Y Free
52 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
L4S Brothers, Sherri 45-49 20:20.00 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DCAC Dever, Frederick 50-54 12:02.02 12:05.78 2 7
2 SFTL Congdon, Heather 40-44 11:55.00 11:55.32 1 9
3 UMAC Elshafei, Emad 50-54 11:41.84 11:18.34 1 9
4 SFTL Kertesz, Kristof 25-29 10:01.87 10:36.93 1 9
5 TNYA Denrich, David 35-39 10:56.43 10:55.09 1 9
6 CBFY Gambale, Michael 45-49 11:50.00 11:51.58 1 9
7 SVY Boris, Joseph 35-39 11:55.42 11:56.34 2 7
8 ALEX Taylor, Tim 30-34 12:10.67 12:26.16 1 9

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VMST Loftus-Charley, Shirley 65-69 12:53.70 12:35.99 1 9
2 ALEX Lachney, Fay 55-59 12:42.04 12:35.69 2 7
3 CBFY Reynolds, Sean 50-54 12:27.35 12:07.59 3 6
4 XCL Hennessy, William 55-59 12:15.00 12:06.86 1 9
5 1693 Earle, Daniel 45-49 12:17.02 12:17.31 2 7
6 RMST Shapiro, Margaret 40-44 12:30.99 12:13.51 2 7
7 UC10 Dragon, Tony 40-44 12:42.18 13:12.21 2 7
8 SVY Houchins, Bradford 40-44 13:00.00 12:13.60 1 9

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAFF McDonald, Megan 30-34 14:17.14 13:38.43 2 7
2 ETM Tourtual, Dorothy 65-69 13:50.00 14:14.76 2 7
3 FAIR Talty, Leah 30-34 13:39.85 13:22.80 1 9
4 1776 Swanson, Vibeke 55-59 13:13.13 12:31.13 1 9
5 1776 Burke, Barbara 55-59 13:22.61 13:12.81 3 6
6 ANCM Gainor, Cathy 50-54 13:45.00 13:31.12 1 9
7 DCAC Franz, Craig 65-69 14:00.00 12:51.64 1 9
8 AGUA Bernstein, Rich 70-74 14:25.00 14:00.99 1 9

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Sours, Kate 18-24 16:00.00 15:47.55 1 9
2 ANCM Lim-Sharpe, Judy 65-69 15:35.00 15:53.46 3 6
3 L4S Perfall, Betty 60-64 15:20.00 14:53.25 2 7
4 SDS Stephens, Glenn 60-64 15:00.00 NS NP 0
5 MERR Mandour, Saleh 65-69 15:00.00 14:18.99 2 7
6 FAC Calobong-Pierce, Carol Lynn 60-64 15:34.94 14:52.41 1 9
7 L4S Butler, Maura 40-44 15:50.00 15:21.95 3 6
8 RIPM Dewing, Maria 55-59 16:06.00 15:22.99 4 5

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RIPM Griffith, Lee 70-74 18:30.00 17:35.06 3 6
2 RMST Nobbe, Nick 80-84 18:27.17 20:18.49 2 7
3 GOLD Hamada, Ahmed 80-84 17:25.62 17:14.77 1 9
4 FAFF Brown, Ray 55-59 16:16.48 16:08.54 2 7
5 1693 Romano, Vince 70-74 16:51.86 16:44.28 2 7
6 RIPM Murrell, Christy 50-54 18:00.00 17:00.86 2 7
7 L4S Johnson, Kathleen 50-54 18:30.00 17:46.39 3 6
8 FAC Segmuller, Hermann 50-54 19:13.49 18:14.71 4 5

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Connell, Warren 40-44 30:00.00 28:29.13 3 6
2 DCAC Pan, Harry 30-34 25:00.00 21:21.06 3 6
3 RMST Manheim, Lucy 75-79 24:00.00 21:02.41 1 9
4 L4S Smith, Tamara 60-64 20:30.00 19:17.11 3 6
5 L4S Slaughter, Jodie 60-64 23:00.00 23:08.43 4 5
6 UC12 Cintron, Luis 30-34 25:00.00 20:45.43 2 7
7 L4S Murphy, Ruth 45-49 30:00.00 44:52.81 1 9
8 L4S Fairchild, KC 45-49 NT 49:37.21 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
NCMS Beachler, Michael 65-69 15:37.27 NP
LASH Lovett, Mandy 40-44 13:44.10 NP
ETM Sovik-Johnston, Amanda 35-39 12:30.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home