2019 Colonies Zone SCY Championship

Heat Sheet - 6 Heats

Event 3 Mixed 1650 Y Free
52 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
ALEX McGhee, Karen 55-59 26:00.00 NS 0

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ALEX Murray, James 50-54 20:07.68 19:22.78 1 9
2 CHEL Chambers, John 60-64 19:44.82 20:18.08 2 7
3 ALEX Palavecino, Matias 35-39 18:52.00 19:44.05 1 9
4 RMST Koons, Andrew 25-29 18:44.06 18:36.56 1 9
5 1776 Hug, Laurie 50-54 18:44.81 18:37.20 1 9
6 LASH Krause, Mary Kay 40-44 19:30.00 19:38.89 1 9
7 UC08 Kannegieser, Robert 60-64 19:45.89 19:08.47 1 9
8 1776 Saucy, Stephanie 55-59 20:27.75 20:44.26 1 9

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LASH Flickinger, Erica 40-44 22:19.30 22:05.51 2 7
2 ALEX Bade, Marian 18-24 21:40.82 21:08.69 1 9
3 L4S Full, Patrick 40-44 21:30.00 20:38.87 1 9
4 LASH Roberts, Cynthia 35-39 20:30.21 20:21.03 1 9
5 ETM Godesky, Alyssa 30-34 21:00.00 20:58.77 1 9
6 GMUP Grecco, Paul 55-59 21:30.00 21:54.65 1 9
7 DCRP Dustin, Kim 50-54 21:46.31 21:19.88 2 7
8 GSM Ryan, James 65-69 22:37.22 21:50.00 1 9

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAMI Porter, Erford 55-59 24:05.00 24:36.51 3 6
2 MERR Brown, Ann 55-59 23:29.45 23:49.32 2 7
3 1776 Plimpton, Hannah 30-34 23:00.00 23:34.59 2 7
4 ALEX Taylor, Alaina 35-39 22:39.92 22:58.29 2 7
5 RIPM Rickard, Alan 60-64 22:58.00 22:43.13 3 6
6 L4S Anthes, Peter 45-49 23:08.31 21:47.08 1 9
7 1693 Ahlgren, Kyle 40-44 24:04.66 23:03.81 2 7
8 1776 Watts, Sue 60-64 24:10.26 24:37.06 1 9

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FAFF McGroarty, Patrick 55-59 27:55.40 25:14.50 4 5
2 GSM Wallace, Richard 70-74 27:00.00 28:55.65 3 6
3 BERK Levine, Steven 65-69 26:00.00 26:12.38 2 7
4 GMUP Junta, Donald 55-59 24:30.08 24:22.47 2 7
5 L4S Viellieu, Benjamin 60-64 25:00.00 24:57.62 4 5
6 L4S Goldberg, Marci 30-34 26:15.00 27:15.59 3 6
7 RMST Flynn, Merri 55-59 27:01.99 25:56.39 3 6
8 UC10 Allen, Donald 55-59 28:00.00 26:26.59 5 4

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 L4S Christopher, Jody 50-54 35:00.00 35:29.04 4 5
2 L4S Benjamin, Alexis 35-39 31:30.00 30:37.01 3 6
3 RMST Snowhite, Larry 70-74 29:55.20 28:44.05 1 9
4 MERR Lowe, Jet 70-74 28:00.00 28:50.22 2 7
5 UMAC Wagner, Cheryl 65-69 29:00.00 28:49.26 1 9
6 L4S Bowman, Branka 50-54 30:39.59 30:13.91 3 6
7 ETM Barras, Shannon 55-59 34:30.96 33:13.82 4 5
8 VMST Kelleher, Joseph 75-79 35:00.00 35:40.47 1 9

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 DCTC Wei, Laurie 18-24 21:11.97 21:16.92 2 7
3 L4S Hannam, Karen 75-79 42:25.85 44:03.70 1 9
4 VMST Nicholas, David 80-84 36:00.00 35:17.18 1 9
5 L4S Stewart, Linda 60-64 41:00.00 40:31.32 2 7
6 L4S Johnston, Jennifer 70-74 52:19.64 55:28.86 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
L4S Cantwell, Andrew 35-39 23:00.00 NP
CBFY Wiley, Keith 50-54 21:16.26 NP
PAA Gibson, Christopher 60-64 19:30.00 NP
UC10 Breese, David 70-74 32:00.00 NP
UC12 Hart, Ellen 55-59 32:50.18 NP
UC12 Hart, Kevin 60-64 29:48.00 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home