Dr. Bill Ross 5th Annual Memorial Masters Swim Meet 2018

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 M Free
83 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 UC06 Lei, Ting 60-64 NT 45.61 2 17
4 UC06 Savelieva, Polina 35-39 1:00.00 43.94 2 17
5 LICY Gill, Sarah 45-49 1:00.00 57.96 2 17
6 AGUA Alali, Ahmed 55-59 1:00.00 35.02 6 13

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 XCL Shortino, Ann 55-59 55.34 58.14 5 14
2 TNYA Goran, Steven 60-64 52.26 NS NP 0
3 METR Schloss, Steve 80-84 48.49 49.76 1 20
4 TS Tannenbaum, Shawn 35-39 45.00 31.54 2 17
5 XCL Sloane, Charlene 65-69 45.00 39.24 2 17
6 UC06 Silverman, Judith 60-64 45.00 49.59 1 20
7 XCL Ciardullo, Joy 55-59 46.50 43.47 4 15
8 LICY Gonzalez, Ronald 35-39 50.00 48.98 3 16
9 CONN Wildrick, Terry 65-69 55.00 49.04 3 16

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC06 Camhi, Stephen 65-69 45.00 39.84 9 9
2 UC06 Weinberg, Madeleine 55-59 41.91 40.20 3 16
3 METR Mc Closkey, Tom 65-69 40.00 39.74 8 11
4 UC06 Wootton, Michael 60-64 40.00 34.52 1 20
5 XCL Brenner, Logan 25-29 37.50 42.12 5 14
6 XCL Rudes, Lauren 30-34 38.00 37.02 2 17
7 XCL Gallo, Christine 55-59 40.00 37.84 2 17
8 UC06 Greenberg, Steven 70-74 40.00 44.20 3 16
9 XCL Baumann, Lisa 60-64 42.50 NS NP 0
10 XCL Williams, James 55-59 45.00 40.44 7 12

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 XCL McManus, Thomas 45-49 36.60 32.15 2 17
2 GSM Huminski, Robert 65-69 36.08 37.54 6 13
3 REDT McRorie, Jessica 40-44 35.90 NS NP 0
4 BCTM George, Jordan 55-59 35.50 34.10 4 15
5 XCL Stroh, Caitlin 25-29 35.00 34.07 4 15
6 XCL Megherian, Christina 30-34 35.50 35.02 1 20
7 UC06 Viviani, Joe 65-69 35.89 38.17 7 12
8 UC06 Huminski, Richard 65-69 36.08 36.10 5 14
9 PBM Craffey, Joan 65-69 36.11 36.96 1 20
10 XCL Elkis-Abuhoff, Deborah 55-59 37.00 36.83 1 20

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC06 Goodman, Jeff 45-49 35.00 36.97 4 15
2 XCL Rinn, Andrew 50-54 34.75 35.66 5 14
3 UC06 Szlechter, Moshe 45-49 34.00 36.53 3 16
4 REDT Filatov, Stan 65-69 34.00 35.36 4 15
5 METR Mulderrig, Edward 55-59 33.92 34.13 5 14
7 XCL Cedar, Zachary 18-24 34.00 NS NP 0
8 METR Grashow, Mark 70-74 34.00 33.11 1 20
9 GSM Wallace, Richard 70-74 35.00 35.67 2 17
10 METR Shtab, Steven 55-59 35.00 NS NP 0

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 METR Treadwell, Tim 50-54 33.43 34.26 4 15
2 UC06 Nagy Iuvara, Erica 40-44 33.00 30.54 1 20
3 BCTM Somwaru, Marlon 18-24 33.00 30.39 3 16
4 BCTM Wong, Ryan 18-24 32.00 29.93 2 17
5 BCTM Hebert, Jeremy 30-34 32.00 27.76 3 16
6 UC06 Silverman, Daniel 30-34 32.00 35.80 5 14
7 BCTM Gerson, Kelcie 18-24 32.08 33.35 1 20
8 WM McCue, Sean 55-59 33.00 NS NP 0
9 UC06 McKee, Kelly 65-69 33.32 33.74 3 16
10 XCL Schore, David 50-54 34.00 30.55 2 17

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BCTM O'Neill, Roy 55-59 32.00 30.84 2 17
2 BCTM Sullivan, Thomas 60-64 32.00 NS NP 0
3 UC06 Brown, Jason 55-59 31.50 31.73 3 16
4 BCTM Saint-Amour, Craig 65-69 31.00 29.66 1 20
5 BCTM Hall, Lindsay 25-29 30.45 30.50 1 20
6 PATZ Conti, Juliet 45-49 30.65 31.58 1 20
7 XCL Mulligan, Nicole 25-29 31.00 31.49 3 16
8 SEAW Todd, Robert 50-54 32.00 31.22 3 16
9 XCL Rawley, James 65-69 32.00 NS NP 0
10 CHEL Christie, Andrew 30-34 32.00 32.56 4 15

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 XCL Ahearn, John 40-44 30.19 31.23 1 20
2 XCL Zak, Donna 35-39 30.00 31.55 1 20
3 NYAC Goldberg, Brian 40-44 29.50 NS NP 0
4 MPNY Irisov, Laziz 40-44 28.54 NS NP 0
5 UC07 Mills, Andrew 45-49 28.00 27.22 1 20
6 XCL Freund, Robert 55-59 28.50 27.75 1 20
7 BCTM Willeboordse, Fall 50-54 28.55 NS NP 0
8 LASH Oxley, Gregory 60-64 29.50 NS NP 0
9 BCTM Lewis, Kristin 25-29 30.00 31.24 2 17
10 UC07 Fey, Michael 65-69 30.20 31.71 2 17

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 XCL Blazuk, Andrew 30-34 27.00 24.75 1 20
2 IA Hardick, Sean 25-29 26.75 NS NP 0
3 LICY Charles, DilloN 30-34 26.00 26.43 2 17
4 CHEL Cohen, Julien 18-24 25.60 26.63 1 20
5 METR Trigubovich, Andrey 30-34 24.86 NS NP 0
6 CONN Dearstyne, Lou 50-54 25.00 25.31 1 20
7 LTMM Millard, Jelani 25-29 25.98 NS NP 0
8 BCTM Beeker, Alex 25-29 26.60 28.00 1 20
9 CHEL Sabala, Michael 35-39 26.83 NS NP 0
10 AGUA Ulyanenko, Sergey 35-39 28.00 27.64 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
METR Levenson, Marvin 65-69 33.50 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home