SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dr. Bill Ross 5th Annual Memorial Masters Swim Meet 2018

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 50 M Fly
47 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 AGUA Alali, Ahmed 55-59 1:00.00 44.44 4 15
4 UC06 Clark, Ellen 65-69 52.68 57.09 1 20
5 UC06 Silverman, Daniel 30-34 50.00 51.83 6 13
6 XCL Benson, Richard 65-69 50.23 42.92 5 14
7 AGUA Snyder, Sharon 60-64 1:00.00 NS NP 0
8 TNYA Goran, Steven 60-64 1:09.66 DQ NP 0

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 XCL Witte, Linda 55-59 45.00 1:02.77 3 16
2 XCL Elkis-Abuhoff, Deborah 55-59 42.00 41.51 2 17
3 REDT McRorie, Jessica 40-44 41.99 NS NP 0
4 GSM Huminski, Robert 65-69 40.46 NS NP 0
5 CHEL Christie, Andrew 30-34 40.00 34.63 5 14
6 AGUA Cort, Hayley 55-59 40.27 41.22 1 20
7 XCL Vietmeier, Angela 35-39 41.75 42.35 2 17
8 UC06 McKee, Kelly 65-69 42.00 46.25 6 13
9 XCL Kaufman, David 45-49 44.50 45.58 1 20
10 UC06 Viviani, Joe 65-69 49.57 41.45 4 15

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WM McCue, Sean 55-59 38.00 NS NP 0
2 XCL Stroh, Caitlin 25-29 37.00 36.44 1 20
3 METR Cruz, Angelika 45-49 36.00 37.52 1 20
4 BCTM Willeboordse, Fall 50-54 35.35 NS NP 0
5 XCL Rawley, James 65-69 35.00 34.66 1 20
6 UC07 Fey, Michael 65-69 35.00 35.60 2 17
7 XCL Bohack, Robert 55-59 35.50 32.62 2 17
8 REDT Filatov, Stan 65-69 36.00 37.15 3 16
9 XCL Cataldo, Keith 55-59 38.00 38.46 3 16
10 UC06 Lei, Ting 60-64 NT 59.72 2 17

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BCTM Hebert, Jeremy 30-34 35.00 31.73 4 15
2 BCTM Wong, Ryan 18-24 33.40 34.45 3 16
3 XCL Weiss, Adam 40-44 32.13 32.63 2 17
4 NYAC Goldberg, Brian 40-44 32.00 NS NP 0
5 WM Roye, Seth 40-44 30.50 32.68 3 16
6 RAC Burke, Sean 40-44 31.00 29.45 1 20
7 MPNY Irisov, Laziz 40-44 32.11 NS NP 0
8 XCL Zak, Donna 35-39 33.00 36.13 1 20
9 BCTM Somwaru, Marlon 18-24 33.50 32.65 2 17
10 CHEL Sawicz, Kasia 30-34 35.00 34.01 1 20

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CONN Dearstyne, Lou 50-54 30.00 29.23 1 20
2 XCL Freund, Robert 55-59 30.00 30.60 1 20
3 CHEL Cohen, Julien 18-24 29.90 29.70 1 20
4 LTMM Millard, Jelani 25-29 28.67 29.57 2 17
5 METR Trigubovich, Andrey 30-34 25.95 26.91 1 20
6 LICY Kravchuk, Maksym 25-29 28.00 32.95 3 16
7 XCL Zelehowsky, Lucas 25-29 29.00 26.41 1 20
8 SYSM Kahn, Roger 60-64 30.00 31.75 1 20
9 XCL Blazuk, Andrew 30-34 30.00 27.71 2 17
10 BCTM Fernandez-Rodriguez, Ruben 30-34 30.50 30.22 3 16

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
METR Levenson, Jack 70-74 40.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home