SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Somerset County YMCA Masters Pentathlon Swim Festival (and 25s!)

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 200 M Free
36 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SCYM Zhang, Peter 55-59 6:00.00 4:31.53 3
2 SCYM Begley, Leisa 55-59 4:24.00 3:58.15 2
3 AGUA Smith, Charles 45-49 4:13.28 3:54.14 1
4 SCYM Kim, Dennis 50-54 4:20.00 4:25.78 5
5 SCYM Moeller, Janet 80-84 5:50.00 4:56.20 1
6 LASH Brennan, Jennifer 50-54 NT 2:54.26 1

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 AGUA Katz, Jane 75-79 4:00.00 3:40.32 1
2 SCYM Truncale, Kate 40-44 3:45.00 3:23.40 3
3 1776 Jastremski, Janet 70-74 3:44.00 3:21.97 1
4 AGUA Snyder, Sharon 60-64 3:45.00 3:47.08 2
5 UC06 Otto, Christian 50-54 3:45.36 NS NP
6 SCYM Lockhart, Susan 60-64 4:00.00 4:04.99 3

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SCYM Lockhart, David 60-64 3:30.00 3:06.66 2
2 SCYM Soisson, Stephen 50-54 3:15.00 2:59.06 4
3 SCYM Stolarski, Megan 40-44 3:09.93 3:07.57 2
4 AGUA Kolonkowski, Bob 70-74 3:10.32 3:31.36 2
5 SCYM Hiller, Patricia 55-59 3:15.00 2:55.04 1
6 SCYM Hoefele, Peter 55-59 3:35.00 3:36.73 2

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UC08 Flournoy, Thomas 60-64 3:00.00 3:11.72 3
2 SCYM Wolf, Sasha 40-44 2:53.00 2:46.09 2
3 1776 Amundsen, Joseph 70-74 2:49.52 NS NP
4 GSM McElroy, Frank 70-74 2:50.00 2:46.54 1
5 SCYM Ryan, Ellen 40-44 2:56.83 2:59.14 1
6 LASH Stout, Janice 45-49 3:00.00 3:04.12 1

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GSM Volker, Jens 50-54 2:40.00 2:37.59 3
2 SCYM Israel, Marc 60-64 2:39.68 2:40.02 1
3 BERK Moore, Aaron 50-54 2:33.75 2:32.28 2
4 SCYM Duffy, Shawn 55-59 2:35.00 2:32.77 1
5 GSM Wallace, Andrew 50-54 2:40.00 2:31.87 1
6 GSM Ryan, James 65-69 2:40.70 2:41.68 1

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SCYM Cannilla, Cara 18-24 2:25.96 2:30.32 1
2 GWMS Stoller, Korey 35-39 2:21.31 2:24.79 1
3 SVY Stull, Eric 40-44 2:12.28 2:08.01 1
4 UC06 King, Dan 25-29 2:12.87 2:30.35 2
5 WASC Port, Jack 25-29 2:25.50 2:22.10 1
6 GSM Steadman Martin, Nancy 60-64 2:30.48 2:37.19 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home