SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SPMS Short Course Meters Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 32 Men 100 M Fly
58 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
VCM Shaffer, Mike 50-54 1:03.52 NS 0
WH2O Camacho, Raymond 50-54 1:20.00 NS 0
WH2O Graham, Errol 55-59 1:28.33 NS 0
WH2O Schmidt, Matthew 40-44 1:08.99 NS 0

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 ROSE Ronay, Peter 75-79 2:18.00 2:20.33 1 9
4 WH2O Wiener, Neal 70-74 1:50.04 1:56.99 2 7
5 SCAQ Gross, William 55-59 2:04.32 NS NP 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 ARIZ Everett, Douglas 50-54 1:45.00 1:55.24 4 5
3 GRA Contreras, Caleb 18-24 1:33.00 1:30.31 4 5
4 ROSE Pansing, Craig 35-39 1:30.00 1:20.30 6 3
5 MELO Pinto, Harlan 60-64 1:30.66 1:31.58 3 6
7 WH2O Larson, Charles 65-69 1:35.00 NS NP 0

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Graham, Errol 55-59 1:28.33 1:30.79 3 6
2 ROSE Sterne, Erik 65-69 1:22.54 1:26.27 4 5
3 SDSM Muniz, Rodrigo 40-44 1:18.12 1:20.87 6 3
4 NMMS Wilson, Robert 65-69 1:14.60 1:14.26 1 9
5 CVMM Buckley, Mark 65-69 1:16.96 1:19.65 3 6
7 WH2O Camacho, Raymond 50-54 1:20.00 NS NP 0
8 MVN Hayward, David 55-59 1:25.16 1:27.99 2 7

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Choi, Christopher 35-39 1:14.01 1:11.08 3 6
2 TSTT Liebowitz, Daniel 30-34 1:11.62 1:09.94 3 6
3 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:11.04 1:09.46 2 7
4 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:10.45 1:08.11 3 6
5 ARIZ Modjeska, Mark 65-69 1:10.99 1:17.08 2 7
7 CMS Abrahams, Richard 70-74 1:11.50 1:11.63 1 9
8 GRA Bilaver, Mathew 18-24 1:12.01 1:09.02 3 6

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Schwartz, Joshua 40-44 1:10.00 1:02.14 2 7
2 GRA Lam, Joshua 40-44 1:09.46 1:08.67 5 4
3 GRA Adajar, Jordan 25-29 1:07.00 1:07.38 3 6
4 WH2O Sinel, Craig 40-44 1:06.95 1:05.62 4 5
5 UC38 Banbury, James 45-49 1:07.00 1:04.98 1 9
7 UCLA Morales, Tito 55-59 1:07.00 1:05.52 1 9
8 GRA Pronin, Yan 35-39 1:10.00 1:11.35 4 5

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Peralta, Daniel 18-24 1:06.79 1:04.27 2 7
2 WH2O Larson, Adam 35-39 1:06.37 1:06.24 2 7
3 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 1:05.00 1:13.47 5 4
4 VCM Shaffer, Mike 50-54 1:03.52 1:01.15 1 9
5 GRA Wood, Andrew 40-44 1:04.99 1:05.60 3 6
7 GRA Granados, James 35-39 1:05.75 1:05.85 1 9
8 ROSE Stephenson, Dan 60-64 1:06.57 1:06.26 1 9

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Cook, Jacob 30-34 1:02.87 1:03.27 2 7
2 GRA Magee, Mark 50-54 1:01.47 1:03.56 2 7
3 WH2O Kunsch, Antoine 30-34 59.06 59.48 1 9
4 WH2O Hornyak, Tim 18-24 58.00 59.82 1 9
5 LVM Cocks, Gareth 25-29 58.72 58.68 1 9
7 WH2O Larsen, Carl 40-44 1:00.00 1:01.75 1 9
8 WH2O Morante, Carlo 25-29 1:02.16 1:02.36 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
DAM McPherson, Andrew 70-74 1:16.00 NP
CVMM Karren, Kelly 45-49 1:04.56 NP
WH2O Schmidt, Matthew 40-44 1:08.99 NP
WH2O Cutter-Wilson, Samuel 30-34 1:04.00 NP
SCAQ Barion, Christian 30-34 1:10.00 NP
SDSM O'Neill, Gary 60-64 1:23.00 NP
GRA O'Hare, Matthew 55-59 2:16.00 NP
GRA Skelly, Drew 50-54 1:11.93 NP
PSCM Dreitzler, Todd 45-49 1:03.60 NP
SBSM Kennedy, Neal 25-29 56.00 NP
ROSE Blackway, Derek 40-44 1:10.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home