2018 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 7, 2018 - Sun, Dec 9, 2018 )

Heat Sheet - 3 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 50 Men 200 M Fly
29 Swimmers

Heat 1 of 3

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GS Decker, John 40-44 2:32.26 2:38.71 1 17
3 CONN Canning, Peter 60-64 5:00.00 4:36.47 3 14
4 MAMA Keil, Mark 65-69 4:05.15 4:18.41 2 15
5 WAM Wild, Mark 25-29 4:00.97 4:09.42 4 13
6 CONN Duguay, Robert 30-34 4:04.74 3:42.10 2 15
7 MESC Roth, Douglas 55-59 4:33.07 4:24.02 2 15
8 NCMS Miller, Jamie 60-64 5:55.10 5:53.15 4 13

Heat 2 of 3

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAMA Prescott, Al 50-54 3:35.69 3:40.09 5 12
2 CRM Kwa, Ken 45-49 3:15.27 3:09.63 1 17
3 GSM McElroy, Frank 70-74 3:15.00 3:17.42 1 17
4 WAM Mitchell, Craig 25-29 3:07.70 3:17.21 3 14
5 CONN Mehlhaff, Matthew 35-39 3:00.00 2:49.97 2 15
6 WAM McGahie, Ted 55-59 3:05.55 3:00.59 1 17
7 NSY Hopeman, Albert 50-54 3:08.50 3:35.22 4 13
8 WAM Ols, John 50-54 3:15.00 3:16.02 3 14
9 CONN Geoghegan, William 65-69 3:30.00 3:31.40 1 17
10 MESC Syphers, Dale 60-64 3:40.00 3:37.50 2 15

Heat 3 of 3

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CHEL Chambers, John 60-64 2:54.00 2:49.36 1 17
2 MESC Waldfried, Carlo 50-54 2:39.00 2:35.85 1 17
3 MESC Dolben, Warren 25-29 2:30.99 2:45.89 2 15
4 WAM Moran, Daniel 35-39 2:14.61 2:11.77 1 17
5 CHEL Modrov, Drew 25-29 2:02.97 2:03.00 1 17
6 MIT Nilsson, Eric 30-34 2:06.00 2:07.15 1 17
7 SPM Stiles, David 25-29 2:25.42 NS NP 0
9 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 2:45.00 NS NP 0
10 CONN Wyckoff, Benjamin 50-54 2:54.26 3:09.71 2 15

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GSP Wright, Brendan 40-44 3:00.00 NP
NEM Skolnick, Stewart 60-64 4:32.55 NP
WCMS Strehle, Andrew 45-49 3:04.24 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home