SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

BAMFest 2018

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 11 Mixed 100 Y IM
45 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
2 YPKC Nelson, Sidney 30-34 NT 1:23.63 1
3 YPKC Link, Bradford 50-54 NT 1:13.84 2
4 UC36 Kickert, Brad 45-49 NT 1:55.28 5

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 TWIM Thompson, Valerie 65-69 2:38.36 2:48.51 1
2 OREG Helm, Charlie 60-64 1:52.00 NS NP
3 UC36 Humphrey, Alan 55-59 1:45.00 1:23.05 2
4 NEO Bent, Julia 70-74 1:50.00 1:53.83 2
5 TWIM Walker, Thomas 70-74 2:15.00 2:10.82 3
6 UC36 Necessary, Michael 65-69 NT DQ NP

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Galvani, Bill 70-74 1:38.00 DQ NP
2 BAM Carruthers, Kate 70-74 1:35.00 1:34.37 1
3 NEO Flynn, Christi 50-54 1:30.30 1:31.22 3
4 UC36 Olsen, Steve 65-69 1:32.00 1:31.03 3
5 YPKC Petersen, Diana 45-49 1:35.60 1:24.50 2
6 BAM Tonder, Mariann 50-54 1:41.50 1:41.73 4

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Lipton, Beth 40-44 1:29.53 1:30.88 2
2 YPKC Pilger, Robert 75-79 1:28.00 1:22.34 1
3 NEO Hass, Katherine 35-39 1:25.76 1:17.11 3
4 TWIM Gable, Jessi 35-39 1:27.10 1:22.69 4
5 PSM Breiger, David 60-64 1:28.00 1:15.87 1
6 SVMS Ness, Kerry 45-49 1:30.00 NS NP

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Voegtlen, Barney 65-69 1:25.00 1:25.26 2
2 BAM Sawyer, Dennis 70-74 1:25.00 1:29.65 2
3 TWIM Fritschen, Tom 60-64 1:21.47 1:20.72 2
4 LWM Kirkland, Dan 70-74 1:21.62 1:14.60 1
5 BAM Thomasson, Erin 50-54 1:25.00 1:25.23 2
6 YPKC Fowler, Ethan 45-49 1:25.44 1:20.01 4

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 WAC Sheng, Elisa 35-39 1:17.52 1:16.73 2
2 TWIM Ferries, Jenny 35-39 1:13.67 DQ NP
3 TWIM Lickwala, Holly 40-44 1:12.35 1:10.93 1
4 LWM Davis, Charlotte 65-69 1:13.00 NS NP
5 BAM Cyger, Erin 45-49 1:17.47 1:18.10 1
6 NEO Desler, Rachel 35-39 1:20.00 1:16.51 1

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Josselyn, Jesse 18-24 1:10.00 1:07.98 2
2 UC37 Bollens, Stephen 55-59 1:09.63 NS NP
3 BAM Howard, John 45-49 1:07.18 1:07.49 3
4 BAM Baker, John 65-69 1:07.35 1:10.62 1
5 OREG Haffner, Francie 50-54 1:09.67 1:09.71 1
6 YPKC Hagedorn, Chad 45-49 1:11.69 1:06.56 2

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Alpaugh, Spencer 18-24 1:05.50 1:01.85 1
2 YPKC Sexton, Neil 45-49 1:02.85 1:04.26 1
3 OREG Self, Mike 45-49 59.88 NS NP
4 TWIM Haynie, Carl 55-59 1:02.00 1:02.18 1
5 NKM Eggers, Todd 50-54 1:03.00 1:09.34 1
6 BAM Cox, Carey 40-44 1:05.74 1:05.89 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home