BAMFest 2018

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 9 Mixed 100 Y Free
41 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEO Flynn, Todd 50-54 NT 1:18.41 3
2 PMS King, Bill 85-89 2:30.00 NS NP
3 TWIM Thompson, Valerie 65-69 2:03.43 2:01.77 2
4 BAM Tifft, Sara 60-64 2:30.00 1:59.98 2
5 UC36 Necessary, Michael 65-69 NT 1:07.72 1
6 YPKC Thompson, Amanda 25-29 NT NS NP

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 YPKC Martin, Julene 40-44 1:48.00 1:28.06 2
2 BAM Gottlieb, Marilynn 60-64 1:38.00 1:34.58 1
3 NEO Heffernan, Charles 65-69 1:30.00 1:20.69 4
4 SVMS Ness, Kerry 45-49 1:30.00 1:27.25 4
5 UC36 Brown, Barry 50-54 1:40.00 1:05.12 2
6 BAM Bowditch, James (Jay) 80-84 1:55.00 1:55.71 1

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Masters, Nora 55-59 1:25.00 1:21.39 2
2 UC36 Olsen, Steve 65-69 1:20.00 1:18.09 3
3 TSC Henzel, Gregory 45-49 1:16.23 1:13.89 3
4 YPKC Petersen, Diana 45-49 1:17.20 1:12.36 3
5 BAM McFarland, Cestjon 55-59 1:25.00 1:20.16 1
6 BWAQ Noffke, Wendy 45-49 1:26.00 1:25.62 4

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BAM Thomasson, Erin 50-54 1:12.00 1:13.15 1
2 YPKC Pilger, Robert 75-79 1:10.00 1:08.65 1
3 BAM Gende, Gretchen 45-49 1:09.00 NS NP
4 UC36 Humphrey, Alan 55-59 1:10.00 1:04.65 1
5 TWIM Brandt, Robert 65-69 1:11.09 1:11.90 2
6 BAM Lipton, Beth 40-44 1:15.00 1:14.56 1

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NEO Hass, Katherine 35-39 1:05.56 1:04.58 2
2 TWIM Fritschen, Tom 60-64 1:04.77 1:06.59 3
3 LWM Davis, Charlotte 65-69 1:04.00 1:05.69 1
4 BAM Josselyn, Jesse 18-24 1:04.00 58.47 1
5 LWM Johnson, David 55-59 1:05.00 NS NP
6 BAM Cyger, Erin 45-49 1:08.00 1:08.62 2

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 PSM Breiger, David 60-64 1:02.00 1:04.25 2
2 TWIM Koppelberger, Jason 45-49 1:01.86 1:05.75 2
3 BAM Webber, Paul 60-64 1:01.01 1:02.24 1
5 TWIM Koppelberger, Tamara 45-49 1:01.86 1:02.55 1
6 BAM Kirchhofer, Karl 50-54 1:02.38 1:03.79 1

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 BWAQ Littlefield, James 55-59 59.50 NS NP
2 YPKC Sexton, Neil 45-49 53.72 53.35 1
3 OREG Self, Mike 45-49 49.88 NS NP
4 SWYM Hering, Brad 55-59 52.71 NS NP
5 UC36 Hansen, Peter 60-64 58.10 NS NP
6 RMST Carlson, Jennifer 35-39 1:00.17 59.55 1

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home