2018 Patriot Masters Sprint Classic ( Sun, Oct 28, 2018 )

Heat Sheet - 4 Heats

Event 14 Men 100 Y IM
32 Swimmers

Heat 1 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 FAC Segmuller, Hermann 50-54 1:56.23 1:50.47 3
2 GERM Boyle, Michael 65-69 1:38.24 1:54.84 4
3 GMUP Junta, Donald 55-59 1:37.00 1:36.72 3
4 L4S Purcell, Frank 50-54 1:31.54 1:31.01 2
5 RMST Paulson, Laurence 65-69 1:32.96 1:41.32 3
6 GMUP Zamon, Frederick 75-79 1:37.46 1:31.95 1
7 GERM Robinson, David 75-79 1:40.00 1:33.87 2
8 NEM Hatchette, Michael 75-79 2:25.00 2:25.54 3

Heat 2 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 OCSC Henry, Robert 60-64 1:25.63 1:28.44 2
2 RIPM Rickard, Alan 60-64 1:19.49 NS NP
3 GOLD Rolston, Howard 75-79 1:17.15 NS NP
4 UC09 Baca, Alexander 25-29 1:15.00 NS NP
5 ETM Wardle, William 65-69 1:16.18 1:16.01 1
6 ANCM Harmon, David 65-69 1:18.00 1:21.47 2
7 GSM Van Horn, Larry 60-64 1:23.12 1:29.72 3
8 DCAC Massonneau, Christopher 60-64 1:28.40 1:24.49 1

Heat 3 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 1693 Bender, William 55-59 1:07.00 1:10.00 2
2 UC10 Dickson, Bowman 30-34 1:06.00 1:08.29 1
3 UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 1:05.01 1:03.43 1
4 DFSH Burns, Brian 45-49 1:05.00 1:04.93 2
5 L4S Kress, Jay 55-59 1:05.00 1:05.06 1
6 1776 Barry, Shaun 40-44 1:05.57 1:04.29 1
7 UC09 Sur, Andy 35-39 1:06.75 1:05.91 3
8 1693 Gass, Kraig 35-39 1:08.90 1:06.48 4

Heat 4 of 4

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 GMUP Farello, Paul 50-54 1:05.00 1:04.70 1
2 GERM Paushter, Matthew 35-39 1:04.63 1:04.92 2
3 MACM Franklin, Ryan 18-24 59.22 1:00.49 1
4 ANCM Roddin, Jeffrey 45-49 57.75 58.16 1
5 L4S Sattgast, Troy 30-34 58.90 NS NP
6 NAMI Dreier, Nate 18-24 1:03.98 NS NP
7 UC12 Rackham, Grant 25-29 1:05.00 1:04.92 1
8 UC12 Rackham, Dallin 18-24 1:05.00 1:04.73 2

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home