SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 5 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 320 Men 100 M Fly
40 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCHH Richards, Chet 70-74 2:15.00 2:18.81 3 16
2 LOCO Colyer, Bob 80-84 2:00.00 2:15.20 1 20
3 FACT Schenk, Martin 75-79 1:54.65 1:50.03 1 20
4 HLJ Byron, John 60-64 1:45.00 1:51.39 3 16
5 SFTL Cox, Ray 40-44 1:45.00 1:39.11 2 17
6 AWLM Reisert, David 18-24 2:00.00 2:17.10 3 16
7 NCMS Miller, Jamie 60-64 2:04.18 2:43.56 4 15
8 AWLM Donovan, Glenn 18-24 2:34.06 2:05.59 2 17

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PCST Ebel, Mark 70-74 1:40.00 NS NP 0
2 UNAT Aguilera, Alberto 50-54 1:23.10 NS NP 0
3 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 1:30.00 1:41.76 4 15
4 AWLM Vila, Peter 25-29 1:28.00 1:34.45 3 16
5 WMST Rollins, Bruce 65-69 1:29.00 1:30.12 1 20
6 GOLD Miyares, Andres 35-39 1:32.44 1:43.64 2 17
7 AWLM Jones, Matt 25-29 1:38.94 1:42.82 5 14
8 GAJA Zeigler, John 70-74 1:43.19 1:51.40 2 17

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Jarvis, David 70-74 1:36.00 1:36.20 1 20
2 DAMM Struckell, Bill 65-69 1:16.87 NS NP 0
3 UC14 Rogers, Tim 40-44 1:15.00 NS NP 0
4 AWLM Basini, Jacob 18-24 1:11.42 NS NP 0
5 AWLM Greve, Jesse 25-29 1:12.48 1:13.04 2 17
6 NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:16.36 1:19.33 2 17
7 PBM Heacock, Robert 65-69 1:20.00 NS NP 0
8 AWLM Douglas, Opio 18-24 1:27.04 1:30.45 1 20

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWJ Dyer, Andy 60-64 1:09.06 NS NP 0
2 VMST Harris, Gregory 55-59 1:08.76 1:07.87 1 20
3 NCMS Sanchez, Greg 60-64 1:07.88 1:06.37 2 17
4 GS Decker, John 40-44 1:06.63 NS NP 0
5 YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:07.33 1:08.08 1 20
6 PALM Cook, Andy 50-54 1:08.50 NS NP 0
7 LAPS Pierce, Jonathan 25-29 1:09.05 1:07.39 1 20
8 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:10.00 NS NP 0

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSC Fuller, David 45-49 1:05.00 1:07.19 1 20
2 PBM Lotano, Daniel 35-39 1:03.59 1:00.94 1 20
3 YCFM Castagnos, Chip 45-49 1:01.10 NS NP 0
4 CSMT Ritter, Adam 30-34 55.00 55.56 1 20
5 GWSA Donihe, Phil 35-39 59.01 NS NP 0
6 YCFM Kloppe, William 35-39 1:01.29 NS NP 0
7 PALM Ekman, Evan 50-54 1:03.78 1:03.19 1 20
8 CSMT Ritter, James 60-64 1:05.56 1:06.15 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home