SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 316 Men 200 M IM
41 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 FACT Kung, Luke 80-84 5:57.67 NS NP 0
4 SCHH Richards, Chet 70-74 4:15.00 4:45.53 2 17
5 AWLM Donovan, Glenn 18-24 4:18.85 4:20.13 3 16

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SFTL Cox, Ray 40-44 4:00.00 3:17.18 5 14
3 HLJ Byron, John 60-64 3:45.00 3:33.07 1 20
4 GAJA Zeigler, John 70-74 3:34.88 3:47.51 1 20
5 GOLD Miyares, Andres 35-39 3:37.86 3:36.74 3 16
6 AWLM Jones, Matt 25-29 3:57.03 3:26.01 3 16
7 NCMS Miller, Jamie 60-64 4:09.71 5:15.30 2 17

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Vila, Peter 25-29 3:33.52 3:29.33 4 15
2 YCFM Blalock, William 55-59 3:24.00 3:14.02 5 14
3 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 3:20.00 3:51.13 5 14
4 WM Burkhardt, Martin 55-59 3:05.00 3:03.82 4 15
5 AWLM Douglas, Opio 18-24 3:09.50 3:03.31 1 20
6 GOLD Perry, Nicholas 35-39 3:21.13 3:24.82 2 17
7 AWLM Soules, Ian 18-24 3:24.80 3:14.69 2 17
8 PCST Ebel, Mark 70-74 3:34.00 NS NP 0

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Berwald, Joshua 35-39 3:00.00 NS NP 0
2 AWLM Greve, Jesse 25-29 2:50.46 NS NP 0
3 YCFM Hynes, Brodie 40-44 2:49.28 2:42.27 3 16
4 UC14 Mallory, Chris 40-44 2:45.00 3:04.50 4 15
5 YCFM Matthias, Andy 40-44 2:46.85 NS NP 0
6 SYSM Matysek, Jim 55-59 2:50.00 NS NP 0
7 GOLD McMillen, Scott 65-69 2:55.00 3:05.08 1 20
8 DAMM Struckell, Bill 65-69 3:05.00 NS NP 0

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPAW Brigham, William 55-59 2:36.84 2:42.72 3 16
2 SPAW Anderson, Eric 55-59 2:35.00 2:34.04 2 17
3 UC14 Rogers, Tim 40-44 2:30.00 NS NP 0
4 PALM Malik, Michael 35-39 2:29.58 2:34.23 1 20
5 GS Decker, John 40-44 2:30.00 2:28.14 2 17
6 MWA Figari, Aurelio 25-29 2:32.20 2:24.08 1 20
7 NCMS Smith, Stratton 50-54 2:36.55 NS NP 0
8 NCMS Rubacky, Mark 45-49 2:43.53 2:47.91 1 20

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Pierce, Jonathan 25-29 2:28.89 2:28.26 2 17
2 YCFM Kloppe, William 35-39 2:22.23 NS NP 0
3 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 2:20.77 NS NP 0
4 SYSM Scott, Josh 35-39 2:15.00 NS NP 0
5 SPM Aversa, John Rocco 40-44 2:20.00 2:24.11 1 20
6 YCFM Castagnos, Chip 45-49 2:22.20 NS NP 0
7 VMST Harris, Gregory 55-59 2:25.23 2:23.97 1 20
8 YCFM Livingston, Terry 50-54 2:29.16 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home