SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 224 Men 50 M Breast
58 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 YCFM Sirbu, Victor 80-84 2:15.00 1:04.67 6 13
4 FACT Cornell, John 90-94 1:12.50 1:23.85 2 17
5 FACT Corse, John 90-94 1:15.43 1:16.16 1 20

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UNAT Knowles, Percy 85-89 1:08.64 1:24.20 1 20
2 SCHH McFadden, Rick 65-69 1:00.00 52.44 4 15
3 GOLD Dively, Michael 80-84 55.65 1:02.18 5 14
4 NCMS Miller, Jamie 60-64 50.28 55.03 5 14
5 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 51.80 48.00 5 14
6 FACT Hickey, Ken 70-74 59.93 1:10.28 4 15
7 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 1:05.00 1:01.53 3 16

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NTC Mairose, Scott 50-54 50.00 40.72 1 20
2 FACT Zani, William 80-84 49.00 47.38 1 20
3 LOCO Colyer, Bob 80-84 48.89 51.90 4 15
4 HLJ Bowman, Bruce 65-69 48.00 44.43 3 16
5 GOLD McIntyre, David 80-84 48.03 49.30 3 16
6 WMAC Koller, William 70-74 49.00 NS NP 0
7 COOG Keen, John 55-59 50.00 NS NP 0
8 HLJ Byron, John 60-64 50.00 49.31 4 15

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Parsons, Roger 70-74 46.50 45.04 1 20
2 BDO De Aguiar, Jose 50-54 46.00 55.87 2 17
3 GAJA Zeigler, John 70-74 44.55 49.56 3 16
4 FACT Schenk, Martin 75-79 43.13 46.92 1 20
5 SCHH Bedient, Jim 70-74 44.10 48.12 2 17
6 YCFM Kloppe, Bill 65-69 45.00 NS NP 0
7 GOLD Perry, Nicholas 35-39 46.41 46.60 2 17
8 UC14 Maughan, Craig 70-74 47.34 NS NP 0

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWFL Mozer, Hadley 45-49 42.63 NS NP 0
2 WM Burkhardt, Martin 55-59 42.00 42.11 5 14
3 YCFM Peterson, Luke 40-44 42.00 36.85 2 17
4 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 41.27 41.03 1 20
5 YCFM Blalock, William 55-59 41.70 41.99 4 15
6 YCFM Seibert, Thomas 60-64 42.00 43.64 3 16
7 YCFM Curtis, Nicholas 40-44 42.00 37.99 3 16
8 GOLD Wiedamann, Karl 80-84 42.98 47.95 2 17

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM St. Hilaire, Russ 55-59 40.36 39.41 3 16
2 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 39.99 38.33 1 20
3 SFTL Cox, Ray 40-44 38.34 40.69 4 15
4 BDO Abbott, Jeff 55-59 38.00 NS NP 0
5 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 38.00 46.53 1 20
6 YCFM Thomas, Mark 55-59 39.61 42.64 6 13
7 PBM Schmidt, George 65-69 40.00 39.08 1 20
8 PBM Heacock, Robert 65-69 41.08 39.11 2 17

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UNAT Knowles, Andy 60-64 37.88 40.04 2 17
2 SYSM Matysek, Jim 55-59 36.54 36.88 2 17
3 SPAW Anderson, Eric 55-59 36.40 NS NP 0
4 SYSM Mench, Edward 50-54 34.00 NS NP 0
5 UC14 Gonzalez, Jorge 55-59 34.16 34.63 1 20
6 AWLM Basini, Jacob 18-24 36.40 35.55 2 17
7 BDO Waid, Mike 50-54 37.84 NS NP 0
8 ADMS Carvotta, Tom 60-64 37.89 NS NP 0

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Kroupa, Andy 45-49 33.50 NS NP 0
2 NCMS Dunson, David 45-49 32.69 33.52 1 20
3 SPM Aversa, John Rocco 40-44 32.00 34.33 1 20
4 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 30.77 31.53 1 20
5 YCFM Mercer, Rich 55-59 31.94 NS NP 0
6 YCFM Livingston, Terry 50-54 32.53 NS NP 0
7 AWJ Dyer, Andy 60-64 33.47 33.20 1 20
8 MICH Givens, Garrick 25-29 33.96 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home