SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 217 Women 200 M Free
54 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CAM Navaroli, Davenia 65-69 5:12.15 5:24.43 5 14
3 SCHH Richards, Ginger 65-69 5:00.69 5:00.54 4 15
4 SYSM Miller, Jan 75-79 4:46.15 4:32.67 1 20
5 PBM Munro, Nancy 60-64 4:59.90 4:53.09 10 7
6 SCHH Stewart, Joanne 80-84 5:06.70 5:06.85 2 17
7 FACT Campbell, Joan 85-89 5:12.30 5:32.54 1 20

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Lorenzi, Betty 90-94 4:22.09 NS NP 0
2 YCFM Kloppe, Kris 65-69 3:54.00 NS NP 0
3 AWLM Harris, Corinne 18-24 3:47.60 3:59.78 5 14
4 FACT Christensen, Rebecca 55-59 3:45.05 3:31.73 2 17
5 SFTL Musk, Gail 60-64 3:47.59 NS NP 0
6 FACT Grossman, Gail 60-64 3:49.09 NS NP 0
7 SFTL Volz, Kristin 45-49 4:00.77 3:56.26 4 15
8 SCHH Hineline, Sandra 70-74 4:32.00 4:55.74 2 17

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Dennis, Martha 65-69 3:43.00 3:43.32 3 16
2 SCHH Taylor, Ginny 60-64 3:32.22 3:37.41 9 9
3 AWLM Reynolds, Edith 18-24 3:20.00 3:29.93 3 16
4 NCMS Law, Amanda 40-44 3:14.52 3:16.67 1 20
5 SCHH Smith, Cynthia 65-69 3:17.98 3:37.17 2 17
6 SCAQ Nagy, Tessa 18-24 3:22.25 3:53.07 4 15
7 SYSM Johnson, Sarah 30-34 3:33.86 3:37.14 2 17
8 FACT Tullman, Patricia 80-84 3:43.14 4:19.64 1 20

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NCMS Gregory, Carol 50-54 3:01.50 2:58.64 4 15
2 NCMS Greene, Dana 45-49 3:00.42 3:37.35 3 16
3 AWLM Grant, Gina 18-24 2:59.56 3:19.42 2 17
4 UNAT Knowles, Nancy 60-64 2:55.78 3:35.16 8 11
5 FACT McNulty, Barbara 60-64 2:55.97 2:52.36 6 13
6 AWLM Slawta, Sara 25-29 3:00.00 2:59.10 2 17
7 SYSM Carson, June 70-74 3:01.11 3:00.29 1 20
8 PBM Moak, Mary 60-64 3:11.75 NS NP 0

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Protzman, Barbara 60-64 2:55.00 2:55.00 7 12
2 SFTL Ayala, Jenny 45-49 2:53.20 3:14.42 2 17
3 AWLM Cichocki, Leslie 30-34 2:50.00 2:30.78 1 20
4 GOLD McDonnell, Peggy 60-64 2:40.00 2:38.45 3 16
5 SPM Steinmann, Sharon 60-64 2:48.00 2:46.68 5 14
6 SCHH Sotire, Bonnie 65-69 2:50.50 3:04.84 1 20
7 SFTL Stutz, Kathleen 35-39 2:55.00 NS NP 0
8 FACT Johnson, Andrea 55-59 2:55.50 NS NP 0

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GSM Davidson, Michelle 45-49 2:37.77 2:36.38 1 20
2 GSM Steadman Martin, Nancy 60-64 2:35.50 2:36.93 2 17
3 NCMS Dore, Mary 55-59 2:32.99 2:26.80 1 20
4 SFTL Dawson, Kara 45-49 2:30.00 NS NP 0
5 CSMT Ritter, Susan 60-64 2:30.50 2:26.77 1 20
6 SPM Kupan, Cheryl 50-54 2:33.33 2:44.65 3 16
7 GOLD Bennett, Lisa 60-64 2:36.00 NS NP 0
8 GOLD Devanney, Celia 60-64 2:40.00 2:45.83 4 15

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Petersen, Charlotte 50-54 2:28.51 2:22.55 2 17
2 PALM Yocum, Kari 40-44 2:22.79 NS NP 0
3 PALM Fieni, Sadie 25-29 2:19.68 2:20.95 1 20
4 UC14 McManus, Kaitlyn 18-24 2:13.25 NS NP 0
5 MARY Dawson, Deborah 50-54 2:17.72 2:19.49 1 20
6 UC14 Michalak, Theresa 25-29 2:20.00 NS NP 0
7 PBM Irish Bostic, Linda 55-59 2:26.66 NS NP 0
8 UC14 Watterson, Anna Rose 18-24 2:30.00 2:39.61 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home