SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 212 Men 100 M Breast
59 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 YCFM Sirbu, Victor 80-84 4:10.00 2:34.39 5 14
4 FACT Hickey, Ken 70-74 2:22.29 2:27.57 4 15
5 SCHH McFadden, Rick 65-69 3:30.00 1:55.75 4 15

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 2:10.00 2:09.95 6 13
2 GOLD Dively, Michael 80-84 2:02.53 2:16.75 4 15
3 LOCO Colyer, Bob 80-84 1:54.40 2:00.92 3 16
4 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 1:53.95 1:47.72 5 14
5 NCMS Miller, Jamie 60-64 1:53.96 2:15.37 6 13
6 PCST Ebel, Mark 70-74 1:59.25 NS NP 0
7 AWLM Donovan, Glenn 18-24 2:03.82 2:07.83 4 15
8 UNAT Knowles, Percy 85-89 2:10.64 DQ NP 0

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Zani, William 80-84 1:50.04 1:50.17 1 20
2 HLJ Byron, John 60-64 1:50.00 1:48.89 5 14
3 WMAC Koller, William 70-74 1:49.00 NS NP 0
4 UC14 Maughan, Craig 70-74 1:44.42 1:42.97 1 20
5 GOLD Perry, Nicholas 35-39 1:45.84 1:41.98 5 14
6 BDO De Aguiar, Jose 50-54 1:50.00 2:01.31 3 16
7 HLJ Bowman, Bruce 65-69 1:50.00 1:42.07 3 16
8 AWLM Vila, Peter 25-29 1:50.32 1:56.51 3 16

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Soules, Ian 18-24 1:42.26 1:42.24 3 16
2 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 1:40.00 1:39.64 2 17
3 GAJA Zeigler, John 70-74 1:38.98 1:47.58 2 17
4 WMST Rollins, Bruce 65-69 1:35.00 1:34.67 2 17
5 GOLD Wiedamann, Karl 80-84 1:37.27 1:50.71 2 17
6 FACT Schenk, Martin 75-79 1:39.71 1:44.39 1 20
7 PBM Taber, Mike 60-64 1:40.00 1:47.79 4 15
8 SCHH Bedient, Jim 70-74 1:42.80 1:47.96 3 16

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Sobrino, Reinaldo 40-44 1:33.86 1:27.74 3 16
2 YCFM Seibert, Thomas 60-64 1:32.00 1:33.70 3 16
3 WM Burkhardt, Martin 55-59 1:32.00 1:31.84 7 12
4 AKMS O'Neil, Jeremy 40-44 1:30.00 1:23.99 2 17
5 SWFL Mozer, Hadley 45-49 1:31.23 1:26.35 3 16
6 PBM Schmidt, George 65-69 1:32.00 1:30.42 1 20
7 PBM St. Hilaire, Russ 55-59 1:33.77 1:30.53 6 13
8 YCFM Blalock, William 55-59 1:34.94 1:35.45 9 9

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 1:28.32 1:29.70 1 20
2 SFTL Cox, Ray 40-44 1:26.85 1:35.33 4 15
3 NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:23.09 1:21.59 2 17
4 BDO Abbott, Jeff 55-59 1:21.70 1:23.18 5 14
5 BDO Waid, Mike 50-54 1:21.99 1:22.86 1 20
6 YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:23.85 1:22.75 1 20
7 YCFM Thomas, Mark 55-59 1:27.75 1:34.43 8 11
8 UC14 Sundstrom, Matthew 35-39 1:28.63 1:27.76 4 15

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LAPS Pierce, Jonathan 25-29 1:21.06 1:21.17 1 20
2 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 1:19.99 1:22.20 3 16
3 UNAT Knowles, Andy 60-64 1:18.50 1:31.12 2 17
4 UC14 Gonzalez, Jorge 55-59 1:16.43 1:17.05 3 16
5 SYSM Mench, Edward 50-54 1:18.00 NS NP 0
6 SYSM Matysek, Jim 55-59 1:19.68 1:20.02 4 15
7 AWLM Basini, Jacob 18-24 1:20.00 1:18.94 2 17
8 UC14 Fox, John 50-54 1:21.70 1:24.79 2 17

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Vairo, James 35-39 1:14.00 1:09.56 1 20
2 NCMS Dunson, David 45-49 1:13.51 1:14.21 1 20
3 YCFM Mercer, Rich 55-59 1:10.03 1:13.09 2 17
4 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 1:07.97 1:08.47 1 20
5 YCFM Livingston, Terry 50-54 1:08.50 NS NP 0
6 VMST Harris, Gregory 55-59 1:10.41 1:10.32 1 20
7 AWJ Dyer, Andy 60-64 1:14.00 1:14.51 1 20
8 PALM Malik, Michael 35-39 1:15.75 1:17.77 2 17

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home