SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 106 Men 25 M Breast
50 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 YCFM Sirbu, Victor 80-84 59.00 27.91 3 16
4 FACT Corse, John 90-94 32.17 29.78 1 20
5 UC14 Kloppe, Lou 60-64 50.00 26.02 6 13

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Donovan, Glenn 18-24 31.18 27.51 4 15
2 SCHH Richards, Chet 70-74 28.00 28.51 5 14
3 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 25.00 20.57 5 14
4 HLJ Byron, John 60-64 25.00 22.68 4 15
5 PCST Ebel, Mark 70-74 25.00 NS NP 0
6 FACT Hickey, Ken 70-74 26.67 29.35 6 13
7 UNAT Knowles, Percy 85-89 28.00 32.32 1 20

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD Perry, Nicholas 35-39 25.00 20.04 4 15
2 NCMS Miller, Jamie 60-64 22.20 24.84 5 14
3 WMAC Koller, William 70-74 22.00 NS NP 0
4 AWLM Soules, Ian 18-24 21.29 20.29 2 17
5 FACT Zani, William 80-84 21.78 20.60 1 20
6 AWLM Douglas, Opio 18-24 22.07 20.68 3 16
7 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 23.00 18.47 1 20
8 SCHH Bastian, Tom 60-64 25.00 28.65 7 12

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GOLD McMillen, Scott 65-69 21.00 17.82 2 17
2 GOLD Wiedamann, Karl 80-84 20.21 22.41 2 17
3 SFTL Hendrick, Marty 60-64 20.00 19.33 2 17
4 NCMS Nguyen, Sonny 35-39 19.99 17.63 3 16
5 FACT Ross, Mark 70-74 20.00 21.89 3 16
6 PBM St. Hilaire, Russ 55-59 20.00 17.62 6 13
7 BDO De Aguiar, Jose 50-54 21.00 NS NP 0
8 FACT Jarvis, David 70-74 21.00 18.68 1 20

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Cox, Ray 40-44 19.67 18.29 4 15
2 GAJA Zeigler, John 70-74 19.15 22.16 4 15
3 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 19.00 21.04 1 20
4 MICH Givens, Garrick 25-29 19.00 NS NP 0
5 YCFM Seibert, Thomas 60-64 19.00 20.07 3 16
6 WM Burkhardt, Martin 55-59 19.00 19.14 7 12
7 SCHH Bedient, Jim 70-74 19.30 20.30 2 17
8 YCFM Sobrino, Reinaldo 40-44 19.97 18.02 3 16

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UNAT Knowles, Andy 60-64 18.15 17.98 1 20
2 NCMS Rubacky, Mark 45-49 17.52 17.58 2 17
3 ADMS Carvotta, Tom 60-64 17.05 NS NP 0
4 SFTL Zubero, David 55-59 16.33 16.08 3 16
5 YCFM Hynes, Brodie 40-44 16.98 17.78 2 17
6 YCFM Matthias, Andy 40-44 17.35 17.67 1 20
7 GWSA Donihe, Phil 35-39 17.56 15.75 1 20
8 PBM Heacock, Robert 65-69 18.64 17.22 1 20

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Lotano, Daniel 35-39 15.70 15.89 2 17
2 NCMS Dunson, David 45-49 14.96 15.11 1 20
3 YCFM Livingston, Terry 50-54 14.82 NS NP 0
4 YCFM Mercer, Rich 55-59 14.44 14.87 1 20
5 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 14.77 13.21 1 20
6 VMST Harris, Gregory 55-59 14.96 15.15 2 17
7 SPM Salomon, Greg 55-59 15.50 17.45 5 14
8 SPAW Anderson, Eric 55-59 16.19 16.47 4 15

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home