SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 6 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 103 Mixed 400 M IM
47 Swimmers

Heat 1 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAM Wrassmann, David 60-64 19:59.59 NS NP 0
2 PBM Munro, Nancy 60-64 13:00.25 DQ NP 0
3 CSMT Ritter, James 60-64 11:58.00 5:24.98 1 20
4 AWLM Donovan, Glenn 18-24 9:05.35 9:03.84 2 17
5 FACT Henderson, Martha 80-84 11:35.38 10:20.87 1 20
6 SYSM Stringer, Hartzell 65-69 12:59.00 NS NP 0
7 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 15:47.11 7:12.97 1 20

Heat 2 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Cox, Ray 40-44 9:00.00 7:22.97 3 16
2 SFTL Grady, Marci 60-64 8:36.97 8:43.69 3 16
3 HLJ Byron, John 60-64 8:00.00 7:40.79 3 16
4 GOLD Miyares, Andres 35-39 7:25.10 7:23.38 2 17
5 PCST Ebel, Mark 70-74 7:45.00 NS NP 0
6 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 8:00.00 8:35.19 2 17
7 SFTL Volz, Kristin 45-49 8:46.79 9:28.72 1 20
8 NCMS Miller, Jamie 60-64 9:04.43 9:46.60 4 15

Heat 3 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT McNulty, Barbara 60-64 7:20.09 7:23.65 2 17
2 GAJA Zeigler, John 70-74 7:07.07 8:32.51 2 17
3 SPM Kupan, Cheryl 50-54 7:00.00 6:42.54 5 14
4 SFTL Stutz, Kathleen 35-39 6:55.00 6:49.78 2 17
5 CMYM Limke, Tobi 40-44 7:00.00 6:11.01 1 20
6 PCST Ortiz, Jamie 35-39 7:05.00 6:59.42 3 16
7 GOLD Protzman, Barbara 60-64 7:13.00 7:15.40 1 20
8 AWLM Grant, Gina 18-24 7:20.20 8:04.41 1 20

Heat 4 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Hendrick, Marty 60-64 6:43.48 6:23.33 2 17
2 WM Burkhardt, Martin 55-59 6:40.00 6:32.52 4 15
3 SPM Westerman, Karen 50-54 6:35.14 6:09.64 3 16
4 UC14 McManus, Kaitlyn 18-24 6:22.95 NS NP 0
5 PBM Childs, Lee 70-74 6:35.00 6:08.83 1 20
6 WMST Rollins, Bruce 65-69 6:39.00 6:47.79 1 20
7 SPM Zien, Livia 50-54 6:40.35 6:41.21 4 15
8 PBM Irish Bostic, Linda 55-59 6:50.00 6:30.07 2 17

Heat 5 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Martin, Katie 35-39 6:09.54 5:38.75 1 20
2 AWLM Cichocki, Leslie 30-34 6:05.60 5:54.85 1 20
3 PALM Fieni, Sadie 25-29 6:00.00 5:52.12 1 20
4 NCMS Rubacky, Mark 45-49 5:39.76 5:40.59 1 20
5 AWLM Greve, Jesse 25-29 5:58.35 5:48.80 1 20
6 MARY Dawson, Deborah 50-54 6:02.20 5:49.06 1 20
7 CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 6:06.12 6:02.01 2 17
8 NCMS Dore, Mary 55-59 6:22.46 6:16.00 1 20

Heat 6 of 6

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPAW Brigham, William 55-59 5:36.71 5:48.74 3 16
2 YCFM Livingston, Terry 50-54 5:29.45 NS NP 0
3 GS Decker, John 40-44 5:20.00 5:22.31 1 20
4 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 4:55.77 4:50.44 1 20
5 PALM Malik, Michael 35-39 5:14.11 5:21.81 1 20
6 VMST Harris, Gregory 55-59 5:27.49 5:18.26 1 20
7 SPAW Anderson, Eric 55-59 5:30.00 5:29.12 2 17
8 YCFM Hynes, Brodie 40-44 5:39.27 5:43.62 2 17

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home