SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Heat Sheet - 5 Heats

Next Event >>>

Event 101 Mixed 800 M Free
43 Swimmers

Heat 1 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FACT Campbell, Joan 85-89 21:32.56 21:19.49 1 20
2 SCHH Bastian, Tom 60-64 16:45.00 17:17.54 4 15
3 SFTL Grady, Marci 60-64 16:30.77 15:38.68 2 17
4 PBM Cannan, Patrick 75-79 16:28.63 16:53.25 1 20
5 FACT Rodenfels, Bill 75-79 16:30.00 DQ NP 0
6 NCMS Miller, Jamie 60-64 16:43.23 17:40.86 5 14
7 FACT Henderson, Martha 80-84 19:54.76 18:40.64 1 20
8 HLJ Byron, John 60-64 14:00.00 13:39.05 3 16

Heat 2 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SCHH Gordon, Pete 70-74 15:51.64 15:02.65 2 17
2 NCMS Greene, Dana 45-49 15:43.42 15:10.22 3 16
3 SFTL Cox, Ray 40-44 15:09.21 13:02.32 2 17
4 AWLM Reynolds, Edith 18-24 15:00.00 14:38.96 2 17
5 NCMS Law, Amanda 40-44 14:45.68 NS 0
5 UC26 Pham, Minh Triet 25-29 15:00.00 14:26.49 3 16
6 SCHH Taylor, Ginny 60-64 15:26.36 15:43.62 3 16
7 SFTL Volz, Kristin 45-49 15:46.89 16:05.39 4 15
8 SPM Steinmann, Sharon 60-64 NT 11:52.01 1 20

Heat 3 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AWLM Jones, Matt 25-29 14:02.16 13:31.72 2 17
2 SFTL Ayala, Jenny 45-49 13:23.10 13:40.71 2 17
3 YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 12:50.00 12:55.53 2 17
4 WM Burkhardt, Martin 55-59 12:18.00 12:06.22 4 15
5 SFTL Hendrick, Marty 60-64 12:30.00 11:48.26 1 20
6 GAJA Zeigler, John 70-74 13:19.26 14:42.98 1 20
7 SCAQ Nagy, Tessa 18-24 13:49.81 14:43.94 3 16
8 AWLM Grant, Gina 18-24 14:44.34 14:32.08 1 20

Heat 4 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SPM Petersen, Charlotte 50-54 11:54.99 10:11.62 2 17
2 SPM Texel, Paula 45-49 11:30.00 10:55.83 1 20
3 UC15 Jordan, Richard 65-69 11:10.00 10:37.83 1 20
4 SFTL Zubero, David 55-59 10:25.88 10:03.47 2 17
5 UC14 Fox, John 50-54 10:52.24 10:34.51 2 17
6 NCMS Dore, Mary 55-59 11:19.00 10:43.52 1 20
7 COOG Keen, John 55-59 11:47.15 11:52.47 3 16
8 PBM Craffey, Joan 65-69 12:15.00 12:06.00 1 20

Heat 5 of 5

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 YCFM Hynes, Brodie 40-44 10:13.93 10:25.69 1 20
2 PALM Cook, Andy 50-54 9:59.00 9:53.57 1 20
3 LAPS Pierce, Jonathan 25-29 9:35.44 9:17.64 1 20
4 SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 9:15.77 8:50.02 1 20
5 UC12 Gushe, Len 55-59 9:20.54 9:07.76 1 20
6 NCMS Rubacky, Mark 45-49 9:45.30 9:50.54 1 20
7 NCMS Smith, Stratton 50-54 10:10.00 NS NP 0
8 MARY Dawson, Deborah 50-54 10:17.47 9:55.58 1 20

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
FACT Grossman, Gail 60-64 15:55.28 NP
SFTL Austin, Karyn 50-54 11:39.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home