2018 Hawk Invite ( Fri, Mar 23, 2018 - Sat, Mar 24, 2018 )

Heat Sheet - 4 Heats

Event 29 Women 500 Y Free
57 Swimmers

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
SRJC Clarkson, Reilly 5:32.46 NS 0
SRJC Davis, Molly 5:35.26 NS 0
SRJC Jordan, Makayla 6:04.90 NS 0
SRJC Rodriguez, Citlali 6:43.58 NS 0
SRJC Wong, Mariah 5:45.82 NS 0
SRJC Wood, Bethany 6:08.88 NS 0
SIER Bisagno, Kalie 5:33.96 NS 0
SIER Folsom, Samantha 5:51.02 NS 0
SIER Jasso, Alexandria 5:58.61 NS 0
SIER Nuuhiwa, Rory 5:49.11 NS 0
SIER Pallinger, McKenzie 5:57.56 NS 0
SIER Reisinger, Shanti 5:55.91 NS 0
SIER Vanderpool, Sydney 6:11.02 NS 0
COSU Rettele, Lorena 6:20.81 NS 0
CCSF Granell, Katy 7:17.72 NS 0
CCSF Humphrey, Chardonne 8:08.24 NS 0
CCSF Tso, Vanessa 9:03.53 NS 0
OHLO Schiebel, Aubrey 6:10.00 NS 0
OHLO Seely, Morgan 6:08.92 NS 0
CHAB Fitzgerald, Shannon 6:45.04 NS 0

Heat 1 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
2 CCSF Tso, Vanessa 9:03.53 8:54.73 32 0
3 LPC Cain, Allie 7:20.43 7:08.61 30 0
5 SRJC Rodriguez, Citlali 6:43.58 6:44.62 27 0
6 CHAB Fitzgerald, Shannon 6:45.04 6:44.69 28 0
7 CCSF Granell, Katy 7:17.72 7:05.87 29 0
8 CCSF Humphrey, Chardonne 8:08.24 7:54.83 31 0

Heat 2 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SJDE Lanning, Courtney 6:35.99 6:31.32 26 0
2 SJDE De la Garza Garcia, Laure 6:15.78 6:17.10 21 0
3 MODE Damrell, Kate 6:10.84 6:17.58 22 0
4 OHLO Schiebel, Aubrey 6:10.00 6:18.93 23 0
5 SRJC Wood, Bethany 6:08.88 6:25.08 25 0
6 OHLO Seely, Morgan 6:08.92 6:09.61 19 0
7 SJDE Kleinert, Taylor 6:10.75 6:05.61 18 0
8 SIER Vanderpool, Sydney 6:11.02 6:11.71 20 0
9 COSU Rettele, Lorena 6:20.81 6:19.30 24 0

Heat 3 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SRJC Jordan, Makayla 6:04.90 NS NP 0
2 MODE Stoll, Sarah 5:58.05 6:00.43 17 0
3 LPC Thorn, Ysabel 5:53.10 5:51.19 11 6
4 SJDE Diaz, Jessica 5:50.78 5:53.60 13 4
5 SRJC Wong, Mariah 5:45.82 5:59.35 15 2
6 SIER Nuuhiwa, Rory 5:49.11 5:44.72 8 11
7 SIER Folsom, Samantha 5:51.02 5:46.12 9 9
8 SIER Pallinger, McKenzie 5:57.56 5:59.91 16 1
9 SIER Jasso, Alexandria 5:58.61 5:59.28 14 3

Heat 4 of 4

Ln School Swimmer Seed
Time
Time Pl Pts
1 SJDE Offield, Alex 5:44.00 5:41.22 7 12
2 DIAB Black, Kristen 5:34.80 5:40.31 6 13
3 SRJC Clarkson, Reilly 5:32.46 5:46.34 10 7
4 SJDE Wittkowske, Madeline 5:25.03 5:16.95 1 20
5 LPC Batiza, Amaya 5:17.82 5:23.70 2 17
6 DIAB Hornbuckle, Ashley 5:20.48 5:36.54 4 15
7 DIAB Weigelt, Alina 5:28.05 5:39.01 5 14
8 SIER Bisagno, Kalie 5:33.96 5:29.71 3 16
9 SRJC Davis, Molly 5:35.26 5:52.83 12 5

Scratches

School Swimmer Seed
Time
Pl
DIAB Woodruff, Alex 6:00.42 NP
MODE Perales, Julianna 7:05.65 NP
DIAB Gillis, Jessica 5:46.24 NP
SIER Reisinger, Shanti 5:55.91 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home