SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 46 Men 100 Y Breast
55 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 NOVA Bush, Richard 65-69 2:00.00 1:52.15 5 4
5 LVM Cochran, Victor 65-69 1:50.00 1:55.54 6 3
6 LVM Feldman, Michael 60-64 2:10.95 NS NP 0

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Goode, Douglas 75-79 2:12.97 2:21.49 2 7
2 SDSM Best, Bob 85-89 1:49.00 1:45.46 1 9
3 LVM Jauch, Peter 50-54 1:29.00 1:23.79 5 4
4 MVN Santy, James 55-59 1:26.21 1:24.29 4 5
5 MINN Fine, Gary 65-69 1:27.26 1:25.85 3 6
6 GRA Winslow, Scott 45-49 1:29.10 1:26.88 6 3
7 NOVA Serbia, George 55-59 1:30.00 1:25.70 5 4
8 UC33 Mott, J Steven 65-69 1:35.00 1:46.15 4 5

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Butler, Bill 60-64 1:24.00 1:23.82 7 2
2 RIPT Selna, Mike 65-69 1:22.00 1:21.30 2 7
3 SDSM Andersen, Peter 70-74 1:20.49 1:20.29 1 9
4 MVN Chapman, Ryan 45-49 1:20.00 1:10.24 4 5
5 CVMM Robinson, Keith 60-64 1:20.10 1:20.39 6 3
6 PSM Graham, Donald 60-64 1:21.00 1:16.13 4 5
7 UC33 Scoggins, Richard 60-64 1:23.00 1:18.33 5 4
8 SCAQ Chang, Mike 50-54 1:25.20 1:21.89 4 5

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Heath, Lee 50-54 1:20.00 1:14.94 3 6
2 SDSM Freshley, Mike 75-79 1:19.00 1:22.62 1 9
3 GRA Reason, Matt 40-44 1:15.00 1:19.32 3 6
4 WH2O Bordovsky, Mauro 60-64 1:12.80 1:14.50 3 6
5 GRA Burke, Tom 55-59 1:14.06 1:14.25 3 6
6 VCM Kerns, Hubie 65-69 1:15.33 1:13.16 1 9
7 SCAQ Hickey, Brendan 45-49 1:19.00 1:16.23 5 4
8 MVN Freitas, Stephen 50-54 1:20.00 1:24.09 6 3

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Pluemer, Aaron 18-24 1:11.68 1:11.42 4 5
2 SDSM Von Hoffmann, Gerard 60-64 1:10.00 1:10.19 1 9
3 SDSM Frogley, Terry 45-49 1:09.88 1:09.26 3 6
4 ROSE Shi, Eric 18-24 1:08.66 1:05.50 2 7
5 MVN Peralta, Daniel 18-24 1:09.50 1:01.60 1 9
6 OJAI Ward, Bob 55-59 1:09.99 1:08.06 1 9
7 TSTT Edge, Jonathan 50-54 1:10.98 NS NP 0
8 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 1:12.00 1:14.55 4 5

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Duarte, Kenny 25-29 1:08.00 1:08.50 1 9
2 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:07.03 1:10.80 2 7
3 ROSE Dailey, Erik 35-39 1:06.94 1:06.97 3 6
4 MVN Sumner, David 45-49 1:05.20 1:06.55 1 9
5 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 1:06.21 1:06.47 3 6
6 SDSM Merrill, Tracy 30-34 1:06.98 1:06.38 1 9
7 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:07.26 1:06.82 2 7
8 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:08.50 1:09.56 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Boshoff, Nick 45-49 1:04.55 1:08.01 2 7
2 NOVA Hwang, Wayne 40-44 1:02.20 NS NP 0
3 ARIZ Judson, Jay 40-44 1:00.85 1:00.99 2 7
4 RYL Bagri, Val 40-44 56.68 56.88 1 9
5 UC06 Lau, Jacky 18-24 1:00.27 NS NP 0
6 NOVA Duplanty, Chris 50-54 1:01.84 1:02.21 1 9
7 ROSE Durieux, Chad 35-39 1:02.55 1:04.23 2 7
8 SLOM Palmer, Ben 35-39 1:04.56 1:04.17 1 9

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
SCAQ Bean, James 65-69 1:28.00 NP
MVM Campbell, Chris 55-59 1:33.00 NP
MVN Carlsen, Richard 55-59 1:30.00 NP
MEMO Song, James 35-39 1:11.54 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home