SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 38 Men 100 Y IM
79 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVAQ Walker, Craig 75-79 3:40.00 2:56.37 5 4
2 ROSE Goode, Douglas 75-79 1:56.59 2:06.01 4 5
3 LBG Smith, Stan 70-74 1:49.00 1:53.56 3 6
4 NOVA Smethurst, Everett 80-84 1:37.33 1:43.84 1 9
5 ROSE House, John 75-79 1:45.00 1:37.74 3 6
6 LVM Feldman, Michael 60-64 1:49.54 NS NP 0
7 SDSM Coles, Bill 80-84 2:00.00 2:23.19 2 7

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARIZ Bailey, Hop 70-74 1:30.00 1:26.72 2 7
2 OJAI Umholtz, Ken 65-69 1:25.00 1:26.93 4 5
3 SDSM Carey, George 75-79 1:23.78 1:24.84 2 7
4 MVN Houldsworth, Duncan 40-44 1:22.00 1:09.94 6 3
5 SDSM Jett, Darrell 55-59 1:22.22 1:21.65 8 1
6 SCAQ Bean, James 65-69 1:24.50 NS NP 0
7 MVN Carlsen, Richard 55-59 1:27.26 1:24.73 9 0
8 SPP Alvarado, Joseph 18-24 1:30.58 DQ NP 0

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MINN Fine, Gary 65-69 1:21.87 1:20.40 3 6
2 LBG Liu, Jeff 40-44 1:20.55 1:11.65 7 2
3 GRA Vokhshoori, Nikolas 30-34 1:20.00 1:15.88 5 4
4 CVMM Rosen, Robert 65-69 1:20.00 1:15.20 1 9
5 LBG Butler, Bill 60-64 1:20.00 1:18.74 7 2
6 CVMM Robinson, Keith 60-64 1:20.02 1:17.41 6 3
7 WIND Scheff, Jonathan 65-69 1:20.66 1:17.04 2 7
8 GRA Gonzalez Hibner, Roger 55-59 1:22.00 1:16.78 6 3

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Andersen, Peter 70-74 1:18.20 1:15.49 1 9
2 MVN Freitas, Stephen 50-54 1:17.00 1:15.97 3 6
3 MVN Sandstedt, Christian 45-49 1:15.98 1:16.24 5 4
4 UC33 Scoggins, Richard 60-64 1:14.49 1:13.00 4 5
5 GRA Heath, Lee 50-54 1:15.00 1:09.38 2 7
6 LBG Nelson, Jim 55-59 1:16.00 1:15.49 5 4
7 LBG Fowler, Chris 50-54 1:17.84 1:17.68 4 5
8 SCAQ Hickey, Brendan 45-49 1:19.66 1:18.77 6 3

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Madden, Mark 55-59 1:12.16 1:17.12 7 2
2 WH2O Bordovsky, Mauro 60-64 1:10.80 DQ NP 0
3 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 1:10.00 1:09.53 4 5
4 MVN Ripic, Steve 45-49 1:10.00 1:08.68 4 5
5 MVN Chapman, Ryan 45-49 1:10.00 1:04.27 3 6
6 SALT Mayer, Lloyd 55-59 1:10.37 1:05.41 1 9
7 SDSM Freshley, Mike 75-79 1:11.00 1:13.44 1 9
8 SBM Johannsen, David 60-64 1:12.56 1:14.07 5 4

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Graham, Donald 60-64 1:09.00 1:02.12 1 9
2 MVN Humphrey, Garth 40-44 1:08.15 1:06.61 4 5
3 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:08.00 1:07.63 2 7
4 GRA Reason, Matt 40-44 1:06.49 1:08.76 5 4
5 GRA Brockie, Calum 18-24 1:06.69 1:03.93 7 2
6 MVN Fulton, Samuel 18-24 1:08.00 DQ NP 0
7 ELG Ellis, Joel 60-64 1:08.35 1:11.01 3 6
8 LVM Mitchell, Robert 55-59 1:09.93 1:12.55 4 5

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSP Rowlette, David 45-49 1:04.49 NS NP 0
2 SLOM Gibbons, Daniel 30-34 1:04.00 1:04.36 4 5
3 MVN Redondo, Logan 18-24 1:04.00 55.62 2 7
4 ROSE Jimenez, David 18-24 1:02.99 58.03 5 4
5 TSTT Guardado, Jese 18-24 1:03.00 1:04.01 8 1
6 MVN Barker, Douglas 55-59 1:04.00 1:07.67 3 6
7 ROSE Shi, Eric 18-24 1:04.25 57.88 4 5
8 SDSM Houck, Tyler 18-24 1:05.00 1:04.81 9 0

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RAA Carpio, Raphael 25-29 1:02.23 1:02.02 2 7
2 NOVA Jarvis, Jeffrey 18-24 1:02.00 NS NP 0
3 ROSE AmiryinClipps, Jamaal 18-24 1:01.68 1:02.20 6 3
4 WH2O Sinel, Craig 40-44 1:01.35 1:00.60 3 6
5 ROSE Durieux, Chad 35-39 1:01.63 1:02.65 2 7
6 WH2O Larson, Adam 35-39 1:01.83 1:02.91 3 6
7 CVMM Koehler, Doug 50-54 1:02.13 1:01.65 1 9
8 OJAI Ward, Bob 55-59 1:02.86 DQ NP 0

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Merrill, Tracy 30-34 1:00.54 1:00.91 3 6
2 LBG Konetzki, Alexander 35-39 1:00.26 NS NP 0
3 MVN Giometti, Danny 30-34 59.50 57.72 1 9
4 NOVA Dietrich, Jim 45-49 59.14 1:03.17 2 7
5 MVN Sumner, David 45-49 59.20 58.23 1 9
6 ROSE Armour, Justin 30-34 1:00.19 1:00.75 2 7
7 MVN Geier, Steven 18-24 1:00.31 56.54 3 6
8 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:01.11 1:02.51 2 7

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TOC Carter, Paul 60-64 59.00 NS NP 0
2 NOVA Delgado, Roberto 40-44 57.00 56.77 2 7
3 ARIZ Judson, Jay 40-44 56.45 56.48 1 9
4 UC06 Lau, Jacky 18-24 54.97 55.29 1 9
5 TSTT Rogers, James 25-29 56.00 55.50 1 9
6 NOVA Hwang, Wayne 40-44 56.92 NS NP 0
7 SLOM Palmer, Ben 35-39 58.42 57.38 1 9
8 WH2O Stryker, Sam 25-29 59.07 DQ NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home