SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 18 Men 200 Y IM
53 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SDSM Mitchell, Tom 85-89 4:07.80 4:10.31 2 7
4 LVM Feldman, Michael 60-64 3:52.10 NS NP 0
5 DOT Lai, Pak 40-44 4:07.68 3:47.50 4 5
6 ROSE Goode, Douglas 75-79 4:23.96 4:41.06 2 7

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Best, Bob 85-89 3:45.00 3:43.10 1 9
2 ARIZ Bailey, Hop 70-74 3:10.00 3:04.04 1 9
3 MVN Santy, James 55-59 2:50.78 2:50.46 7 2
4 SBM Johannsen, David 60-64 2:48.00 2:51.00 3 6
5 SDSM Freshley, Mike 75-79 2:50.00 2:45.26 1 9
6 GRA Kreger, Jeffrey 50-54 3:03.00 2:58.58 6 3
7 SDSM Ralphs, Tony 70-74 3:10.36 3:16.47 2 7
8 ROSE Arrow, Alexander 45-49 3:49.12 3:53.94 3 6

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Jensen, Dan 55-59 2:37.00 2:34.33 6 3
2 UC33 O'Keeffe, Peter 65-69 2:35.46 2:39.97 2 7
3 SDSM Given, Michael 50-54 2:30.28 2:33.10 5 4
4 MVN Herlihy, Brendan 40-44 2:30.00 2:13.62 3 6
5 GRA Pronin, Yan 35-39 2:30.00 NS NP 0
6 MVN Houldsworth, Duncan 40-44 2:32.00 NS NP 0
7 SALT Mayer, Lloyd 55-59 2:36.51 2:27.50 3 6
8 GRA Burke, Tom 55-59 2:40.85 2:33.01 5 4

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 2:27.95 2:25.84 7 2
2 VCM Kerns, Hubie 65-69 2:27.32 2:25.99 1 9
3 MVN Kurr, Kyle 45-49 2:24.80 2:19.87 2 7
4 ROSE Daltorio, Robert 25-29 2:21.53 2:26.01 2 7
5 GRA Skelly, Drew 50-54 2:23.46 2:25.98 3 6
6 ROSE Godor, Frank 35-39 2:24.89 2:17.86 5 4
7 WH2O Bordovsky, Mauro 60-64 2:27.80 2:32.95 2 7
8 MVN Gibson, Mike 55-59 2:30.00 2:32.02 4 5

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TSTT Guardado, Jese 18-24 2:20.00 2:21.29 2 7
2 TSTT Edge, Jonathan 50-54 2:18.90 2:21.04 2 7
3 SLOM Gibbons, Daniel 30-34 2:18.00 2:17.14 3 6
4 LBG Konetzki, Alexander 35-39 2:17.29 NS NP 0
5 ROSE Borton, Dan 50-54 2:17.30 2:28.35 4 5
6 PSM Nalli, Lyle 55-59 2:18.85 2:20.39 2 7
7 UCLA Rector, Joel 35-39 2:20.00 2:13.67 3 6
8 OJAI Ward, Bob 55-59 2:20.00 2:16.37 1 9

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 GRA Granados, James 35-39 2:16.18 2:19.23 6 3
2 MVN Roa, Daniel 25-29 2:15.00 2:14.85 1 9
3 GRA Cook, Jacob 30-34 2:14.55 2:11.98 1 9
4 MVN Gunnell, Steve 45-49 2:11.48 2:13.50 1 9
5 CVMM Koehler, Doug 50-54 2:13.21 2:13.23 1 9
6 SCAQ Kajiwara, Doug 60-64 2:15.00 2:14.26 1 9
7 GRA Lucero, Michael 45-49 2:15.22 NS NP 0
8 SDSM Merrill, Tracy 30-34 2:16.78 2:14.50 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Sinel, Craig 40-44 2:09.84 2:11.47 2 7
2 SOBA Halford, Tom 35-39 2:08.31 2:05.03 1 9
3 ARIZ Judson, Jay 40-44 2:04.85 2:03.83 1 9
4 UC06 Lau, Jacky 18-24 2:00.53 2:02.50 1 9
5 ROSE Armour, Justin 30-34 2:03.00 NS NP 0
6 TOC Carter, Paul 60-64 2:08.00 NS NP 0
7 SLOM Palmer, Ben 35-39 2:08.92 2:06.65 2 7
8 WH2O Peterson, Jeffrey 35-39 2:10.00 2:16.64 4 5

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
WH2O Gundersen, Karl 45-49 2:27.90 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home