SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Heat Sheet - 7 Heats

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1000 Y Free
56 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MVN Heather, Michael 60-64 33:33.33 14:51.16 4 5
3 SDSM Coles, Bill 80-84 30:00.00 32:02.38 1 9
4 LVM Cochran, Victor 65-69 24:00.00 20:00.34 4 5
5 WH2O Larson, Charles 65-69 25:00.00 13:54.17 3 6
6 LBG Smith, Stan 70-74 30:00.00 18:06.01 1 9
8 MVN Walker, Heidi 40-44 12:00.00 12:23.91 1 9

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Jiang, Rachel 50-54 22:00.00 20:59.79 3 6
2 MVN Kolka, Scott 45-49 20:00.00 19:41.58 5 4
3 MVN Mills, Tammy 45-49 20:00.00 18:44.33 3 6
4 GRA Young, Allyson 25-29 18:00.00 18:03.45 1 9
5 ROSE Shockro, Ellen 75-79 19:41.00 19:23.13 1 9
6 ROSE Markfield, Julie 55-59 20:00.00 19:08.01 6 3
7 LBG Utu, Robyn 50-54 22:00.00 21:39.10 4 5
8 LBG Carlin, Elizabeth 40-44 23:00.00 19:56.78 2 7

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Stanbury, Nancy 65-69 17:01.04 16:39.87 2 7
2 VCM Raffaelli, Larry 75-79 15:55.00 15:17.66 1 9
3 UC33 Scoggins, Richard 60-64 15:30.00 14:46.81 3 6
4 GRA Duarte, Kenny 25-29 15:00.00 13:33.69 2 7
5 MVN Uthus, Gwen 60-64 15:30.00 14:49.82 1 9
6 MVN Zawistoski, Lisa 45-49 15:45.18 14:25.90 1 9
7 ROSE Huang, Chi-Ying 45-49 15:58.82 16:12.58 2 7
8 ROSE Cook, Sally 55-59 17:20.38 17:28.25 5 4

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LVM Barry, Robin 50-54 14:14.90 14:16.20 2 7
2 SDSM Dunbar, Barbara 65-69 14:01.46 14:15.88 1 9
3 UC33 Prichard, Douglas 60-64 14:00.00 12:59.08 2 7
4 GRA Hammond, Christine 50-54 13:50.22 13:49.19 1 9
5 MVN Santy, James 55-59 13:58.73 13:32.32 4 5
6 MVN Ripic, Steve 45-49 14:00.00 12:41.81 3 6
7 NOVA Blaisdell, Aaron 35-39 14:10.00 13:03.99 3 6
8 LVM Cushman, Susan 55-59 14:42.83 14:18.37 4 5

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Fowler, Chris 50-54 13:20.00 13:16.72 1 9
2 SPP McPeak, Charles 45-49 13:15.25 13:08.46 4 5
3 NOVA Kruger, Mark 55-59 12:48.46 13:00.56 3 6
4 RAA Carpio, Raphael 25-29 12:30.00 12:24.28 1 9
5 LAPS Richardson, Debbie 55-59 12:40.00 12:34.19 3 6
6 ROSE Stengel, Julia 30-34 13:03.16 13:12.46 3 6
7 SPP Younkins, Karen 30-34 13:15.25 12:55.91 2 7
8 WIND Scheff, Jonathan 65-69 13:40.00 13:30.34 2 7

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 VCM Kerns, Hubie 65-69 12:26.02 12:27.00 1 9
2 UC33 James, Jessica 30-34 12:22.95 11:48.99 1 9
3 GRA Kim, Steve 40-44 12:09.28 12:10.98 2 7
4 LVM Giovanni, Melissa 35-39 12:00.00 11:53.74 1 9
5 COLO Nelson, Judy 55-59 12:05.43 12:32.23 2 7
6 LAPS Spivey, Bonnie 55-59 12:14.35 12:27.32 1 9
7 ROSE Durieux, Chad 35-39 12:23.66 11:40.54 2 7
8 MVN Ahmadi-Kashani, Magid 45-49 12:30.00 12:00.54 2 7

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SLOM Gibbons, Daniel 30-34 11:50.00 11:24.75 1 9
2 GRA Granados, James 35-39 11:45.00 11:32.90 1 9
3 LVM Wegner, Dan 45-49 11:15.00 10:31.23 1 9
4 UC33 Bray, Andrew 55-59 10:43.50 10:34.96 1 9
5 ROSE Stephenson, Dan 60-64 10:50.96 11:09.26 1 9
6 MVN Herlihy, Brendan 40-44 11:40.00 10:59.73 1 9
7 GRA Jensen, Dan 55-59 11:50.00 11:48.99 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
GRA Shikiya-Pascucci, Julie 40-44 13:13.00 NP
UC33 Hobbs, Delrie 60-64 20:00.00 NP
UC33 Zhang, Jin 35-39 20:00.00 NP

Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home