SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Heat Sheet - 8 Heats

Event 52 Men 100 Y Fly
61 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 SPP Alvarado, Joseph 18-24 1:24.00 NS NP 0
4 MVN Santy, James 55-59 1:19.81 1:20.07 5 4
5 MINN Fine, Gary 65-69 1:23.18 NS NP 0
6 WH2O Larson, Charles 65-69 1:30.00 NS NP 0

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WH2O Camacho, Raymond 50-54 1:15.08 NS NP 0
2 MVN Heather, Michael 60-64 1:11.11 1:17.30 4 5
3 MVN Chapman, Ryan 45-49 1:10.00 1:02.68 4 5
4 ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:08.00 1:06.97 4 5
5 GRA Brockie, Calum 18-24 1:08.20 1:03.11 7 2
6 GRA Reason, Matt 40-44 1:10.95 1:07.31 8 1
7 ARIZ Modjeska, Mark 65-69 1:13.75 NS NP 0
8 MVN Borzone, Ray 55-59 1:18.39 NS NP 0

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ELG Ellis, Joel 60-64 1:05.70 NS NP 0
2 NOVA Kruger, Mark 55-59 1:05.10 1:04.70 3 6
3 GRA Boshoff, Nick 45-49 1:05.00 1:00.99 3 6
4 TSTT Edge, Jonathan 50-54 1:04.27 NS NP 0
5 NOVA Watanabe, Nobuaki 40-44 1:05.00 1:01.06 6 3
6 SALT Mayer, Lloyd 55-59 1:05.00 1:03.18 2 7
7 SDSM Given, Michael 50-54 1:05.55 1:08.63 1 9
8 VCM Gruber, Glenn 65-69 1:05.82 1:03.96 1 9

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Graham, Donald 60-64 1:03.50 1:00.93 2 7
2 TSTT Guardado, Jese 18-24 1:03.00 1:03.66 8 1
3 OJAI Ward, Bob 55-59 1:02.73 1:00.62 1 9
4 NOVA Bolcoa, Scott 35-39 1:00.74 1:05.17 4 5
5 ROSE Armour, Justin 30-34 1:01.00 57.06 4 5
6 PSP Rowlette, David 45-49 1:02.92 NS NP 0
7 WH2O Ballard, James 60-64 1:03.34 NS NP 0
8 SDSM Frogley, Terry 45-49 1:03.50 1:05.63 5 4

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RAA Carpio, Raphael 25-29 1:00.00 NS NP 0
2 MVN Herlihy, Brendan 40-44 1:00.00 59.91 5 4
3 ROSE Durieux, Chad 35-39 59.91 1:00.32 2 7
4 NOVA Yu, Peter 40-44 59.66 1:01.43 7 2
5 WH2O Larson, Adam 35-39 59.89 1:00.41 3 6
6 SDSM Houck, Tyler 18-24 1:00.00 1:02.00 6 3
7 ROSE Burnett, Nicholas 35-39 1:00.00 1:07.59 5 4
8 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:00.57 1:02.29 3 6

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC33 Popko, David 40-44 59.61 58.64 4 5
2 ROSE Dailey, Erik 35-39 59.28 59.35 1 9
3 MVN Redondo, Logan 18-24 59.00 54.03 1 9
4 ROSE Stephenson, Dan 60-64 58.82 1:00.10 1 9
5 SLOM Peterson, Russell 25-29 59.00 59.72 2 7
6 MVN Fulton, Samuel 18-24 59.00 56.05 5 4
7 CVMM Karren, Kelly 40-44 59.34 58.38 3 6
8 WH2O Sinel, Craig 40-44 59.65 NS NP 0

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Peralta, Daniel 18-24 58.18 55.84 4 5
2 MVN Giometti, Danny 30-34 57.00 55.86 3 6
3 CLOV Lane, Will 45-49 56.50 58.08 2 7
4 LAPS Hart, Jeff 30-34 56.00 54.44 1 9
5 RYL Bagri, Val 40-44 56.24 55.40 2 7
6 MVN Sumner, David 45-49 56.70 57.56 1 9
7 UC38 Meyer, Brian 40-44 57.10 NS NP 0
8 ROSE Castro, Daniel 25-29 58.34 58.89 1 9

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TOC Carter, Paul 60-64 55.00 NS NP 0
2 TSTT Chavez, Matthew 18-24 54.49 55.27 3 6
3 NOVA Kraus, Evan 30-34 53.00 54.48 2 7
4 GRA Lauri, Travis 25-29 49.50 NS NP 0
5 NOVA De Fabrique, Yann 40-44 52.50 NS NP 0
6 UC06 Lau, Jacky 18-24 53.69 NS NP 0
7 NOVA Delgado, Roberto 40-44 55.00 53.35 1 9
8 MVN Geier, Steven 18-24 56.00 54.22 2 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
ROSE Sterne, Erik 65-69 1:11.00 NP

For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home