SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2018 CCCAA Swim & Dive State Championships

Heat Sheet - 2 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Men 500 Y Free finals
44 Swimmers

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
OCC Hemmens, Hayden 4:29.41 4:35.86 1 NS 20
SIER Ilin, Daniel 4:37.80 4:35.96 2 NS 17
SMON Holt, Matt 4:43.29 4:39.03 3 NS 14
SIER Cannedy, Vaughn 4:46.96 4:39.19 4 NS 13
SIER Ilin, Slava 4:50.24 4:41.63 5 NS 15
MARI Cruse, Nick 4:44.68 4:41.74 6 NS 16
DIAB Fournier, Troy 4:42.63 4:42.23 7 NS 11
PCC Odent, Sydney 4:37.43 4:42.24 8 NS 12
GOLD Thompson, Jacob 4:45.02 4:43.07 9 NS 7
ELCA Jaouhar, Aziz 4:44.03 4:43.17 10 NS 9
SJDE Berry, James 4:44.85 4:44.73 11 NS 4
CUES Lambert, Daniel 4:42.02 4:45.64 12 NS 5
RCC Zaoui, Farouk 4:49.17 4:45.81 13 NS 6
MESA Wixom, Blake 4:47.00 4:46.03 14 NS 3
SIER Vorobyev, Leo 4:47.11 4:47.25 15 NS 1
GOLD McClafferty, Liam 4:51.77 4:48.16 16 NS 2

Heat 1 of 2

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
1 SIER Vorobyev, Leo 4:47.11 4:47.25 15 4:53.47 16 1
2 RCC Zaoui, Farouk 4:49.17 4:45.81 13 4:42.62 11 6
3 SJDE Berry, James 4:44.85 4:44.73 11 4:45.02 13 4
4 GOLD Thompson, Jacob 4:45.02 4:43.07 9 4:39.90 10 7
5 ELCA Jaouhar, Aziz 4:44.03 4:43.17 10 4:39.77 9 9
6 CUES Lambert, Daniel 4:42.02 4:45.64 12 4:43.49 12 5
7 MESA Wixom, Blake 4:47.00 4:46.03 14 4:45.27 14 3
8 GOLD McClafferty, Liam 4:51.77 4:48.16 16 4:48.56 15 2

Heat 2 of 2

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
1 DIAB Fournier, Troy 4:42.63 4:42.23 7 4:46.51 8 11
2 SIER Ilin, Slava 4:50.24 4:41.63 5 4:39.71 4 15
3 SMON Holt, Matt 4:43.29 4:39.03 3 4:39.82 5 14
4 OCC Hemmens, Hayden 4:29.41 4:35.86 1 4:26.23 1 20
5 SIER Ilin, Daniel 4:37.80 4:35.96 2 4:26.43 2 17
6 SIER Cannedy, Vaughn 4:46.96 4:39.19 4 4:39.83 6 13
7 MARI Cruse, Nick 4:44.68 4:41.74 6 4:36.01 3 16
8 PCC Odent, Sydney 4:37.43 4:42.24 8 4:40.29 7 12

Alternates

School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Pl
SCC Lemire, Matt 4:47.57 4:48.44 17 NP
SIER Woo, Gary 4:53.28 4:49.38 18 NP
GOLD Wallace, Connor 4:49.41 4:51.08 19 NP
SRJC Schiano Dicola, Julian 4:50.87 4:52.09 20 NP
SIER Watkins, Alex 4:53.85 4:52.20 21 NP
SJDE Knapp, Jordan 4:55.18 4:52.74 22 NP
SIER Westlake, Jaysen 4:50.16 4:53.57 23 NP
MSAC Chlebowski, Spencer 4:52.34 4:54.92 24 NP
PALO Altman, Jarad 4:46.49 4:55.45 25 NP
ELCA Kircher, Wyatt 4:48.82 4:56.13 26 NP
SIER Nobili, Nick 4:51.83 4:56.36 27 NP
SJDE Wickman, Cody 4:54.41 4:57.92 28 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home