SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2018 CCCAA Swim & Dive State Championships

Heat Sheet - 2 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Women 500 Y Free finals
34 Swimmers

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
PCC Cienega, Melissa 5:05.64 5:11.22 1 NS 20
SJDE Wittkowske, Madeline 5:10.15 5:13.15 2 NS 17
OCC Morris, Cheyenne 5:13.34 5:14.51 3 NS 16
LPC Batiza, Amaya 5:21.73 5:15.73 4 NS 13
PALO Heimback, Jordann 5:14.99 5:16.49 5 NS 12
SRJC Vance, Hailey 5:18.27 5:16.93 6 NS 14
DIAB Hornbuckle, Ashley 5:14.57 5:17.66 7 NS 11
DIAB Weigelt, Alina 5:14.92 5:18.39 8 NS 15
MESA Schmidt, Samantha 5:19.83 5:18.65 9 NS 7
GOLD Lawrence, Rheanna 5:17.33 5:19.49 10 NS 3
SBCC Shimizu, Kelee 5:16.44 5:20.42 11 NS 9
AMER Lieston, Mia 5:23.77 5:21.94 12 NS 4
CYPR Bretz, Kayleen 5:18.88 5:23.68 13 NS 5
SIER Bisagno, Kalie 5:20.33 5:27.10 14 NS 6
PALO Johnson, Madalyn 5:21.47 5:27.88 15 NS 1
BAKE Pike, Bailey 5:29.13 5:28.42 16 NS 2

Heat 1 of 2

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
1 PALO Johnson, Madalyn 5:21.47 5:27.88 15 5:29.67 16 1
2 CYPR Bretz, Kayleen 5:18.88 5:23.68 13 5:20.66 12 5
3 SBCC Shimizu, Kelee 5:16.44 5:20.42 11 5:11.87 9 9
4 MESA Schmidt, Samantha 5:19.83 5:18.65 9 5:13.90 10 7
5 GOLD Lawrence, Rheanna 5:17.33 5:19.49 10 5:22.46 14 3
6 AMER Lieston, Mia 5:23.77 5:21.94 12 5:22.07 13 4
7 SIER Bisagno, Kalie 5:20.33 5:27.10 14 5:19.03 11 6
8 BAKE Pike, Bailey 5:29.13 5:28.42 16 5:25.58 15 2

Heat 2 of 2

Ln School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
1 DIAB Hornbuckle, Ashley 5:14.57 5:17.66 7 5:21.98 8 11
2 PALO Heimback, Jordann 5:14.99 5:16.49 5 5:17.80 7 12
3 OCC Morris, Cheyenne 5:13.34 5:14.51 3 5:12.03 3 16
4 PCC Cienega, Melissa 5:05.64 5:11.22 1 5:04.30 1 20
5 SJDE Wittkowske, Madeline 5:10.15 5:13.15 2 5:08.70 2 17
6 LPC Batiza, Amaya 5:21.73 5:15.73 4 5:15.09 6 13
7 SRJC Vance, Hailey 5:18.27 5:16.93 6 5:14.92 5 14
8 DIAB Weigelt, Alina 5:14.92 5:18.39 8 5:14.28 4 15

Alternates

School Swimmer Seed
Time
Prelims
Time
Prelims
Place
Finals
Pl
AMER Fulton, Abby 5:19.26 5:29.75 17 NP
CLOC Copeland, Kristina 5:24.76 5:30.77 18 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home