2018 OMS Association Championships

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Mixed 200 Y Free
73 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
3 THB Takizawa, Shannon 35-39 4:30.00 NS
4 MAC Bigler, Jim 80-84 3:45.00 NS
5 MVA Thurlow, Helen 45-49 3:49.28 NS

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
2 SOMA Wilson, Kate 65-69 3:30.00 NS
3 EA DeMarco, Carolyn 35-39 3:25.00 NS
4 SOMA DeCaire, Dakota 18-24 3:20.00 NS
5 OPEN Malloy, Janie 55-59 3:21.67 NS
6 CAT Asleson, Elke 65-69 3:30.00 NS
7 CAT Norland, Melissa 40-44 3:30.00 NS

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Lamb, Willard 95-99 3:18.81 NS
2 CAT Eckert-Mason, Kathy 60-64 3:10.00 NS
3 MVA Klein, Renee 35-39 3:10.00 NS
4 CAT Daly, Claudia 60-64 3:05.00 NS
5 MAC Binder, Lauren 70-74 3:06.26 NS
6 OCT Wiley, Heather 60-64 3:10.00 NS
7 SOMA Fasbender, Barry 80-84 3:13.63 NS
8 COMA Lane, Mark 60-64 3:20.00 NS

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Philipps, Frank 75-79 2:55.00 NS
2 OREG Engler, Lorlee 45-49 2:50.77 NS
3 SOMA Harris, Leah 30-34 2:50.00 NS
4 ORM Kraus, Maria 18-24 2:46.30 NS
5 AQDK Simpson, Andrea 45-49 2:50.00 NS
6 ORM Pinz, Joe 60-64 2:50.37 NS
7 COMA Mohr, Ralph 75-79 2:53.99 NS
8 THB Bedford, Kathleen 55-59 2:56.75 NS

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Hall, Julie 50-54 2:45.00 NS
2 TCSO Lamoureux, Lori 55-59 2:44.52 NS
3 CAT Gannon, Laura 60-64 2:35.00 NS
4 AQDK Mayall, Robin 50-54 2:30.00 NS
5 CAT Thompson, Cary 50-54 2:30.00 NS
6 ORM Kehoe, Bob 70-74 2:37.00 NS
7 SOMA Hall, Timothy 55-59 2:45.00 NS
8 CAT Fox, Christina 55-59 2:46.00 NS

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 EA Chalmers, John 55-59 2:30.00 NS
2 CAT Criscione, Anicia 40-44 2:28.70 NS
3 COMA Bruce, Bob 70-74 2:28.01 NS
4 SRM Bulman, Robin 50-54 2:25.71 NS
5 SRM Nelson, Sheila 45-49 2:27.00 NS
6 ORM Larson, Allen 65-69 2:28.24 NS
7 MAC Ped, Jordan 25-29 2:30.00 NS
8 LHST Vincent, Nancy 55-59 2:30.00 NS

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 NCMS Bruzual, Igor 45-49 2:20.18 NS
2 ORM Delmage, Arlene 55-59 2:19.00 NS
3 SHC Adelman, Marcie 50-54 2:17.61 NS
4 THB Thompson, Erika 40-44 2:15.00 NS
5 OCT Phipps, Tom 60-64 2:17.43 NS
6 AQDK Davies, Anne 50-54 2:18.00 NS
7 ORM Quick, Mason 18-24 2:20.00 NS
8 THB Daggett, Anna 18-24 2:20.54 NS

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 ORM Tosh, Megan 30-34 2:11.91 NS
2 OCT Reeves, Tessa 35-39 2:10.75 NS
3 SHC McCarty, Scott 45-49 2:10.00 NS
4 SOMA Oxendine, Michael 35-39 2:10.00 NS
5 SHC Rabe, Jim 55-59 2:10.00 NS
6 OCT Crooks, Alex 40-44 2:10.40 NS
7 OCT Hawkins, Nathaniel 35-39 2:10.84 NS
8 SOMA Tomac, Jayna 45-49 2:13.00 NS

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Hageman, Mark 55-59 2:05.00 NS
2 MAC Higlett, Alexis 30-34 2:04.00 NS
3 NCMS Samuel, Jonathan 40-44 2:00.31 NS
4 OCT Van Andel, Robbert 40-44 2:00.00 NS
5 CAT Mill, Thomas 25-29 2:00.00 NS
6 SOMA Dix, Michael 45-49 2:00.89 NS
7 ORM Hathaway, David 55-59 2:04.27 NS
8 AQDK Hanson, Donald 55-59 2:09.00 NS

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 MAC Wise, Mitchell 25-29 1:56.50 NS
2 MAC Sullivan, Scot 50-54 1:55.50 NS
3 MAC Grote, Kurt 40-44 1:52.00 NS
4 SHC Self, Mike 45-49 1:50.88 NS
5 MVA Zwart, Kevin 25-29 1:51.03 NS
6 CAT Marceau, Matthew 35-39 1:55.20 NS
7 CAT Nason, Jeffrey 40-44 1:56.22 NS
8 MAC Bambusch, Hailey 25-29 1:57.16 NS

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home