SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 OMS Association Championships

Heat Sheet - 9 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 21 Mixed 50 Y Breast
68 Swimmers

Heat 1 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
3 EA Gladieux, Michele 45-49 1:10.00 NS
4 THB Takizawa, Shannon 35-39 1:01.37 NS
5 SOMA Lee, Yeonjoo 50-54 1:06.00 NS
6 SOMA Fasbender, Alice 75-79 1:50.00 NS

Heat 2 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OMVM Cowan, Laurie 55-59 1:00.00 NS
2 OCT Remensperger, Jim 65-69 57.02 NS
3 OCT Helm, Charlie 60-64 55.50 NS
4 SOMA DeCaire, Dakota 18-24 55.00 NS
5 TCSO Goehler, Sarah 55-59 55.00 NS
6 RVM Marokus, Celeste 40-44 56.00 NS
7 COMA Thayer, George 80-84 58.20 NS
8 CAT Norland, Melissa 40-44 1:00.00 NS

Heat 3 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OPEN Malloy, Janie 55-59 48.88 NS
2 RVM Kay, Rebecca 70-74 48.00 NS
3 ORM Bernardo, Caesar 45-49 46.07 NS
4 EA Galas, Anna 45-49 45.00 NS
5 MVA Gonzalez, Shirlene 45-49 45.42 NS
6 PCCM Odegaard, Marina 18-24 47.00 NS
7 CAT Daly, Claudia 60-64 48.00 NS
8 COMA Foges, John 70-74 50.13 NS

Heat 4 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 CGM Caswell, MJ 55-59 45.00 NS
2 CAT Criscione, Anicia 40-44 42.42 NS
3 TCSO Lamoureux, Lori 55-59 40.85 NS
4 LOM Kilburn, David 40-44 40.49 NS
5 COMA Gettling, Janet 65-69 40.60 NS
6 MVA Cooper, Cheryl 45-49 41.09 NS
7 OCT Wiley, Heather 60-64 45.00 NS
8 THB Bedford, Kathleen 55-59 45.00 NS

Heat 5 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 UC37 Metzler, Scott 55-59 40.00 NS
2 EA Chalmers, John 55-59 40.00 NS
3 AQDK Taylor, Kristen 50-54 40.00 NS
4 ORM Buelow, Vicky 35-39 39.79 NS
5 CAT Buck, Donna 55-59 39.90 NS
6 AQDK Fabian, Catherine 35-39 40.00 NS
7 PCCM Breuer, Sam 30-34 40.00 NS
8 SHC Adelman, Marcie 50-54 40.01 NS

Heat 6 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 PCCM Dwight, Charles 60-64 39.00 NS
2 LHST Vincent, Nancy 55-59 38.00 NS
3 MAC Ped, Jordan 25-29 37.85 NS
4 SOMA Baxter, Tanya 35-39 37.00 NS
5 LHST Hogg, Scott 50-54 37.25 NS
6 SOMA Jung, Lawrence 60-64 38.00 NS
7 SOMA Parmentier Nesbitt, Linda 45-49 38.96 NS
8 SOMA Stout, Jon 70-74 39.41 NS

Heat 7 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 ORM Gustafson, Aubree 35-39 37.00 NS
2 SRM Walts, Merrie 55-59 36.85 NS
3 SRM Bulman, Robin 50-54 36.11 NS
4 SOMA Tu, Victor 18-24 35.00 NS
5 ORM Crabbe, Colette 60-64 35.88 NS
6 UC37 Bollens, Stephen 55-59 36.61 NS
7 PCCM Karlsen, Kjell 55-59 37.00 NS
8 MAC Anastas, Daemon 50-54 37.00 NS

Heat 8 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OCT Cloyd, KC 30-34 35.00 NS
2 OCT Metz, Amanda 35-39 34.57 NS
3 CBAT Shellhammer, Thomas 50-54 34.00 NS
4 SOMA Tomac, Jayna 45-49 32.78 NS
5 MAC Washburne, Brent 55-59 32.97 NS
6 MVA Pearson, Kevin 35-39 34.23 NS
7 MAC Asch, Jill 50-54 34.90 NS
8 LHST Frentsos, John 50-54 35.00 NS

Heat 9 of 9

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 MAC Stacy, Jessica 25-29 32.50 NS
2 ORM Schuck, Makila 18-24 31.86 NS
3 SOMA Howell, Richard 55-59 31.00 NS
4 CAT Asleson, Kris 25-29 27.00 NS
5 LOM Simpson, Kris 50-54 31.00 NS
6 RVM Lantry, Todd 40-44 31.49 NS
7 PCCM Bidou, Alexis 35-39 32.00 NS
8 SOMA Servant, Mike 45-49 32.59 NS

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home