2018 OMS Association Championships ( Fri, Apr 20, 2018 - Sun, Apr 22, 2018 )

Heat Sheet - 15 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 15 Mixed 50 Y Free
118 Swimmers

Heat 1 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
2 SOMA Roome, Charles 65-69 1:00.00 NS
3 THB Takizawa, Shannon 35-39 52.45 NS
4 MAC Bigler, Jim 80-84 50.00 NS
5 RVM Marokus, Celeste 40-44 50.00 NS
6 EA Gladieux, Michele 45-49 1:00.00 NS
7 SOMA Fasbender, Alice 75-79 1:20.00 NS

Heat 2 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OMVM Cowan, Laurie 55-59 45.00 NS
2 COMA Thayer, George 80-84 42.76 NS
3 COMA Lane, Mark 60-64 40.00 NS
4 ORM Ward, Joy 75-79 40.00 NS
5 THB Kusnadi, Lidia 25-29 40.00 NS
6 MVA Thurlow, Helen 45-49 41.89 NS
7 SOMA DeCaire, Dakota 18-24 43.00 NS
8 ORM Summers, Ellen 60-64 50.00 NS

Heat 3 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Wilson, Kate 65-69 40.00 NS
2 MAC Binder, Lauren 70-74 38.49 NS
3 OCT Remensperger, Jim 65-69 37.13 NS
4 OCT Helm, Charlie 60-64 37.00 NS
5 AQDK Martin, William 65-69 37.00 NS
6 SOMA Lamb, Willard 95-99 37.93 NS
7 CAT Norland, Melissa 40-44 40.00 NS
8 TCSO Goehler, Sarah 55-59 40.00 NS

Heat 4 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 THB Bedford, Kathleen 55-59 36.22 NS
2 ORM Quick, Mason 18-24 36.00 NS
3 EA Dhom, Gina 35-39 36.00 NS
4 CGM Caswell, MJ 55-59 35.00 NS
5 OCT Wiley, Heather 60-64 35.00 NS
6 AQDK Roman, Zoe 30-34 36.00 NS
7 AQDK Simpson, Andrea 45-49 36.00 NS
8 CGM Rousseau, Sandi 70-74 36.50 NS

Heat 5 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Hall, Julie 50-54 35.00 NS
2 COMA Gettling, Janet 65-69 34.04 NS
3 COMA Foges, John 70-74 34.00 NS
4 OREG Engler, Lorlee 45-49 32.77 NS
5 MVA Cooper, Cheryl 45-49 34.00 NS
6 RVM Kay, Rebecca 70-74 34.00 NS
7 ORM Royle, Mary Anne 65-69 34.64 NS
8 EA Galas, Anna 45-49 35.00 NS

Heat 6 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 TCSO Lamoureux, Lori 55-59 32.01 NS
2 SOMA Philipps, Frank 75-79 32.00 NS
3 SOMA Baxter, Tanya 35-39 32.00 NS
4 CAT Criscione, Anicia 40-44 31.13 NS
5 ORM Kraus, Maria 18-24 31.49 NS
6 SOMA Jung, Lawrence 60-64 32.00 NS
7 UC37 Metzler, Scott 55-59 32.00 NS
8 ORM Bernardo, Caesar 45-49 32.16 NS

Heat 7 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Hall, Timothy 55-59 31.00 NS
2 AQDK Fabian, Catherine 35-39 31.00 NS
3 THB Miller, Janelle 50-54 30.89 NS
4 ORM Buelow, Vicky 35-39 30.49 NS
5 ORM Bounds, Brandy 35-39 30.50 NS
6 MVA Kelber, Michael 70-74 30.90 NS
7 LHST Vincent, Nancy 55-59 31.00 NS
8 ORM Kehoe, Bob 70-74 31.00 NS

Heat 8 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 THB Daggett, Anna 18-24 30.07 NS
2 EA Chalmers, John 55-59 30.00 NS
3 MAC Porter, Jordan 25-29 30.00 NS
4 PCCM Breuer, Sam 30-34 30.00 NS
5 AQDK Taylor, Kristen 50-54 30.00 NS
6 NCMS Bruzual, Igor 45-49 30.00 NS
7 SOMA Stout, Jon 70-74 30.03 NS
8 MAC Toppel, Margaret 70-74 30.35 NS

Heat 9 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 LHST Ostrin, Stacey 40-44 29.81 NS
2 PCCM Dwight, Charles 60-64 29.50 NS
3 MAC Ped, Jordan 25-29 29.20 NS
4 AQDK LaRiviere, Romeo 40-44 29.00 NS
5 NIKE Caldwell, Cailee 25-29 29.00 NS
6 AQDK Davies, Anne 50-54 29.50 NS
7 CAT Buck, Donna 55-59 29.80 NS
8 SOMA Parmentier Nesbitt, Linda 45-49 29.96 NS

Heat 10 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OCT Phipps, Tom 60-64 28.96 NS
2 SHC Haffner, Francie 50-54 28.67 NS
3 TCSO Andrus-Hughes, Karen 60-64 28.50 NS
4 SHC Adelman, Marcie 50-54 28.05 NS
5 ORM Tosh, Megan 30-34 28.31 NS
6 COMA Morgen, Cheryl 45-49 28.60 NS
7 LHST Hogg, Scott 50-54 28.85 NS
8 LHST Dean, Kelly 45-49 29.00 NS

Heat 11 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 LOM Simpson, Kris 50-54 28.00 NS
2 SOMA Tomac, Jayna 45-49 27.90 NS
3 SHC Rabe, Jim 55-59 27.50 NS
4 ORM Brockbank, Doug 60-64 27.50 NS
5 PCCM Karlsen, Kjell 55-59 27.50 NS
6 COMA Kiefer, Stacey 35-39 27.80 NS
7 ORM Gustafson, Aubree 35-39 28.00 NS
8 CBAT Shellhammer, Thomas 50-54 28.00 NS

Heat 12 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 CBAT De Szoeke, Paula 35-39 27.00 NS
2 THB Thompson, Erika 40-44 27.00 NS
3 OCT Muessig, Dirk 45-49 27.00 NS
4 PCCM Kirkwood, Erin 40-44 27.00 NS
5 AQDK Ambrose, Daniel 60-64 27.00 NS
6 OCT Cloyd, KC 30-34 27.00 NS
7 SOMA Howell, Richard 55-59 27.00 NS
8 THB Cavender, Erin 18-24 27.44 NS

Heat 13 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 SOMA Oxendine, Michael 35-39 26.54 NS
2 SOMA Tu, Victor 18-24 26.50 NS
3 SOMA Stefanich, Erinn 40-44 26.00 NS
4 SHC McCarty, Scott 45-49 26.00 NS
5 OCT Van Andel, Robbert 40-44 26.00 NS
6 MAC Anastas, Daemon 50-54 26.50 NS
7 MAC Higlett, Alexis 30-34 26.50 NS
8 MAC Asch, Jill 50-54 26.80 NS

Heat 14 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OCT Skinner, Sonja 40-44 25.80 NS
2 MAC O'Brien, Alyson 25-29 25.00 NS
3 MVA Pearson, Kevin 35-39 24.42 NS
4 MAC Washburne, Brent 55-59 24.28 NS
5 MAC Bambusch, Hailey 25-29 24.40 NS
6 AQDK Hanson, Donald 55-59 25.00 NS
7 OCT Crooks, Alex 40-44 25.03 NS
8 UC37 Bollens, Stephen 55-59 25.83 NS

Heat 15 of 15

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 NCMS Samuel, Jonathan 40-44 23.86 NS
2 CAT Marceau, Matthew 35-39 23.54 NS
3 CAT Asleson, Kris 25-29 23.00 NS
4 MAC Grote, Kurt 40-44 22.68 NS
5 SHC Self, Mike 45-49 22.88 NS
6 MAC Wise, Mitchell 25-29 23.30 NS
7 SOMA Servant, Mike 45-49 23.54 NS
8 MAC Bley-Male, Max 18-24 24.00 NS

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home