2018 OMS Association Championships ( Fri, Apr 20, 2018 - Sun, Apr 22, 2018 )

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Mixed 1000 Y Free
59 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 CAT Byrne, Karen 55-59 20:00.00 NS NP 0
3 THB Harrison, Elizabeth 40-44 21:00.00 20:44.74 3 4
4 COMA White, Susan 60-64 19:40.15 18:46.28 1 7
5 MVA Thurlow, Helen 45-49 20:14.79 20:48.07 2 5
6 OPEN Schiavon, Caryl 55-59 25:15.99 22:19.96 4 3

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OPEN Bragg, Robin 55-59 19:40.00 16:41.23 4 3
2 COMA Lane, Mark 60-64 19:00.00 18:58.38 4 3
3 OCT Helm, Charlie 60-64 18:31.00 20:29.55 5 2
4 MVA Brown, Eric 30-34 18:00.00 16:20.36 2 5
5 SOMA Philipps, Frank 75-79 18:00.00 15:48.12 2 5
6 OMVM Bowman, Marcie 50-54 18:59.55 19:21.15 5 2
7 SOMA Lee, Yeonjoo 50-54 19:08.71 18:33.16 4 3
8 OPEN Debner, Stephanie 45-49 19:40.00 18:45.37 1 7

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Pettit, Jayette 50-54 17:08.53 12:55.45 1 7
2 PCCM Johnson, James 30-34 17:00.00 15:45.74 1 7
3 MAC Binder, Lauren 70-74 16:10.56 16:20.14 1 7
4 COMA Mohr, Ralph 75-79 15:50.99 15:26.14 1 7
5 ORM Pinz, Joe 60-64 15:52.18 15:27.96 3 4
6 OPEN Malloy, Janie 55-59 16:56.38 15:23.76 3 4
7 TCSO Winden, Kaylin 25-29 17:00.00 13:25.85 3 4
8 COMA Foges, John 70-74 17:43.97 18:35.41 2 5

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 THB Radcliff, David 80-84 14:58.34 15:04.44 1 7
2 ORM Larson, Allen 65-69 14:30.78 14:34.26 1 7
3 CAT Criscione, Anicia 40-44 14:15.17 12:57.99 2 5
4 THB Jayme, Diana 18-24 14:00.00 14:19.45 1 7
5 ORM Roberts, Steve 55-59 14:10.20 14:19.57 3 4
6 CGM Goodman, Ann 55-59 14:20.00 13:58.55 1 7
7 ORM Bounds, Brandy 35-39 14:33.00 13:09.71 1 7
8 CBAT Cappaert, Marlys 55-59 15:00.00 14:31.45 2 5

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Britsch, Uwe 60-64 13:47.62 13:06.19 2 5
2 ORM Gifford, Evangeline 25-29 13:30.00 12:53.96 2 5
3 ORM Tosh, Megan 30-34 13:04.40 12:02.48 3 4
4 CAT Thompson, Cary 50-54 13:00.00 13:32.34 2 5
5 OPEN Hancock, Douglas 55-59 13:00.00 12:40.29 2 5
6 SRM Bulman, Robin 50-54 13:07.00 NS NP 0
7 OCT Thorn, Tralee 35-39 13:40.00 14:12.88 2 5
8 AQDK Mayall, Robin 50-54 14:00.00 14:12.81 3 4

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EA Johnson, Steve 70-74 12:52.79 14:14.27 1 7
2 OCT Phipps, Tom 60-64 12:16.14 12:51.68 1 7
3 MAC Eastman, Catherine 30-34 12:04.32 12:36.94 4 3
4 MAC Higlett, Alexis 30-34 11:50.00 11:35.34 1 7
5 SHC Aldred, Grant 18-24 11:59.38 12:14.83 1 7
6 SOMA Johnson, Serena 40-44 12:05.50 12:27.84 1 7
7 MVA Pearson, Kevin 35-39 12:45.88 12:52.35 2 5
8 CAT Phillips, Sue 50-54 13:00.00 13:05.48 2 5

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAT Marceau, Matthew 35-39 11:37.71 11:22.69 1 7
2 OCT Van Andel, Robbert 40-44 11:20.00 11:22.35 3 4
3 AQDK Walker, Rachel 30-34 11:00.00 11:59.48 2 5
4 CAT Nason, Jeffrey 40-44 10:50.29 10:47.23 1 7
5 SOMA Miller, Matt 40-44 10:52.31 10:52.10 2 5
6 MAC Sullivan, Scot 50-54 11:10.00 10:45.43 1 7
7 MAC O'Brien, Alyson 25-29 11:20.00 11:22.22 1 7
8 ORM Hathaway, David 55-59 11:38.04 11:41.27 1 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
ORM Schmidt, Olivia 18-24 14:17.73 NP
SOMA Harris, Leah 30-34 15:00.00 NP
SOMA Howell, Richard 55-59 13:00.00 NP
SRM Nelson, Sheila 45-49 13:40.00 NP
SOMA Wilson, Kate 65-69 20:20.00 NP
OCT Hawkins, Nathaniel 35-39 12:30.12 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home