SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 OMS Association Championships

Heat Sheet - 7 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 11 Mixed 100 Y Breast
54 Swimmers

Heat 1 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 OPEN Schiavon, Caryl 55-59 2:30.99 2:07.56 5 2
3 MVA Gonzalez, Shirlene 45-49 1:32.51 NS NP 0
4 RVM Kay, Rebecca 70-74 1:50.50 1:39.22 1 7
5 EA Gladieux, Michele 45-49 2:00.00 1:47.59 4 3
6 TCSO Winden, Kaylin 25-29 2:20.00 1:27.42 2 5
7 SOMA Roome, Charles 65-69 2:40.00 2:07.11 1 7

Heat 2 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CAT Daly, Claudia 60-64 1:50.00 1:45.12 2 5
2 EA Murphy, Megan 35-39 1:43.23 1:26.28 9 0
3 TCSO Lamoureux, Lori 55-59 1:40.15 1:33.85 3 4
4 OCT Wiley, Heather 60-64 1:37.00 1:35.04 1 7
5 THB Bedford, Kathleen 55-59 1:38.05 1:31.46 2 5
6 ORM Kraus, Maria 18-24 1:41.12 1:30.33 2 5
7 OPEN Jones, Shelly 40-44 1:45.00 1:37.10 1 7
8 SOMA Clark, Molly 35-39 1:50.00 1:26.25 8 0

Heat 3 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Baxter, Tanya 35-39 1:35.00 1:23.80 5 2
2 THB Daggett, Anna 18-24 1:33.90 1:38.65 3 4
3 OREG Engler, Lorlee 45-49 1:31.77 1:33.39 3 4
4 THB Maginnis, Ian 50-54 1:30.00 1:18.95 5 2
5 LHST Jackson, Maresa 35-39 1:30.00 1:23.32 4 3
6 CAT Norland, Melissa 40-44 2:15.15 DQ NP 0
7 CAT Fox, Christina 55-59 1:34.00 1:37.48 4 3
8 ORM Nakata, Ronald 75-79 1:36.00 1:32.66 1 7

Heat 4 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OCT Daubersmith, Britta 50-54 1:29.61 1:27.42 2 5
2 OCT Thorn, Tralee 35-39 1:26.35 1:25.26 7 0
3 LCA Frieder, Marisa 45-49 1:25.30 1:26.47 2 5
4 SOMA Jung, Lawrence 60-64 1:25.00 1:22.70 1 7
5 SOMA Parmentier Nesbitt, Linda 45-49 1:25.13 1:26.15 1 7
6 PCCM Dwight, Charles 60-64 1:26.00 1:29.99 3 4
7 LOM Moyes, Anthony 60-64 1:28.00 1:24.43 2 5
8 SOMA Stout, Jon 70-74 1:29.99 1:30.78 1 7

Heat 5 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LHST Vincent, Nancy 55-59 1:25.00 1:25.83 1 7
2 OCT Waud, Timothy 50-54 1:23.00 1:17.47 4 3
3 ORM Gustafson, Aubree 35-39 1:20.00 1:22.73 3 4
4 SRM Bulman, Robin 50-54 1:19.26 NS NP 0
5 EA Chalmers, John 55-59 1:20.00 1:20.14 4 3
6 SRM Walts, Merrie 55-59 1:20.32 NS NP 0
7 MAC Ped, Jordan 25-29 1:24.47 1:27.37 1 7
8 AQDK Fabian, Catherine 35-39 1:25.00 1:24.09 6 1

Heat 6 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Asch, Jill 50-54 1:18.00 1:18.73 1 7
2 OCT Metz, Amanda 35-39 1:15.31 1:19.33 1 7
3 CBAT Shellhammer, Thomas 50-54 1:14.00 1:14.64 3 4
4 COMA Furness, Steve 55-59 1:12.00 1:11.80 3 4
5 SOMA Hageman, Mark 55-59 1:13.00 1:08.59 1 7
6 OCT Tilton, Katherine 35-39 1:15.00 1:22.37 2 5
7 MAC Dingeldein, George 35-39 1:15.50 1:08.25 1 7
8 EA Bork, Kathryn 50-54 1:19.25 NS NP 0

Heat 7 of 7

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Stacy, Jessica 25-29 1:10.70 1:09.02 1 7
2 SOMA Howell, Richard 55-59 1:10.00 1:11.10 2 5
3 RVM Lantry, Todd 40-44 1:09.03 1:12.37 2 5
4 MAC Grote, Kurt 40-44 59.20 59.24 1 7
5 ORM Clydesdale, Bill 50-54 1:09.00 1:07.32 1 7
6 ORM Schuck, Makila 18-24 1:09.96 1:06.55 1 7
7 LOM Simpson, Kris 50-54 1:10.00 1:08.09 2 5
8 SOMA Tomac, Jayna 45-49 1:11.29 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home