2018 OMS Association Championships

Heat Sheet - 13 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 100 Y IM
98 Swimmers

Heat 1 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 THB Harrison, Elizabeth 40-44 2:18.00 2:14.60 5 2
4 THB Bedford, Kathleen 55-59 2:00.00 1:32.58 4 3
5 MVA Klein, Renee 35-39 2:15.00 1:30.95 12 0

Heat 2 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OCT Helm, Charlie 60-64 1:52.00 1:54.98 7 0
2 EA DeMarco, Carolyn 35-39 1:50.00 1:42.65 13 0
3 OMVM Bowman, Marcie 50-54 1:46.75 1:52.19 8 0
4 SOMA Fasbender, Barry 80-84 1:40.02 NS NP 0
5 SOMA DeCaire, Dakota 18-24 1:45.00 1:40.75 3 4
6 SOMA Hall, Julie 50-54 1:50.00 1:25.32 6 1
7 CAT Norland, Melissa 40-44 1:50.03 1:34.04 4 3

Heat 3 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ORM Pinz, Joe 60-64 1:35.00 1:41.73 6 1
2 OPEN Malloy, Janie 55-59 1:32.93 1:33.87 5 2
3 ORM Schmidt, Olivia 18-24 1:30.00 NS NP 0
4 ORM Nakata, Ronald 75-79 1:30.00 1:26.81 1 7
5 SOMA Tu, Victor 18-24 1:30.00 1:15.29 3 4
6 OREG Engler, Lorlee 45-49 1:30.77 1:22.22 4 3
7 ORM Ward, Joy 75-79 1:35.00 1:35.45 1 7
8 CAT Daly, Claudia 60-64 1:40.00 1:41.36 5 2

Heat 4 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Baxter, Tanya 35-39 1:30.00 1:24.26 11 0
2 CGM Goodman, Ann 55-59 1:26.00 1:28.80 3 4
3 SOMA Jung, Lawrence 60-64 1:25.00 1:18.50 3 4
4 CGM Caswell, MJ 55-59 1:25.00 1:21.76 1 7
5 CAT Thompson, Cary 50-54 1:25.00 1:20.68 6 1
6 CAT Worden, Laura 60-64 1:25.13 1:19.79 3 4
7 CAT Gannon, Laura 60-64 1:30.00 1:23.63 4 3
8 TCSO Frey, Meg 50-54 1:30.00 1:28.63 7 0

Heat 5 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 THB Maginnis, Ian 50-54 1:25.00 1:12.43 5 2
2 OCT Thorn, Tralee 35-39 1:24.54 1:22.99 10 0
3 LHST Vincent, Nancy 55-59 1:24.00 1:22.23 2 5
4 EA Murphy, Megan 35-39 1:23.32 1:16.02 8 0
5 MVA Kelber, Michael 70-74 1:23.99 1:25.55 2 5
6 CGM Ready, Jodi 45-49 1:24.24 1:23.93 6 1
7 ORM Bounds, Brandy 35-39 1:24.95 1:12.75 5 2
8 ORM Roberts, Steve 55-59 1:25.00 1:24.94 4 3

Heat 6 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EA Galas, Anna 45-49 1:20.00 1:12.68 2 5
2 THB Thompson, Erika 40-44 1:20.00 1:10.30 3 4
3 SRM Nelson, Sheila 45-49 1:18.00 NS NP 0
4 THB Miller, Janelle 50-54 1:17.24 1:17.15 5 2
5 OPEN Hancock, Douglas 55-59 1:18.00 DQ NP 0
6 PCCM Dwight, Charles 60-64 1:20.00 1:19.12 4 3
7 SOMA Oxendine, Michael 35-39 1:20.00 1:06.08 5 2
8 LCA Frieder, Marisa 45-49 1:23.00 1:23.81 5 2

Heat 7 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Clark, Molly 35-39 1:16.49 1:17.64 9 0
2 SOMA Stout, Jon 70-74 1:15.77 1:18.40 1 7
3 SOMA Britsch, Uwe 60-64 1:15.22 1:20.49 5 2
4 THB Jayme, Diana 18-24 1:15.00 1:20.93 2 5
5 COMA Morgen, Cheryl 45-49 1:15.00 1:11.92 1 7
6 SOMA Parmentier Nesbitt, Linda 45-49 1:15.28 1:15.73 3 4
7 EA Bork, Kathryn 50-54 1:16.40 1:16.10 4 3
8 MAC Toppel, Margaret 70-74 1:16.96 1:16.05 1 7

Heat 8 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PCCM Breuer, Sam 30-34 1:15.00 1:09.50 1 7
2 PCCM Johnson, James 30-34 1:14.00 DQ NP 0
3 SHC Adelman, Marcie 50-54 1:12.64 1:12.50 2 5
4 PCCM Karlsen, Kjell 55-59 1:12.00 1:05.57 1 7
5 SHC Aldred, Grant 18-24 1:12.31 1:08.90 2 5
6 OCT Daubersmith, Britta 50-54 1:13.23 1:14.88 3 4
7 ORM Gustafson, Aubree 35-39 1:15.00 1:14.30 7 0
8 MAC Porter, Jordan 25-29 1:15.00 1:13.43 4 3

Heat 9 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TCSO Andrus-Hughes, Karen 60-64 1:12.00 1:10.96 2 5
2 LHST Jackson, Maresa 35-39 1:11.27 1:12.19 4 3
3 UC37 Bollens, Stephen 55-59 1:11.15 NS NP 0
4 OCT Metz, Amanda 35-39 1:10.47 1:13.46 6 1
5 OCT Reeves, Tessa 35-39 1:10.98 1:11.47 3 4
6 LHST Wright, Larry 65-69 1:11.25 1:14.04 2 5
7 SHC Haffner, Francie 50-54 1:11.67 1:09.25 1 7
8 SOMA Johnson, Serena 40-44 1:12.00 1:09.36 2 5

Heat 10 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SOMA Stefanich, Erinn 40-44 1:10.00 DQ NP 0
2 OCT Muessig, Dirk 45-49 1:10.00 1:04.26 3 4
3 KAM Haslebacher, Joseph 25-29 1:09.10 1:06.16 2 5
4 CBAT De Szoeke, Paula 35-39 1:08.00 1:07.43 2 5
5 OREG Birdwell, Rob 50-54 1:08.99 1:07.46 1 7
6 ORM Crabbe, Colette 60-64 1:09.50 1:09.66 1 7
7 MAC Anastas, Daemon 50-54 1:10.00 1:11.21 4 3
8 KAM Philbrick, Larry 65-69 1:10.20 1:07.77 1 7

Heat 11 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ORM Brockbank, Doug 60-64 1:08.00 1:09.59 2 5
2 OCT Crooks, Alex 40-44 1:06.50 1:09.92 3 4
3 ORM Voll, Robert 60-64 1:06.33 1:09.02 1 7
4 OCT Skinner, Sonja 40-44 1:04.14 1:05.40 1 7
5 COMA Furness, Steve 55-59 1:06.00 1:05.94 2 5
6 AQDK Hanson, Donald 55-59 1:06.47 1:06.49 3 4
7 CBAT Shellhammer, Thomas 50-54 1:07.00 1:09.46 3 4
8 LOM Simpson, Kris 50-54 1:08.00 1:07.95 2 5

Heat 12 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MAC Bley-Male, Max 18-24 1:04.00 58.43 1 7
2 THB Shepherd, Sara 35-39 1:03.44 1:04.59 1 7
3 SOMA Hageman, Mark 55-59 1:03.00 NS NP 0
4 NCMS Samuel, Jonathan 40-44 1:01.12 58.76 1 7
5 SOMA Dix, Michael 45-49 1:02.23 1:00.07 2 5
6 TEAM Sutherland, David 35-39 1:03.00 1:02.85 4 3
7 ORM Clydesdale, Bill 50-54 1:03.50 NS NP 0
8 ORM Schuck, Makila 18-24 1:04.05 1:03.20 1 7

Heat 13 of 13

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PCCM Bidou, Alexis 35-39 1:01.00 1:02.02 3 4
2 SOMA Servant, Mike 45-49 1:00.25 59.60 1 7
3 CAT Asleson, Kris 25-29 59.99 DQ NP 0
4 MAC Wise, Mitchell 25-29 58.50 55.70 1 7
5 CAT Marceau, Matthew 35-39 59.63 1:00.49 2 5
6 CAT Mill, Thomas 25-29 1:00.00 1:07.00 3 4
7 MAC Dingeldein, George 35-39 1:00.74 58.87 1 7
8 RVM Lantry, Todd 40-44 1:01.11 1:04.70 2 5

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home