Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 13, 2018 - Sun, Apr 15, 2018 )
Event Results
Event 1: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1693
Head, Carter
18-24
10:30.00
1/4
10:38.45
1
9
TNYA
Denrich, David
35-39
11:15.25
1/2
10:56.43
1
9
L4S
Bower, Matthew
40-44
11:20.00
1/1
11:01.45
1
9
UC10
Tikhonoff, Jonathan
30-34
10:56.00
1/3
11:03.96
1
9
L4S
De Muro, Jerry
60-64
10:55.00
1/5
11:20.87
1
9
1776
Hug, Laurie
50-54
11:33.11
2/5
11:30.73
1
9
RMST
Koons, Andrew
25-29
11:14.00
1/6
11:32.77
1
9
FINS
Kannegieser, Robert
60-64
11:25.61
2/4
11:38.54
2
7
1776
Reilly, Jeff
55-59
11:33.50
2/3
11:43.25
1
9
SVY
Mahaney, Melanie
25-29
12:00.00
2/2
11:44.26
1
9
1693
Greene, Shannon
30-34
11:18.21
1/7
11:50.16
1
9
UC10
Olbum, Orly
18-24
11:55.00
2/6
11:53.21
1
9
SVY
Boris, Joseph
35-39
11:24.18
1/8
11:59.19
2
7
SVY
Dryburgh, Andrew
35-39
12:00.00
2/7
12:02.58
3
6
1693
Earle, Daniel
45-49
12:01.76
2/1
12:13.32
1
9
ROCH
Moreland, Michael
55-59
12:06.37
2/8
12:13.68
2
7
SVY
Houchins, Bradford
40-44
14:00.00
4/5
12:21.02
2
7
CBFY
Reynolds, Sean
45-49
12:38.85
3/3
12:27.35
2
7
RMST
Eliot, Doug
50-54
12:27.23
3/5
12:38.25
1
9
CBFY
Halner, Kristina
18-24
13:30.00
3/2
12:38.80
2
7
1776
Swanson, Vibeke
55-59
12:12.12
3/4
12:41.74
1
9
CBFY
Crossland, Jerry
60-64
13:30.00
3/7
12:46.97
3
6
CBFY
Booth, Gretchen
45-49
13:30.00
3/1
12:48.04
1
9
L4S
Ihrig, Ylva
45-49
13:50.00
4/4
13:17.36
2
7
1776
Burke, Barbara
55-59
13:19.33
3/6
13:22.61
2
7
L4S
Becker, Marlene
50-54
14:05.00
4/3
13:24.66
2
7
RMST
Dawson, Mandy
55-59
13:44.02
3/8
14:02.80
3
6
VMST
Barry, Marcia
65-69
14:20.99
4/6
14:19.46
1
9
BERK
Levine, Steven
65-69
14:48.12
4/2
14:25.98
1
9
MASH
Sturm, Shari
55-59
15:30.00
4/8
14:48.98
4
5
RMST
Moyer, Steven
60-64
16:00.00
5/5
14:52.09
4
5
L4S
Sours, Kate
18-24
16:00.00
5/3
15:35.11
3
6
1693
Ahlgren, Kyle
40-44
16:30.00
5/7
15:36.26
3
6
ANCM
Lim-Sharpe, Judy
65-69
17:06.00
5/1
15:58.85
2
7
RIPM
Dewing, Maria
50-54
15:40.00
5/4
16:06.03
3
6
FAFF
Brown, Ray
50-54
14:59.49
4/7
16:16.48
2
7
1776
Tulenko, Tom
75-79
16:15.00
5/6
16:39.34
1
9
VMST
Gaulrapp, Edward
75-79
18:00.00
5/8
17:27.12
2
7
FAC
Segmuller, Hermann
50-54
21:30.00
6/2
19:13.49
3
6
FAFF
Ball, Nancy
60-64
19:54.49
6/5
19:39.66
1
9
RMST
Nobbe, Nick
75-79
19:00.00
6/4
19:57.80
3
6
RMST
Manheim, Lucy
75-79
20:49.52
6/6
20:38.37
1
9
RMST
Paulson, Laurence
65-69
16:17.19
5/2
20:55.78
2
7
UC10
Slaughter, Jodie
60-64
25:00.30
6/7
24:06.51
2
7
L4S
Hoffmann, Caroline
25-29
20:00.00
6/3
25:51.77
2
7
L4S
Bowers, Jeff
55-59
18:00.00
NS
NS
0
ANCM
Denes, Thomas
60-64
15:00.00
NS
NS
0
UC10
Dragon, Tony
40-44
12:54.35
NS
NS
0
RMST
Evans, Brian
50-54
13:20.30
NS
NS
0
ALEX
Malner, Kristen
40-44
15:00.00
NS
NS
0
ALEX
Murray, James
45-49
11:31.91
NS
NS
0
UC12
O'Hanlan, Misha
60-64
23:12.47
NS
NS
0
L4S
Walters, Suzanne
45-49
17:30.00
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home