SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 52 Men 100 Y Fly


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Bureau, Lucas 50.50 7/4 47.41 1 9
GMUP Chestnut, Eric 53.50 7/2 52.01 2 7
UC09 Magd, Basem 1:05.74 3/8 1:02.99 3 6
ARMS Bechtold, Leander 56.50 6/2 NS 0
ARMS Czerwinski, Michael 1:00.00 4/5 NS 0
ARMS Frederick, Aaron 58.00 6/1 NS 0
1693 Glass, Austin 53.50 7/7 NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC02 Guiffre, John 52.52 7/3 53.09 1 9
GMUP Xu, Tim 1:00.71 4/6 59.38 2 7
UMAC Laplante, Brett 1:00.00 5/8 1:00.28 3 6
ARMS Hoang, Ryan 1:08.00 2/3 1:07.04 4 5
UC10 Maguire, Andrew 1:04.00 3/3 NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Elsaesser, Evan 53.04 7/6 52.53 1 9
UC10 Tikhonoff, Jonathan 54.94 6/4 55.71 2 7
MACM Donohue, Matthew 58.00 6/8 56.52 3 6
L4S Wolfred, Drew 59.00 5/6 58.62 4 5
MERR Kirby, Devin 1:00.00 4/4 NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GMUP Williams, Stuart 57.00 6/7 56.56 1 9
UMAC Strahota, Jeffrey 59.95 5/1 59.35 2 7
SVY Dryburgh, Andrew 59.50 5/2 1:00.38 3 6
1693 Gass, Kraig 1:01.10 4/7 1:00.40 4 5
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RIPM Zenyuh, James 51.41 7/5 50.75 1 9
L4S Dean, Nathan 1:01.80 4/1 1:03.09 2 7
ALEX Hastings, Corey 1:05.55 3/1 1:05.78 3 6
UC04 McNelis, Michael 1:06.47 2/4 1:05.82 4 5
DCAC Moon, WonKee 1:05.00 3/7 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ANCM Roddin, Jeffrey 54.06 7/1 53.62 1 9
SVY Gross, Jeremy 54.44 7/8 55.11 2 7
MESC O'Leary, Shawn 58.20 5/4 59.90 3 6
CRUZ Harbourt, Cliff 1:00.52 4/3 1:00.69 4 5
CMYM Ruckdeschel, Jonathan 1:04.20 3/2 1:01.47 5 4
CBFY Gambale, Michael 59.00 5/3 1:01.53 6 3
DCAC Amezcua, David 1:18.91 2/1 1:25.98 7 2
UC07 Kroberger, Christopher 1:02.00 4/8 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Hiltabiddle, Steve 55.50 6/5 55.81 1 9
DCAC Frentsos, Jerome 55.65 6/3 56.42 2 7
SVY Evans, Jeffrey 55.80 6/6 56.49 3 6
L4S Ellis, Brian 1:02.63 3/5 1:02.96 4 5
GERM Golden, Scott 1:08.00 2/6 1:05.88 5 4
DCAC Dever, Frederick 59.74 5/7 NS 0
VMST Harris, Gregory 58.87 5/5 NS 0
L4S Wells, Ernie 1:10.00 2/2 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MARY Collins, Michael 1:15.00 2/7 1:16.47 1 9
GMUP Junta, Donald 1:37.26 1/3 1:54.23 2 7
UC12 Hellmann, Ralph 1:01.00 4/2 NS 0
RMST Raful, Mitchell 2:00.11 1/7 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FINS Kannegieser, Robert 1:02.32 3/4 1:02.38 1 9
ANCM Cheney, David 1:04.00 3/6 1:03.44 2 7
1776 Hemmerle, Jamie 1:08.00 2/5 NS 0
MERR Mandour, Saleh 1:20.00 1/4 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GERM Walters, Mark 1:16.05 2/8 1:16.14 1 9
RMST Paulson, Laurence 1:27.72 1/5 1:45.46 2 7
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Hamada, Ahmed 1:39.54 1/6 1:37.42 1 9
VMST Gaulrapp, Edward 1:45.00 1/2 1:48.52 2 7
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home