SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 33 Women 100 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Schwartz, Laura 18-24 1:03.00 9/5 59.66 1 9
GMUP Rosenburg, Kaleigh 18-24 1:06.99 8/5 1:00.76 2 7
1693 Mizerak, Gabrielle 25-29 59.49 9/4 1:01.22 1 9
UMAC Randolph, Courtney 25-29 1:03.07 9/6 1:01.69 2 7
1693 Shaner, Sara 25-29 1:03.40 9/2 1:02.11 3 6
L4S Williams, Susan 50-54 1:04.00 9/7 1:04.28 1 9
UC10 Greene, Eva 18-24 1:10.00 7/4 1:04.77 3 6
1693 Wujciak, Anna 18-24 1:05.89 9/1 1:05.37 4 5
1693 Gass, Krista 35-39 1:09.02 8/8 1:05.48 1 9
1693 Maqueda, Victoria 25-29 1:08.39 8/7 1:05.87 4 5
GMUP Geskos, Evangeline 30-34 1:06.24 8/4 1:06.43 1 9
CBFY Booth, Gretchen 45-49 1:06.02 9/8 1:06.64 1 9
ALEX Jakubchak, Lindsey 35-39 1:08.42 8/1 1:07.13 2 7
LASH Krause, Mary Kay 40-44 1:07.27 8/3 1:07.15 1 9
COLU Pellegrini, Traci 45-49 1:07.45 8/6 1:07.23 2 7
FINS Chialastri, Kate 30-34 1:08.00 8/2 1:07.27 2 7
CBFY Halner, Kristina 18-24 1:30.00 3/6 1:09.18 5 4
ARMS Schwartz, Carleigh 25-29 1:10.47 7/3 1:09.61 5 4
GMUP Barrett, Rachelle 25-29 1:18.00 5/6 1:09.74 6 3
GSM Davidson, Michelle 45-49 1:10.59 7/6 1:09.77 3 6
LASH Roberts, Cynthia 35-39 1:18.00 5/7 1:10.59 3 6
SVY Boris, Stephanie 35-39 1:12.31 6/5 1:10.69 4 5
1776 Swanson, Vibeke 55-59 1:14.14 6/7 1:10.80 1 9
LASH Messenlehner, Carina 40-44 1:10.75 7/2 1:11.32 2 7
BUMS Keesler, Missy 25-29 1:15.00 6/8 1:11.36 7 2
ROCH Gianniny, Dana 45-49 1:11.04 7/1 1:11.48 4 5
GMUP Reiffenberger, Megan 18-24 1:11.00 7/7 1:11.55 6 3
RMST Groves, Lisa 50-54 1:10.44 7/5 1:12.08 2 7
1693 Restrepo, Marie 55-59 1:13.77 6/2 1:12.50 2 7
L4S Bofinger, Sarah 30-34 1:11.85 6/4 1:13.06 3 6
RMST Brightwell, Kim 55-59 1:12.37 6/3 1:14.30 3 6
1776 Uppstrom, Noreen 50-54 1:15.31 5/4 1:15.29 3 6
1776 Burke, Barbara 55-59 1:13.63 6/6 1:15.53 4 5
L4S Stranzl, Colleen 30-34 1:16.17 5/5 1:15.73 4 5
1776 Wolff, Melinda 65-69 1:17.68 5/3 1:15.76 1 9
L4S Wetzel, Denise 50-54 1:22.38 4/2 1:16.39 4 5
RMST Sauvage, Marie 45-49 1:18.00 5/2 1:17.11 5 4
MASH Woodrick, Lynn 40-44 1:15.00 6/1 1:17.22 3 6
FAC Algera, Bonnie 40-44 1:18.27 5/8 1:17.35 4 5
RMST Romero, Sharon 18-24 1:21.67 4/3 1:18.03 7 2
VMST Miller, Patricia 55-59 1:19.59 4/4 1:18.46 5 4
1776 Plimpton, Hannah 30-34 1:18.26 5/1 1:20.08 5 4
RMST Kirwan, Denise 65-69 1:20.00 4/5 1:20.48 2 7
L4S Walters, Suzanne 45-49 1:22.33 4/6 1:24.23 6 3
ANCM Pettijohn, Margot 70-74 1:25.91 4/1 1:25.11 1 9
RMST McNamara, Beth 50-54 1:28.34 3/5 1:26.08 5 4
L4S Bozeman, Lesley 35-39 1:30.00 3/3 1:28.14 5 4
FAC DeVito, Christina 30-34 1:31.13 3/2 1:28.46 6 3
MERR Brown, Ann 55-59 1:33.00 3/1 1:29.13 6 3
RIPM Dewing, Maria 50-54 1:26.52 3/4 1:29.86 6 3
GERM Mallon, Barbara 50-54 1:31.31 3/7 1:31.15 7 2
WFAC Adams, Blanca 60-64 1:26.00 4/8 1:32.36 1 9
L4S Frost, Holly 55-59 1:43.94 2/4 1:39.61 7 2
WMST Leilich, Joann 75-79 1:37.69 3/8 1:42.40 1 9
UMAC Fu, Angela 35-39 1:50.37 2/5 1:53.28 6 3
RMST Kidd, Sally 55-59 2:39.00 1/4 2:05.72 8 1
VMST Walker, Laura 80-84 2:20.25 2/2 2:09.77 1 9
L4S Hannam, Karen 75-79 2:27.98 2/1 2:53.35 2 7
L4S Johnston, Jennifer 70-74 3:49.72 1/3 3:50.90 2 7
ALEX Jullien, Kate 35-39 2:40.00 1/5 DQ 0
RMST Manheim, Lucy 75-79 2:25.00 2/7 DQ 0
ALEX Enright, Schuyler 18-24 1:22.42 4/7 NS 0
RMST Greenfield Sheehe, Heather 50-54 1:52.00 2/3 NS 0
UC12 Houston, Cynthia 50-54 1:57.49 2/6 NS 0
ARMS Swain, Jayme 40-44 1:11.05 7/8 NS 0
BCTM Willeboordse, Fall 50-54 1:03.00 9/3 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home