SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 1650 Y Free


Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ALEX Bade, Marian 21:40.00 2/5 20:45.59 1 9
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GMUP Gordon, Joshua 19:34.56 1/6 19:30.37 1 9
NAMI Dreier, Nate 26:00.00 4/4 20:49.73 2 7
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts

L4S VanDoren, Sarah 20:25.00 NS NS 0
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ALEX Aepli, Lauren 21:07.15 1/8 21:31.27 1 9
L4S Goldberg, Marci 26:35.15 4/3 25:28.34 2 7
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC10 Crosnicker, Mark 22:30.00 2/2 21:20.79 1 9
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LASH Roberts, Cynthia 22:00.00 2/3 20:30.21 1 9
ALEX Taylor, Alaina 23:30.00 3/5 22:39.92 2 7

ALEX Taber, Jamie 37:00.00 NS NS 0
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
L4S Takeguchi, Kevin 34:44.14 7/3 35:48.08 1 9
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ANCM Roddin, Julie 19:16.91 1/5 19:25.92 1 9
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
L4S Tromble, Katherine 27:00.00 4/6 28:29.01 1 9
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CBFY Gambale, Michael 19:00.00 1/4 20:12.19 1 9
MERR Joubert, Kevin 20:30.00 1/7 20:44.06 2 7
L4S Stiglitz, David 32:45.82 6/7 32:33.51 3 6

L4S Krulikowski, Mark 33:00.00 NS NS 0
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Saucy, Stephanie 20:27.75 1/2 20:45.50 1 9
ANCM Gainor, Cathy 23:00.00 2/1 22:45.57 2 7
L4S Shuford, Carol 27:00.00 4/2 24:27.52 3 6
ALEX McGhee, Karen 28:00.00 4/8 26:29.73 4 5
L4S Welc, Gina 27:58.00 4/1 26:57.48 5 4
L4S Bouchard, Rosemarie 28:00.00 5/4 27:21.51 6 3
UC12 Newcomb, Anna 29:00.00 5/2 28:34.47 7 2
L4S Petersen, Kris 32:00.00 6/5 29:08.83 8 1
L4S Bowman, Branka 32:00.00 6/2 30:39.59 9 0
L4S Sumption, Donna 34:00.00 7/5 34:41.59 10 0
L4S Christopher, Jody 36:00.00 7/2 38:36.87 11 0

L4S Ratcliff, Adele 35:00.00 NS NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WFAC Landers, Rich 26:00.00 3/8 24:01.16 1 9
UC12 Esteve, Sebastian 37:00.00 7/7 31:46.58 2 7
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WFAC Landers, Denise 23:00.00 2/7 20:57.48 1 9
MERR Brown, Ann 23:38.00 3/6 23:36.02 2 7
RMST Moyer, Michelle 23:18.66 2/8 23:43.48 3 6
RMST Flynn, Merri 27:30.00 4/7 27:01.99 4 5
UC10 Johns, Jean 32:00.00 6/3 28:43.11 5 4
L4S Crnic, Maggie 29:00.00 5/3 29:01.16 6 3
UC12 Hart, Ellen 35:00.00 7/6 31:50.18 7 2
L4S Woodward, Shirley 33:43.00 7/4 32:15.60 8 1
RMST Kidd, Sally 38:30.00 7/1 33:49.22 9 0
L4S Smith, Tamara 33:10.00 6/8 34:17.87 10 0
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RMST Scoggin, Sam 20:52.77 1/1 21:16.45 1 9
WAVA Harwit-Whewell, Stephen 24:30.00 3/7 24:16.63 2 7
GMUP Junta, Donald 24:38.00 3/1 24:30.08 3 6
RMST Sickenberger, William 59:59.00 7/8 25:20.65 4 5
RMST Raful, Mitchell 29:00.00 5/6 29:25.82 5 4
L4S Khorshide, Sam 28:22.72 5/5 30:05.59 6 3

UC10 Newcomb, Gordon 32:30.00 NS NS 0
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Watts, Sue 24:25.90 3/2 24:10.26 1 9
FAC Calobong-Pierce, Carol Lynn 26:28.10 4/5 25:45.60 2 7
L4S Stewart, Linda 42:45.00 8/4 42:24.78 3 6

L4S Camera, Lisa 38:00.00 NS NS 0
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PAA Gibson, Christopher 19:29.00 1/3 20:15.23 1 9
WAVA Tupitza, Charles 29:59.00 5/1 29:55.32 2 7

UC12 Hart, Kevin 31:00.00 NS NS 0
1776 Hemmerle, Jamie 19:15.00 NS NS 0
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC06 Craffey, Joan 22:30.00 2/6 22:54.57 1 9
UMAC Wagner, Cheryl 28:00.00 8/6 29:08.72 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSM Ryan, James 21:12.59 2/4 21:26.41 1 9
DCAC Franz, Craig 23:30.00 3/4 21:40.46 2 7
TNYA Tharp, Louis 29:04.45 5/7 26:08.03 3 6
RIPM Griffith, Lee 30:00.00 6/4 28:40.30 4 5
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
L4S Johnston, Jennifer 52:49.00 8/5 52:19.64 1 9
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AGUA Bernstein, Rich 23:35.00 3/3 23:25.59 1 9
MERR Lowe, Jet 30:00.00 5/8 28:55.25 2 7
UC10 Breese, David 32:00.00 6/6 30:56.95 3 6
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
L4S Hannam, Karen 42:25.85 8/1 43:49.44 1 9
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Hamada, Ahmed 27:10.30 8/2 27:58.27 1 9
VMST Kelleher, Joseph 33:00.00 6/1 34:15.47 2 7
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home