SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 29 Mixed 400 M IM


Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Havton, Alexander 4:38.36 10/4 4:54.06 1 9
ROSE Fisher, Sean 5:20.00 9/4 DQ 0
ROSE Lum, Andrew 5:56.28 7/7 DQ 0
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Castro, Daniel 5:20.40 9/5 5:19.79 1 9
ROSE Daltorio, Robert 5:42.15 8/2 5:29.67 2 7
GRA Duarte, Kenny 6:24.10 5/2 6:02.83 3 6
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Parker, Emily 5:14.77 10/2 5:16.93 1 9
CMS Holman, Sara 5:36.23 8/3 5:31.87 2 7
CMS Holman, Mary 5:45.21 8/1 5:43.79 3 6
ROSE Stengel, Julia 6:02.71 6/5 DQ 0
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Hitch, Susan 6:20.00 5/7 5:57.75 1 9
TSTT Gardner, Kristin 6:09.06 6/7 6:08.00 2 7
ROSE McCabe, Erin 6:45.00 4/1 6:53.26 3 6
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Ecklund, Tait 5:07.92 10/3 5:06.34 1 9
LVM Jackson, Randy 5:15.35 10/8 5:07.33 2 7
GRA Paggi, Gregory 5:20.88 9/3 5:10.20 3 6
NOVA Bolcoa, Scott 5:59.85 7/8 6:05.21 4 5
ROSE Burnett, Nicholas 6:10.00 6/1 6:41.93 5 4
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Framke, Erin 6:25.43 5/8 6:05.20 1 9
SCAQ Fradkin, Ana 6:30.00 4/5 6:10.47 2 7
HIMA Melrose, Heather 7:00.27 3/8 6:53.42 3 6
TSTT Reeves, Tina 9:25.00 1/3 9:36.23 4 5
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Sinel, Craig 5:26.50 9/2 5:19.03 1 9
LBG Kremers, Brian 6:00.01 6/4 5:51.15 2 7
SDSM Arrasmith, Frank 6:28.42 5/1 6:25.02 3 6
ROSE Gomez Larez, Luis 7:00.00 3/2 6:26.13 4 5
ROSE Bostrom, Michael 9:30.00 1/7 7:36.50 5 4
GRA Reason, Matt 6:00.00 7/1 DQ 0

ROSE Galluzzi, David 5:30.00 NS NS 0
GRA Palmer, Kent 5:20.00 NS NS 0
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
JDAM Dussliere, Julie 6:18.27 5/5 6:04.38 1 9
SDSM North, Nancy 6:33.00 4/3 6:17.41 2 7
GRA Sheaks, Heidi 7:30.00 2/2 DQ 0

LVM Belsky, Marjorie 7:20.00 NS NS 0
CVMM Koehler, Deanna 7:11.30 NS NS 0
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RAA Magee, Mark 4:50.87 10/5 4:54.08 1 9
SDSM Ascher, Nathan 5:33.00 8/4 5:24.64 2 7
ROSE Borton, Dan 5:26.01 9/7 5:28.04 3 6
SDSM Frogley, Terry 5:45.12 8/8 6:01.34 4 5
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COOG Gellatly, Jill 5:50.00 7/5 5:32.14 1 9
SDSM Stiles, Jasmine 6:09.91 6/2 6:10.90 2 7
CVMM Weiderman, Jennifer 6:06.10 6/3 6:17.24 3 6
SRM Bulman, Robin 6:43.68 4/8 6:40.64 4 5
LVM Ashworth, Michelle 7:20.00 2/3 6:52.87 5 4
LVM Barry, Robin 7:02.76 3/1 6:55.67 6 3
LVM Waymire, Gina 7:29.00 2/7 7:11.89 7 2
TSTT Toumayan, Colleen 8:57.96 1/5 9:01.83 8 1

ROSE Boysen, Cecilie 6:55.00 NS NS 0
ARIZ Bunch, Brigid 6:39.33 NS NS 0
ROSE Simmons, Cheryl 5:52.13 NS NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Hamilton, Rick 5:12.82 10/7 5:05.57 1 9
CVMM Koehler, Doug 5:27.00 9/8 5:23.07 2 7
GRA Edge, Jonathan 5:31.35 9/1 5:33.29 3 6
DAM McAdam, Samuel 5:39.59 8/7 5:35.13 4 5
ROSE Mc Ginley, Patrick 5:48.90 7/4 5:55.93 5 4
SDSM Johnston, Steven 5:18.00 10/1 6:02.58 6 3
GRA Kreger, Jeffrey 7:45.00 2/8 7:16.44 7 2

PSM Kays, David 5:18.30 NS NS 0
LBG Werner, John 8:15.45 NS NS 0
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Thayer, Marieke 7:05.18 2/4 7:00.36 1 9
MAAC Focha, Teresa 8:19.49 2/1 8:00.05 2 7
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Evans, Dave 5:35.00 8/5 5:30.37 1 9
MYST Holbeck, John 5:51.23 7/3 5:53.66 2 7
GRA Jensen, Dan 6:15.73 5/4 6:09.02 3 6
LVM Mitchell, Robert 6:58.95 3/3 6:15.33 4 5
GRA Burke, Tom 6:29.80 4/4 6:20.85 5 4
MVM Campbell, Chris 6:50.00 3/4 6:34.96 6 3
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Crabbe, Colette 5:58.00 7/2 5:50.34 1 9
SDSM Neville, Cathy 6:50.11 3/5 6:57.28 2 7
LVM Dolan LaMar, Diana 7:00.00 3/7 7:02.06 3 6
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PCCM Anderson, Robert 6:42.54 4/2 6:57.04 1 9
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMST Guthrie, Sally 7:16.13 2/5 7:28.64 1 9
TSTT Scherwat Ducourneau, Wendy 8:43.38 1/4 8:48.83 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Kerns, Hubie 6:10.00 6/8 5:52.84 1 9
SAWS Clemmons, Jim 6:19.50 5/3 5:53.56 2 7
CVMM Rosen, Robert 6:42.48 4/7 6:44.68 3 6

SDSM Astudillo, Fabio 10:00.00 NS NS 0
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Mitchell, Tom 10:02.00 1/2 10:07.56 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home