SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Men 200 M Back


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TSTT Montero, Kyle 2:50.00 4/5 2:58.48 1 9
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Porrazzo, Ralph 2:19.36 7/8 2:07.30 1 9
GRA Verdegem, Alex 1:55.00 7/4 2:18.33 2 7
TSTT Rogers, James 2:30.00 6/7 2:30.00 3 6
SWM Gamble, Grant 2:33.95 5/7 2:36.59 4 5
ROSE Daltorio, Robert 2:50.76 4/7 DQ 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Burnett, Simon 2:06.50 7/5 2:04.99 1 9
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Jackson, Randy 2:24.74 7/1 2:22.22 1 9
ROSE Godor, Frank 2:33.45 5/5 2:31.97 2 7
ROSE Durieux, Chad 2:50.31 4/3 2:44.61 3 6
GRA Caulfield, Tom 3:00.00 3/2 DQ 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Marlow, Jarvis 2:25.08 6/5 2:24.24 1 9
WH2O Sinel, Craig 2:31.03 6/8 2:24.87 2 7
MVN Herlihy, Brendan 2:25.00 6/4 2:33.35 3 6
ROSE Keim, John 2:46.78 4/4 2:39.03 4 5
GRA Kim, Steve 2:33.45 5/3 2:44.78 5 4
LBG Liu, Jeff 3:00.00 3/7 DQ 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSCM Dreitzler, Todd 2:17.70 7/2 2:14.35 1 9
ROSE DeSouza, Jose 2:30.00 6/2 2:23.82 2 7
ROSE Borton, Dan 2:31.70 5/4 2:29.73 3 6
SDSM Ascher, Nathan 2:51.18 4/2 2:43.21 4 5
SDSM Frogley, Terry 2:52.06 4/1 3:02.44 5 4

SDSM Nitsch, Michael 3:37.91 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Dickson, Kurt 2:14.63 7/3 2:16.22 1 9
MAM Hamilton, Rick 2:16.75 7/7 2:16.82 2 7
VCM Shaffer, Mike 2:31.13 6/1 2:18.53 3 6
SDSM Jones, Kenton 2:43.56 5/8 2:42.77 4 5
LBG Werner, John 4:30.48 1/3 4:01.49 5 4
LVM Tarquino, Mario 3:40.00 2/1 DQ 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Gonzalez Hibner, Roger 2:58.00 3/5 3:01.67 1 9
TSTT Georges, Chris 4:45.76 1/2 4:01.33 2 7

SCAQ Ireland, Bill 3:03.70 NS NS 0
LBG Miranda, Mike 5:00.00 NS NS 0
RIPT Pombo, Diego 2:42.87 NS NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Stephenson, Dan 2:28.02 6/3 2:23.90 1 9
TVM Cutting, Steve 2:39.01 5/2 2:36.15 2 7
ROSE Uchiyama, Winston 2:55.00 3/4 2:39.01 3 6
RAA Kennedy, William 3:08.15 2/5 3:04.60 4 5
MVN Heather, Michael 3:06.11 2/4 3:12.54 5 4
SBM Johannsen, David 3:05.00 3/1 3:13.53 6 3
PCCM Anderson, Robert 3:26.60 2/2 3:26.73 7 2
ROSE Purgason, H Lee 3:33.00 2/8 3:35.26 8 1
WH2O Wilson, Thomas 5:00.00 1/8 3:41.96 9 0

ROSE Tomikawa, Brian 5:13.37 NS NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NMMS Wilson, Robert 2:45.00 5/1 2:41.48 1 9
SAWS Clemmons, Jim 3:03.50 3/8 2:50.26 2 7
MELO Whatley, Thomas 3:00.00 3/3 3:01.64 3 6
ROSE Sterne, Erik 3:20.00 2/3 3:08.70 4 5
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Burns, Richard 2:52.00 4/8 2:45.94 1 9
WH2O Figueiredo, Paulo 3:23.41 2/7 3:34.10 2 7
ROSE Farmer, Michael 3:48.87 1/4 3:52.64 3 6
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Stone, Robert 4:35.00 1/7 5:38.90 1 9
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Coles, Bill 4:25.32 1/5 4:33.15 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home