SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Women 100 M Free


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Cienega, Melissa 1:00.98 7/6 1:01.38 1 9
GRA Hecker, Caitlin 1:00.55 7/3 1:02.18 2 7
GRA Mathias, Gwendolyn 1:10.76 5/1 1:07.53 3 6
TSTT Chimal, Andreina 1:20.26 3/4 1:17.35 4 5

ROSE Hacobian, Anais 1:04.37 NS NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Ibanez Lopez, Liliana 51.94 7/4 55.06 1 9
LVM Harris, MK 1:10.00 5/2 1:01.30 2 7
GRA Piskunova, Olga 1:03.00 7/7 1:03.47 3 6
ROSE Tsuchiya, Ann 1:10.00 5/6 1:04.95 4 5
LVM Hank, Stephanie 1:14.96 4/2 1:12.51 5 4
LVM Shadid, Carly 1:26.00 3/7 1:23.94 6 3
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
T-26 James, Jessica 1:04.92 6/4 1:04.86 1 9
LVM Colavito, Violet 1:12.50 4/5 1:11.87 2 7
MVN Viers, Audrey 1:20.57 3/3 1:18.14 3 6

GRA Bimanand, Adrine 1:40.00 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Lee, Mary 1:04.99 6/5 1:05.17 1 9
LBG Cole, Jax 1:29.00 3/1 1:14.11 2 7
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OPA Glenn, Katie 59.00 7/5 59.12 1 9
MVN Walker, Heidi 1:03.00 7/1 1:05.37 2 7
SDSM Maroudis, Kristina 1:08.54 5/5 1:06.70 3 6
SCAQ Fradkin, Ana 1:08.50 5/4 1:07.87 4 5
SCAQ Pinto, Rachel 1:11.69 4/4 1:10.02 5 4
ROSE Parker, Amy 1:25.68 3/2 1:17.96 6 3
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MACS Condor-Fisher, Sarah 1:02.53 7/2 1:03.89 1 9
ROSE Leichter, Nancy 1:07.43 6/7 1:05.89 2 7
JDAM Dussliere, Julie 1:09.00 5/3 1:07.07 3 6
LVM Wegner, Karin 1:10.07 5/7 1:08.01 4 5
ROSE Khalil, Heidi 1:13.63 4/6 1:16.32 5 4
ROSE Angell, Ursula 1:25.50 3/6 1:22.01 6 3
MVN Zawistoski, Lisa 1:29.58 3/8 1:22.74 7 2
ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 1:30.00 2/5 1:27.83 8 1
GRA Day, Sandi 1:39.30 2/2 1:40.89 9 0
SPP McPeak, Kristin 2:00.00 1/6 1:58.52 10 0

CVMM Koehler, Deanna 1:11.57 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Godges, Arlette 1:04.18 7/8 1:04.22 1 9
CVMM Cleavenger, Becky 1:06.89 6/2 1:05.62 2 7
SDSM Stiles, Jasmine 1:05.55 6/3 1:06.65 3 6
GRA Hammond, Christine 1:13.13 4/3 1:12.61 4 5
ROSE Boysen, Cecilie 1:16.00 4/7 1:13.01 5 4
GRA Zderko, Carolyn 1:20.30 3/5 1:16.22 6 3
GRA Brennan, Sharon 3:01.50 1/1 1:54.63 7 2
TSTT Alderman, Christine 1:59.04 1/4 1:55.23 8 1
LBG Jiang, Rachel 2:00.00 1/3 1:58.48 9 0

SDSM Rakotz, Tara 1:13.80 NS NS 0
ROSE Simmons, Cheryl 1:10.11 NS NS 0
ROSE Walsh, Jane 1:36.00 NS NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Matena, Jana 1:07.79 6/8 1:05.16 1 9
CMS Crouch, Kim 1:06.74 6/6 1:06.22 2 7
ROSE Harwich, Fiona 1:17.86 4/8 1:19.77 3 6
TSTT Beattie, Romy 1:32.87 2/3 1:29.61 4 5
ROSE Sindell, Linda 1:40.64 2/7 1:40.40 5 4
ROSE Cook, Sally 1:41.02 2/1 1:40.57 6 3
GRA W, M 4:25.08 1/8 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Crabbe, Colette 1:10.99 5/8 1:08.98 1 9
LVM Duggan, Terese 1:30.00 2/4 1:23.92 2 7
ROSE Bennett, Kristin 2:00.45 1/2 1:51.27 3 6
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Val, Laura 1:07.50 6/1 1:04.40 1 9
SMST Guthrie, Sally 1:17.84 4/1 1:18.01 2 7
LVM Canto, Susan 1:47.00 2/8 1:44.31 3 6
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Conboy, Pam 2:00.00 1/5 2:07.60 1 9
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Ridout, Nancy 1:36.50 2/6 1:33.84 1 9
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts

MVN Graef, Margrit 2:30.00 NS NS 0
Age Group 95-99
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Kornfeld, Maurine 2:16.28 1/7 2:16.76 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home