SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Pan American Masters 2018 Swimming Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 304 Men 100 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
AAAA Goeken, Philip 54.63 50/5 56.21 1
CASLA Gavegno, Matias 55.97 50/6 56.51 2
AQUAS Alfaro, Andres 59.40 49/3 57.37 3
RAC St. Vincent, Thomas 58.27 50/1 58.23 4
CAOU Heinrich, Andres 59.50 49/6 59.13 5
CUICA Becker, Allan 58.00 50/7 1:00.22 6
LEOMA Juarez Montes, Andres 59.00 49/4 1:00.52 7
SST Olave, Fabián 1:00.00 49/2 1:00.90 8
SKY Kolb, William 58.66 50/8 1:01.19 9
LEOMA Ramos Castillo, Marco 1:05.00 48/5 1:03.53 10
SPORT Ramirez-Laureano, Emiliano 1:03.20 48/4 1:04.41 11
PIRAT Cullell, Jose 1:03.00 49/8 1:05.94 12
EMSC Morrison, Zachary 1:08.00 48/2 1:08.11 13
PSCM Pruett, Jacob 1:05.79 48/6 1:08.78 14
AWLM Douglas, Opio 1:15.44 48/7 1:11.18 15
AWLM Mercado, Gianni 1:15.67 48/1 1:19.71 16
AU Ascencio, Adrian 59.36 49/5 NS
PSCM Gamroth, Grant 1:00.00 49/7 NS
YCFM Harwood, Caleb 54.00 50/4 NS
YCFM Kearney, Cameron 1:02.99 49/1 NS
SCS Omelchuk, Yulian 56.65 50/2 NS
WILD Taylor, Christopher 1:05.53 48/3 NS
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SPMAS Messias, Felipe 50.51 47/4 50.74 1
PSCM Barcinas, Ken 59.99 46/1 53.94 2
SPMAS Campos, João 53.00 47/3 54.29 3
TOC Offutt, Bryan 57.00 47/8 54.37 4
UC04 Wahl, Zachary 54.11 47/6 55.08 5
BRZA Ramirez Sierra, Santiago 52.31 47/5 55.36 6
ACJ Grenon, Augusto 55.76 47/7 55.60 7
AQAMA Giraldo, Daniel 55.00 47/2 56.71 8
ACMSP Ferrigno, Diego 1:00.00 45/4 57.02 9
MICH Ksebati, Fares 58.99 46/3 58.00 10
ANV Zenteno Ramirez, Jorge 58.00 46/4 58.59 11
AU Pulido, Alejandro 58.71 46/5 58.63 12
AQAMA Muñoz Rendon, Cristian 57.00 47/1 58.77 13
MEX Aguilera Solis, Diego 1:00.10 45/3 59.43 14
LUZUK Gonzalez Dominguez, Alejandr 1:00.00 46/8 59.46 15
CAA Tarnawski, Andrés 59.00 46/6 1:00.10 16
LV Avila, Luis 59.02 46/2 1:00.14 17
SPORT Damm Gómez, Ricardo 59.05 46/7 1:01.19 18
AQAMA Galvis Jaramillo, Diego 1:00.00 45/5 1:02.10 19
MICH Oxner, Adam 1:05.99 44/4 1:02.24 20
CAA Pistolesi, Pablo 1:00.70 45/6 1:03.20 21
IM Gorman, Jake 1:10.00 44/6 1:03.79 22
SIMAS Fregonara, Martino 1:03.43 45/1 1:03.93 23
CONN Gerard, William 1:06.26 44/3 1:04.16 24
AWLM Greve, Jesse 1:04.31 45/8 1:05.54 25
AAAJ Derzi Romero, Martin 1:06.00 44/5 1:07.65 26
GNU Tessarolo, Paulo 1:03.00 45/7 1:07.96 27
AGUAV Ruben, Muñoz 1:02.00 45/2 1:08.50 28
AWLM An, Peter 1:13.91 44/2 1:13.36 29
CCMA Holguin, Sebastian 1:20.73 31/7 1:17.64 30
MICH Allon, Michael 1:14.99 44/1 1:19.66 31
AWLM Vila, Peter 1:18.51 44/8 1:20.19 32
SST Catrileo, Carlos 1:14.00 44/7 NS
LQBLO Gutierrez, Felipe 1:20.00 40/8 NS
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
CSMT Ritter, Adam 50.34 43/4 50.88 1
AZFL Magevski Sickert, Thiago 52.25 43/5 52.07 2
GAJA Weyandt, Todd 54.38 43/3 55.20 3
UC14 Croft, Lance 55.69 43/8 56.25 4
UAQ Zepeda, Fernando 59.50 41/3 56.44 5
ANV Flores Flores, Juan 55.60 43/1 56.64 6
DN Zancul, Filipe 57.00 42/2 56.64 6
SPORT Arredondo Gomez, Julio 55.00 43/2 56.81 8
SPMAS Dias de Rezende, Arthur Henr 59.00 41/5 56.89 9
SMS Rapp, Larry 55.40 43/7 56.96 10
ELMIL Garcia Lachner, Andres 57.20 42/7 57.99 11
DN Capriles, Galvez 56.50 42/3 58.48 12
GNU Pinho, Evandro 56.23 42/5 58.68 13
EDELP Bin, Pedro Manuel 57.25 42/1 59.24 14
BRMAS Ferreira, Marcus Augusto 58.37 42/8 59.85 15
AQAMA Zambrano, Sebastian 54.65 43/6 1:00.16 16
ACMSP Lourenço, Marcio 1:05.00 40/3 1:00.82 17
SYSM Eckert, Jonathan 1:00.18 41/7 1:01.12 18
FENIX Rodriguez, Eddy 1:01.35 41/1 1:01.38 19
ANV Flores, Carlos 58.60 41/4 1:02.05 20
C4 Rodriguez Muraira, Jose Anto 1:02.00 40/4 1:02.57 21
ANV Guevara Gonzalez, Christian 1:03.15 40/5 1:04.06 22
AQAMA Ceballos, Juan 1:00.00 41/6 1:05.07 23
DN Molina, Juan 1:12.68 40/7 1:07.33 24
BRMAS De Lima Junior, Lourival 1:10.00 40/2 1:10.81 25
ACMSP Roccia, Edson 1:15.00 40/1 1:10.86 26
TULS Travis, Andrew 1:05.22 40/6 1:13.90 27
CV de Oliveira, Thiago 1:02.00 41/8 NS
ANV Hernandez Garcia, Gustavo Al 56.00 42/4 NS
PRAIA Silva, Vinicius 56.87 42/6 NS
SFTL Wenzel, Serge 1:00.16 41/2 NS
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Lotano, Daniel 54.50 39/3 54.91 1
MICH Vanderkaay, Christian 54.22 39/4 55.22 2
LRM Sintjago, Rinaldo 54.86 39/6 55.51 3
ISP Osorio, Joyce 56.89 38/4 56.57 4
CTRA Albuquerque, Diego 55.64 39/2 56.62 5
BFR De Azevedo, Fabricio 56.80 39/8 56.63 6
PSCM Kawamoto, Kohei 1:03.18 37/7 56.73 7
ENDUR Molari, Ricardo 54.50 39/5 56.90 8
BCLB Bohorquez, Luis 56.20 39/7 57.57 9
RBAY Russell, Darian 1:01.33 37/5 58.38 10
PIRAT Sequeira, Pablo 1:01.79 37/3 59.91 11
BRZA Alvarez, Juan 58.53 38/5 1:00.18 12
BRMAS Czelusniak da Silva, Ricardo 59.00 38/3 1:00.40 13
SFTL Paredes, Oliver 1:00.00 38/8 1:00.91 14
UMAC Strahota, Jeffrey 59.95 38/2 1:01.19 15
UC14 Nappi, Steve 59.72 38/6 1:01.20 16
NCMS Havens, Kurt 59.99 38/7 1:01.56 17
MV Acosta, Andres 1:03.50 37/8 1:02.83 18
LOMA Gutierrez Labarthe, Jose Ant 1:03.50 37/1 1:04.55 19
ACUCO Velez Johnson, Juan 1:05.00 36/5 1:04.60 20
ANAC Monge Espana, Oscar 1:03.73 36/4 1:04.77 21
SFTL Wenzel, Phil 1:02.00 37/6 1:05.13 22
PBM Billingsley, Patrick 1:02.35 37/2 1:05.35 23
PIRAT Garcia Jimenez, Fernando Jos 1:08.75 36/2 1:06.58 24
UC45 Cimbora, Brett 1:08.36 36/6 1:07.46 25
ELMIL Chumpitasi, Miguel 1:23.01 36/1 1:15.33 26
YCFM Dionisi, Nicolas 2:11.41 36/8 2:12.51 27
SYSM Dirden, Richard 1:01.00 37/4 NS
UC50 Gould, Harold 1:00.00 38/1 NS
NST Hunko, Dmytro 1:05.30 36/3 NS
BRMAS Sanvicente, Lourenco 56.30 39/1 NS
DELV Velásquez Martínez, Iván 1:10.00 36/7 NS
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
UJS Aquino, Rafael 55.44 35/4 55.83 1
EOC Pinto, Luiz 56.10 35/5 56.91 2
PAR Centurion, Diego 56.29 35/3 57.01 3
UBCAR Vidal, Mariano 57.14 35/2 57.04 4
FEBON Pereyra, Gustavo 57.30 35/1 57.48 5
NEM Phillips, Tom 57.17 35/7 57.54 6
RICE Mastracchio, Dominic 1:00.57 33/7 57.96 7
TTC Rodrigues Pitta, Rodrigo 57.80 35/8 58.21 8
GSC Faust, Raleigh 57.12 35/6 58.23 9
IM Secor, Don 59.98 33/3 58.32 10
TTO Gopaulsingh, Anton 59.31 34/2 59.35 11
OKUDA Santos, Sandro 59.50 34/1 59.45 12
PIRAT Fernandez, Alejandro 1:01.34 32/4 59.74 13
GNU Kranz, Carlos 57.99 34/4 59.74 13
CDDQ Nunez, Oscar 59.50 34/8 59.94 15
YCFM Matthias, Andy 59.45 34/7 1:00.31 16
GNU Orlandini, Fabio 58.00 34/3 1:00.45 17
AQUAS Castellanos, Rafael 1:01.00 33/1 1:00.71 18
SDS Saum, Brett 1:00.50 33/2 1:01.11 19
GNU Bonetti, Denis 58.00 34/5 1:01.14 20
PAR Caballero, Hector Negro 1:05.57 32/7 1:03.17 21
AQRLS Mutis, Cesar 1:01.00 33/8 1:03.93 22
TTO Harper, Curtis 1:03.00 32/5 1:04.50 23
TAM Shoenberger, Deacon 1:04.16 32/6 1:05.06 24
DN Guerra, Efrain 1:05.13 32/2 1:05.27 25
EE Polanco, Juan 1:08.00 31/3 1:07.15 26
DELV Cabrera Fernandez, Alexander 1:07.53 32/8 1:07.39 27
RKF Genton, Eduardo 1:08.71 31/5 1:08.02 28
SPM Rager, Ryan 1:07.88 31/4 1:09.95 29
CROL Brokke, Alejandro 1:06.30 32/1 1:10.19 30
ELMIL Robles, Sergio 1:16.22 31/6 1:12.69 31
FENIX Mercado, Isaias 1:41.97 31/1 1:28.51 32
ALEX Hasbach, Christian 58.00 34/6 NS
SPMAS Ivanyi, Johnny 1:04.00 32/3 NS
CSCH Lavagnino, Martin 1:00.00 33/6 NS
DN Mieses, Franklin 59.91 33/5 NS
ANV Oviedo, Juan 1:09.12 31/2 NS
BOL Villavicencio Hurtad, Jorge 59.67 33/4 NS
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
NOVA West, Steve 58.00 30/8 56.09 1
GNU Dutra, William 56.70 30/3 56.72 2
SPMAS Gobi, Luciano 58.12 29/4 57.55 3
GSC Fuller, David 58.00 30/7 58.83 4
BRMAS Carvalho, Rodrigo 58.64 29/5 58.97 5
SPM Gerrard, Sean 59.60 29/6 59.22 6
GNU Kranz, Paulo 58.00 30/1 59.57 7
MTC Ferreira, Teofilo 54.60 30/5 59.96 8
BELEN Atkinson, Juan 1:00.00 29/7 1:00.31 9
MWA Herek, Sandro 1:00.00 29/2 1:00.36 10
MPNY Krasykov, Volodymyr 57.10 30/6 1:00.58 11
TTC Cagy, Marcelo 1:01.20 28/6 1:00.61 12
ACUCO Velasquez Serrano, Juan 59.00 29/3 1:01.14 13
SPM Herman, Eric 1:00.00 29/1 1:02.71 14
NCMS Robling, Steve 1:00.97 28/4 1:02.86 15
UC15 LaCour, Michael 1:03.50 27/5 1:03.78 16
DN Camejo, Julio 1:04.11 27/6 1:04.15 17
AWJ Lotan, Eran 1:02.27 28/1 1:04.38 18
SPP McPeak, Charles 1:04.60 27/2 1:05.09 19
SPCO Gornto, Donald 1:00.00 29/8 1:05.35 20
MALLO Ferris, John 1:02.00 28/7 1:05.58 21
MTC Labriola, Rogerio 1:06.50 27/7 1:06.66 22
PRM Herrera Soto, Jorge 1:10.00 26/4 1:09.20 23
SPORT Urrutia, Ricardo 1:10.50 26/3 1:10.50 24
NN Jimenez Viquez, Horacio 1:10.48 26/5 1:11.36 25
CROL Bonilla Obando, Luis 1:08.30 27/1 1:13.14 26
UC14 Koontz, Jackson 1:18.96 26/6 1:17.11 27
DN Utate, Juan 1:33.18 26/2 1:33.87 28
UC45 Sanchez, Juan 1:01.11 28/3 DQ
DN Defillo, Christian 1:01.87 28/2 NS
PBM Gawriljuk, Douglas 1:03.57 27/3 NS
UC45 Givehchi, Ali 1:09.22 27/8 NS
ACBR Granja, Alexandre 57.44 30/2 NS
GRA Lucero, Michael 1:03.17 27/4 NS
NAM Nance, Chad 1:03.00 28/8 NS
UNIDO Tapia, Miguel 1:01.00 28/5 NS
YCFM Van Thielen, Mike 54.46 30/4 NS
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
1776 Hiltabiddle, Steve 55.94 25/4 56.12 1
MOST Nichols, Stephen 57.00 25/3 57.49 2
NCMS Lee, Lawrence 56.30 25/5 57.71 3
IAMA Bennett, Dennis 58.13 25/6 59.08 4
PSCM Schuster, Fred 58.28 25/2 59.14 5
PALM Ekman, Evan 58.88 25/1 59.83 6
BUMS Mayall, Randy 1:00.00 24/6 1:00.64 7
CDDQ Palacios Wanke, Hans 58.50 25/7 1:00.79 8
SKY Luebbe, James 59.49 24/5 1:00.98 9
CVMM Boosin, Michael 59.01 24/4 1:01.03 10
CRL Belyi, Andrei 1:01.00 24/7 1:02.12 11
ATHL Goncalves, Silvio 1:00.33 24/2 1:04.73 12
OKUDA Schippers, Pierre 1:06.66 23/3 1:07.96 13
PAR Movia, Luis 1:09.80 22/5 1:08.65 14
CCMA Hoyos, Felipe 1:08.34 22/4 1:08.70 15
CCMA Castaño, Raul 1:07.00 23/6 1:09.59 16
DN Aguilera, Alberto 1:07.18 23/2 1:09.77 17
MASPR Franzoni, Walcir 1:08.00 23/7 1:09.77 17
ACMSP Zarate, Cesar 1:08.00 23/1 1:10.14 19
BRMAS da Silva, Valberto 1:05.89 23/4 1:10.43 20
CAA Gómez, Marcelo 1:02.00 24/1 1:12.94 21
ETAND Oviedo, Gonzalo 1:17.70 22/3 1:16.18 22
GTC Sheets, Eric 1:25.00 22/2 1:16.54 23
ETAND Málaga, Raul 1:18.36 22/6 1:19.89 24
AGUA Ramirez-Marquez, Alister 1:43.00 22/8 1:31.26 25
ELMIL Carnevale, Gabriel 1:35.92 22/1 1:34.51 26
OKUDA Damha, Mario 1:08.00 23/8 NS
MICH Graham, Paul 59.50 24/3 NS
PSDN Igor, Mayorov 59.00 25/8 NS
BRZA Lema, Pablo 1:02.80 24/8 NS
CCMA Ortiz, German 1:25.12 22/7 NS
PRM Santiago, Luis 1:06.00 23/5 NS
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
VMST Harris, Gregory 59.35 21/2 57.42 1
MICH Anderson, Tony 57.94 21/4 57.54 2
YCFM Mercer, Rich 59.01 21/6 59.13 3
OU Lutotovich, Claudio 58.00 21/5 59.31 4
NCMS Stewart, Henry 58.50 21/3 59.56 5
TOMS Gushe, Len 59.49 21/7 59.74 6
CMPR Meares, Stuart 1:02.00 20/7 1:01.68 7
ROSE Taylor, Thomas 1:03.50 19/5 1:01.68 7
SFTL Merega, Roberto 1:01.54 20/3 1:02.30 9
MOVY Stephenson, Kyle 1:01.00 20/5 1:02.32 10
ARIZ Richardson, Terry 1:02.26 20/8 1:02.62 11
SYSM Saylor, Brian 1:00.50 20/4 1:02.75 12
CVMM Wall, Chris 1:02.50 19/4 1:02.98 13
CFA Casanovas, Eduardo 1:01.80 20/6 1:03.16 14
MOVY Goldbloom, Robert 1:04.00 19/3 1:03.32 15
YCFM Beattie, John 59.97 21/1 1:03.36 16
YCFM Beattie, Jeff 1:05.00 19/7 1:05.43 17
AQUAS Alfaro, Rafael 1:05.74 19/8 1:05.80 18
SDM Woods, Thomas 1:00.00 21/8 1:05.95 19
NAM Fisher, Dennis 1:04.60 19/2 1:06.46 20
ACUCO Gomez, Gabriel 1:10.55 17/4 1:07.22 21
CVMM Stolshek, Bradley 1:07.30 18/3 1:07.35 22
SCSC Clabaugh, Rene 1:04.11 19/6 1:08.26 23
BRMAS Barros, Sebastian 1:09.00 18/6 1:08.67 24
WMST White, Steve 1:06.57 18/5 1:09.20 25
ACUCO Arguelles, Ramon 1:09.13 18/2 1:09.97 26
MOST Pegues, Lex 1:14.58 16/4 1:10.58 27
DELV Gonzalez, Luis 1:11.00 17/5 1:10.74 28
UC43 Robinson, Clark 1:13.31 17/8 1:11.20 29
SPMAS Ayres Netto, Marcelo 1:12.00 17/6 1:11.22 30
VITAC Huber, Harald 1:12.00 17/2 1:11.51 31
DN Tavares, Juan 1:05.00 19/1 1:13.27 32
EMELE Musso, Jorge 1:10.00 18/8 1:13.67 33
CFA Del Tredici, Claudio 1:10.00 18/7 1:14.51 34
EMSC Morrison, John 1:13.00 17/1 1:15.17 35
ALBA Zenker Skop, Jorge 1:12.86 17/7 1:17.00 36
EMELE Gómez Franco, Juan 1:18.00 16/3 1:18.90 37
MASPE Sandoval, Leonardo 1:35.00 16/1 1:19.55 38
CDCA Paniagua Bedoya, Carlos 1:10.00 18/1 1:23.51 39
TTC Gaspar, Nelio 1:25.00 16/7 1:26.60 40
VERMO Araya, Sergio 1:20.03 16/6 NS
MB Arroyo, Gustavo 1:20.43 16/2 NS
UC50 Creighton, Victor 1:12.00 17/3 NS
WCM Endres, Paul 1:06.55 18/4 NS
DKTA Fox, Mark 1:16.00 16/5 NS
COOG Mahaffey, Don 1:02.19 20/1 NS
YCFM Medei, Mark 1:02.00 20/2 NS
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
CSMT Ritter, James 57.94 15/4 58.60 1
SYSM Groselle, Jack 58.69 15/5 59.20 2
SFTL Steynberg, Andre 1:00.97 15/6 1:01.01 3
MOVY Sherman, Bill 1:01.00 15/2 1:01.05 4
SPORT Sisniega, Ivar 1:02.50 15/7 1:01.54 5
NCMS Denison, Paul 1:05.00 14/3 1:02.95 6
NAM Callahan, Jim 1:05.53 14/7 1:03.35 7
YCFM Fry, Thomas 1:08.00 14/8 1:03.81 8
WMAC Fochios, Dean 1:03.09 15/8 1:04.39 9
PALM Shake, Joe 1:03.35 14/4 1:04.88 10
MWA Parra, Francisco 1:04.24 14/5 1:05.97 11
SPORT Damm Arnal, Arturo 1:02.89 15/1 1:06.15 12
IM Black, Boyd 1:05.04 14/6 1:06.37 13
SFTL Puhse, Neil 1:07.00 14/1 1:07.09 14
LVM Mitchell, Robert 1:14.14 13/2 1:08.63 15
FACT Finley, Mark 1:09.90 13/5 1:10.92 16
NEM Davis, William 1:05.26 14/2 1:15.41 17
TVM Hektner, Eric 1:15.13 13/7 1:15.76 18
ETAND Saumell, Carlos 1:19.00 12/3 1:15.81 19
PSM Fritschen, Tom 1:16.05 13/1 1:17.73 20
CCMA Campo, Juan Fernando 1:18.25 12/5 1:18.05 21
TANI Carvajal Cortez, Gilberto 1:14.00 13/6 1:19.32 22
BRZA Restrepo Botero, Oscar 1:18.00 12/4 1:19.37 23
LQBLO Bosshardt, Rolf 1:20.00 12/6 1:22.08 24
PEMA Saca, Jose 1:24.22 12/1 1:23.15 25
MOVY Recalde, Marco 1:20.67 12/7 1:23.70 26
JDP Duenas, Sergio 1:20.00 12/2 1:31.74 27
MCHIH Cabral, Salvador 2:07.44 9/7 1:48.99 28
IM Conlon, Mark 2:00.00 9/6 1:50.73 29
SKY Wickman, Craig 2:20.00 9/5 3:03.08 30
RICE Fields, John 59.45 15/3 NS
SYSM Kahn, Roger 1:09.00 13/4 NS
RICE Kone, Bruce 1:45.00 12/8 NS
FACT Wilson, David 1:17.72 13/8 NS
WMST Wolfhagen, Niels 1:11.32 13/3 NS
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
RICE Williams, Bruce 1:02.50 11/4 1:01.16 1
SCM Krauser, Larry 1:03.24 11/5 1:03.22 2
DS Torres, Rodolfo 1:10.00 11/1 1:06.10 3
WMAC Mandel, Barry 1:06.00 11/3 1:06.49 4
TAM Bernard, Alan 1:09.99 11/7 1:09.29 5
PBM Heacock, Robert 1:09.53 11/6 1:09.45 6
GSMS Weber, Gregory 1:09.57 11/2 1:14.22 7
OKUDA Molari, Mario 1:12.00 11/8 1:14.63 8
PEMA Escardó, Eduardo 1:16.65 10/5 1:16.37 9
FACT Dickson, Todd 1:17.90 10/6 1:17.87 10
GNU Biedermann, Carlos 1:17.00 10/3 1:18.40 11
FACT Walker, Allan 1:19.89 10/2 1:21.17 12
SYSM Whaley, Richard 2:00.00 9/1 1:21.53 13
EMELE Salmon, John 1:29.74 9/3 1:23.19 14
VMST Miller, Jim 1:22.18 10/1 1:25.37 15
BRMAS Dias, Paulo Emilio 1:25.49 10/8 1:32.04 16
LRM Martin, Doug 1:20.00 10/7 NS
GAJA Saltzman, Edward 1:30.00 9/2 NS
SRQM Usher, Mark 1:44.91 9/4 NS
PSM Warner, Frank 1:12.02 10/4 NS
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Childs, Lee 1:04.50 8/4 1:06.02 1
PBM Quiggin, David 1:08.90 8/3 1:07.93 2
PCCM Ashford, Wes 1:08.59 8/5 1:09.76 3
BRMAS Guisard Ferraz, Jose 1:15.50 8/7 1:16.29 4
BRMAS Velloso, Rui 1:19.18 7/4 1:16.38 5
JAWS Hammerstrom, John 1:25.00 7/6 1:16.60 6
1776 Amundsen, Joseph 1:12.73 8/2 1:17.63 7
NCMS Boston, Jim 1:30.44 7/7 1:28.69 8
O*H* Spence, Thomas 1:43.59 6/4 1:43.85 9
BRMAS Cohen, Pinhas 1:50.04 6/5 1:52.36 10
TTO Akbar, Clyde 2:35.98 6/6 2:49.62 11
BRMAS Almeida, Manoel 1:57.91 6/3 DQ
AGUA Bernstein, Rich 1:30.00 7/2 NS
SYSM Claridge, Don 1:20.89 7/3 NS
SYSM Cornell, Tom 1:18.00 8/8 NS
OREG Foges, John 1:41.13 7/8 NS
PBM Jarvis, Tony 1:11.68 8/6 NS
BRMAS Meneses, Francisco 1:40.00 7/1 NS
GAJA Morrill, David 1:20.00 7/5 NS
FACT Ross, Mark 1:16.87 8/1 NS
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TAM Burns, Richard 1:07.00 5/4 1:08.46 1
TOC Elder, James 1:09.00 5/5 1:11.52 2
SDSM Ralphs, Tony 1:15.00 5/1 1:11.58 3
CTMS Reed, Ed 1:11.11 5/3 1:11.68 4
PBM Lodwig, Keefe 1:13.00 5/7 1:12.53 5
DKTA Gosnold, Will 1:12.74 5/6 1:13.90 6
SDSM Andersen, Peter 1:12.85 5/2 1:15.67 7
NOR Straka, Peter 1:17.80 5/8 1:17.57 8
GAJA Miller, David 1:25.00 4/3 1:22.12 9
NEM Hutchings, Dick 1:22.07 4/5 1:23.03 10
SIMAS Bennewitz, Franz 1:25.50 4/6 1:28.75 11
FACT Miller, Andrew 1:28.61 4/2 1:30.44 12
PBM Fisher, Alex 1:35.77 4/1 1:32.58 13
BRMAS Silva, Osmar 1:30.00 4/7 1:32.85 14
OKMS Badgley, David 1:21.14 4/4 1:33.47 15
CFA Rezoagli, Fernando 1:55.19 4/8 1:50.98 16
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SBM Farrell, Jeff 1:18.10 3/5 1:16.09 1
TOC Van Horn, William 1:15.50 3/4 1:20.52 2
PEMA Villaran, Eduardo 1:28.40 3/3 1:26.36 3
T2NM Stollmeyer, Michael 1:56.50 3/7 1:41.72 4
YCFM Sirbu, Victor 3:15.00 3/1 1:50.09 5
FACT Kung, Luke 1:50.08 3/2 2:14.85 6
CCMA Martinez, Sergio 1:35.00 3/6 NS
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
O*H* Oyakawa, Yoshi 1:27.00 2/4 1:34.78 1
SDSM Mitchell, Tom 1:52.00 2/3 1:49.11 2
FMM Weatherbee, Charles 1:39.53 2/5 1:55.56 3
SPM Beach, Robert 2:00.00 2/7 1:58.52 4
PEMA Peñaloza Jarrín, José 1:56.40 2/6 1:58.55 5
MOST Raiborn, Louis 2:00.00 2/2 2:00.60 6
GAJA Stolz, Irwin 2:10.00 2/1 2:17.81 7
HAHAV Abusada, Espir 2:15.00 2/8 NS
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GNU Biedermann, Anton 2:00.00 1/4 2:04.89 1
FACT Cornell, John 1:50.00 1/3 2:13.58 2
FACT Corse, John 2:24.05 1/5 2:57.05 3
WMST Shannon, Baker 4:21.32 1/8 5:16.20 4
SDSM Hubbard, Donald 2:04.55 1/2 NS
Age Group 95-99
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
OREG Lamb, Willard 1:50.00 1/6 1:51.47 1
FACT Graves, Edwin 2:13.61 1/7 3:16.06 2
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home