SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Masters Swimming Australia National Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 7 Mixed 400 M IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl
VPP Cronk, Stephen 35-39 4:55.00 12/4 5:01.46 1
NET Lemmon, Paul 50-54 5:12.50 12/6 5:05.03 1
NBT Cleland, Aaron 40-44 5:10.00 12/3 5:11.83 1
VGS Sendecky, Mark 35-39 5:30.00 12/7 5:30.25 2
WCM Cousins, Michael 18-24 5:00.00 12/5 5:34.12 1
VPP Scott, Ian 25-29 6:15.00 10/1 5:37.58 1
VGS Webb, Kodie 40-44 5:50.00 11/2 5:41.73 2
VPP Ashley, Susanna 30-34 5:50.00 11/8 5:42.65 1
QLT McKaig, John 45-49 5:40.00 11/4 5:42.72 1
TLC Brook, Ashley 35-39 5:45.00 11/3 5:43.51 3
SAM Smedley, Mark 55-59 5:45.00 11/6 5:44.69 1
WWC Lawrenson, Kieren 40-44 5:45.00 11/5 5:44.72 3
WCM Brackstone, Kristy 35-39 5:50.57 11/1 5:52.75 1
WPC Maxwell, Aaron 50-54 6:10.00 10/2 5:53.30 2
NSP Hawton, Jon 50-54 5:45.00 11/7 5:53.86 3
NBT Knickerbocker, Audrey 25-29 6:10.00 10/7 5:56.19 1
VPP Humphrey, Jacinta 25-29 5:53.46 10/4 5:59.16 2
WRK Burdekin, Craig 40-44 6:30.00 8/7 6:00.66 4
SHB Simpson, Grant 60-64 6:10.00 10/3 6:01.19 1
NBT Brown, Stephen 55-59 6:15.00 9/4 6:03.88 2
TAC Steele, Anne 50-54 6:00.00 10/5 6:10.21 1
WRK van der Wel, Ingrid 40-44 6:30.00 8/3 6:12.58 1
WMV Anderson, Stuart 30-34 6:30.00 8/6 6:12.88 1
NMR Sakurovs, Alison 30-34 6:18.02 9/5 6:15.81 2
QGC Vivers, Paul 55-59 6:05.00 10/6 6:18.19 3
WRK Young, Bridget 50-54 6:40.00 7/5 6:19.73 2
SHB Sutcliffe, Joanne 55-59 6:25.00 9/3 6:24.48 1
NTN Makin, Caroline 50-54 6:25.00 9/2 6:24.65 3
QMM Horton, Hobe 60-64 6:25.36 9/8 6:24.94 2
VMV Burt, Tony 45-49 6:30.00 8/5 6:25.46 2
NBT Rogers, Sandra 50-54 6:32.01 8/8 6:31.02 4
WCM Bell, Sally 55-59 6:29.50 8/4 6:31.99 2
WGT Jackson, Amber 30-34 7:29.29 5/2 6:35.76 3
NSP Tompkins, Sue 55-59 6:28.00 9/1 6:36.19 3
VMV McNeil, Andrea 55-59 7:08.00 6/1 6:36.71 4
NSP Roche, Heidi 45-49 6:25.00 9/7 6:37.44 1
NBT McDonald, Mark 30-34 6:45.00 7/6 6:37.59 2
WCM Tait, Brigid 55-59 7:00.00 6/6 6:44.24 5
WML Rickard, Alan 35-39 6:47.61 7/2 6:46.74 4
WWF Roper, Garry 55-59 7:00.00 6/7 6:47.12 4
NML Ludgate, Helen 45-49 6:40.00 7/4 6:51.21 2
WCM Eisenhauer, Anna 30-34 7:30.00 5/8 6:52.78 4
CDW Gibson, Paul 65-69 6:55.00 6/5 6:55.17 1
NBT Blamires, Megan 45-49 7:28.00 5/7 6:57.63 3
VMV Taylor, Donald 65-69 6:45.00 7/3 6:58.75 2
WBM Badani, Nicole 40-44 7:10.00 5/5 7:05.30 2
WAB Cannon, Marcelle 45-49 6:52.31 7/1 7:06.18 4
VPP Daly, Michael 60-64 7:01.45 6/2 7:06.26 3
QRT Churchill, Meryl 55-59 7:08.00 6/8 7:10.13 6
WOP Whitehead, Heather 55-59 7:24.00 5/3 7:11.47 7
VSC Howes, Peter 45-49 6:52.71 6/4 7:15.02 3
QMM Morley, Helen 60-64 7:45.59 4/6 7:15.33 1
WMV Hart, Lesley 55-59 7:00.00 6/3 7:15.39 8
QAC Horton, Karina 60-64 7:50.00 4/7 7:16.52 2
SMR Wareing, Deborah 60-64 7:10.00 5/4 7:17.72 3
WCM Anthony, Vivienne 55-59 7:55.00 4/1 7:25.48 9
WMH Cahill, John 50-54 6:30.23 8/2 7:27.73 4
WAM Burch, Rowena 30-34 7:10.00 5/6 7:31.39 5
QBN Clarkson, Tracy 65-69 6:50.00 3/2 7:32.66 1
WCM Johnson, Richard 55-59 7:38.00 4/4 7:35.96 5
VMV Cocks, John 80-84 7:49.00 4/3 7:39.40 1
WCM Paul, Victor 70-74 8:15.00 3/3 7:42.23 1
VDC Clarkson, Caroline 60-64 8:30.00 3/1 7:52.23 4
NWS Blanch, Kerryn 45-49 8:15.00 3/8 7:53.65 5
NWG Bailey, Paul 55-59 7:59.00 3/4 7:55.68 6
QDU Crollick, Therese 60-64 7:50.00 4/2 8:03.85 5
QBR Ernst, Andree 65-69 7:52.45 4/8 8:11.48 2
NSA Mundy, Graham 65-69 8:00.00 3/5 8:18.46 3
TDP Watkinson, Marcia 60-64 8:15.00 3/7 8:24.56 6
VNL Kirton, Jan 65-69 8:45.00 2/4 8:26.00 3
NCT McLeod, Russell 65-69 9:00.00 2/3 8:31.26 4
WRV Neethling, Nadine 35-39 8:00.00 3/6 8:38.67 2
WSU Edmondson, Anne 60-64 8:45.00 2/5 8:44.23 7
WOP Scott, Geoffrey 60-64 9:00.00 2/6 9:15.98 4
WOP Andrew, Ruth 70-74 9:55.00 1/4 9:23.81 1
NSA Saviane, Anita 75-79 9:30.00 2/2 9:27.84 1
THB Gregory, Diane 60-64 9:40.00 2/1 9:31.71 8
WMH Wingate, Ivan 80-84 10:00.00 1/5 10:03.15 2
WCM Elliott, Theresa 75-79 10:28.00 1/6 10:04.26 2
SAT Ramsay, Tubby 80-84 9:40.00 2/8 10:30.57 3
WAB Hanna, Maureen 70-74 15:10.00 1/2 15:03.90 2
WMV McGough, Glad 85-89 16:07.19 1/8 17:24.55 1
CHELS Sabala, Michael 35-39 5:25.17 12/2 DQ
WSG Morelli, Ron 55-59 6:10.00 10/8 DQ
TTL Dillon, Ros 65-69 9:22.00 2/7 DQ
CDW Roberts, Maggie 80-84 12:35.03 1/3 DQ

NTN Burgess, Katrina 50-54 6:33.00 NS NS
WCM Infante, Carol-Ann 50-54 6:45.00 NS NS
NPN MacKay, Stuart 40-44 5:39.00 NS NS
WML Renner, Tony 60-64 7:30.00 NS NS
TAC Slugocki, Maciej 65-69 6:20.00 NS NS
QMM Southam, Colette 50-54 7:45.00 NS NS
VPP Winton, Steven 40-44 5:35.00 NS NS
THB Daft, Katherine 55-59 NT NS
QMM Davis, Brian 75-79 14:30.00 1/7 NS
WCM Farmer, Alison 50-54 8:15.00 3/2 NS
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home