SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 312 Men 100 M Breast

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 40-44 1:02.28 7/4 1:02.48 1 20
YCFM Litz, Jordan 25-29 1:05.00 7/5 1:05.67 1 20
PBM Warner, Shawn 18-24 1:08.93 7/2 1:07.51 1 20
PBM Aubrey, Michael 55-59 1:13.60 6/5 1:13.03 1 20
NCMS Dunson, David 45-49 1:13.50 6/4 1:13.51 1 20
YCFM Wood, Steve 55-59 1:11.92 7/7 1:14.37 2 17
UC55 Dyer, Andy 55-59 1:12.89 7/8 1:15.04 3 16
PALM Malik, Michael 35-39 1:17.71 6/7 1:15.75 1 20
SYSM Groselle, Jack 60-64 1:15.26 6/6 1:16.35 1 20
UC14 Gonzalez, Jorge 50-54 1:17.93 6/1 1:16.43 1 20
PBM Gawriljuk, Douglas 45-49 1:19.40 5/3 1:19.30 2 17
YCFM Harwood, Caleb 18-24 1:15.00 6/3 1:19.70 2 17
SFTL Mike, Adrian 45-49 1:21.00 5/2 1:20.09 3 16
DN Guerra, Efrain 35-39 1:25.96 5/8 1:20.99 2 17
RMSC Palace, Mark 40-44 1:21.02 5/7 1:21.04 2 17
YCFM Hynes, Brodie 40-44 1:27.83 4/3 1:24.94 3 16
PAQM Armpriester, Ryan 30-34 1:30.00 4/2 1:28.35 1 20
WM Burkhardt, Martin 50-54 1:35.09 4/7 1:29.33 2 17
NCMS Rubacky, Mark 45-49 1:23.09 5/1 1:30.06 4 15
DN Nuñez Jimenez, Andres 35-39 1:36.68 4/1 1:31.00 3 16
PBM Heacock, Robert 65-69 1:30.00 4/6 1:32.25 1 20
UC14 Mehta, Rian 25-29 1:26.00 4/4 1:34.90 2 17
PBM St. Hilaire, Russ 55-59 1:40.00 3/4 1:35.46 4 15
NAUT An, Peter 25-29 1:36.92 4/8 1:40.63 3 16
NAUT Soules, Ian 18-24 1:49.56 2/5 1:42.26 3 16
UC14 Maughan, Craig 65-69 1:43.00 3/3 1:44.42 2 17
PBM Taber, Mike 60-64 1:45.99 3/7 1:44.88 2 17
SCHH Bedient, Jim 70-74 1:43.40 3/6 1:46.63 1 20
HLJ Byron, John 55-59 1:50.00 2/3 1:47.59 5 14
FACT Schenk, Martin 75-79 1:50.12 2/6 1:48.11 1 20
GAJA Zeigler, John 70-74 1:48.65 2/4 1:48.19 2 17
GOLD Vila, Peter 18-24 1:44.53 3/2 1:50.32 4 15
GOLD Wiedamann, Karl 75-79 1:46.60 3/1 1:52.66 2 17
NAUT Mercado, Gianni 18-24 1:57.26 2/2 1:53.11 5 14
YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 1:48.10 3/8 1:53.95 4 15
NCMS Miller, Jamie 60-64 1:59.91 2/7 2:00.04 3 16
YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 2:15.00 2/8 2:11.25 4 15
SYSM Browne, James 75-79 2:40.00 1/3 2:28.59 3 16
FACT Ralph, Gordon 85-89 2:20.00 1/4 2:34.04 1 20
FACT Corse, John 90-94 2:30.15 1/5 3:19.23 1 20
FACT Kutanovski, Milan 85-89 3:09.49 1/6 3:27.09 2 17
YCFM Livingston, Terry 50-54 1:08.50 7/6 DQ 0
ADMS Carvotta, Tom 60-64 1:27.28 4/5 NS 0
UC14 Cotter, Eric 45-49 1:18.00 5/4 NS 0
AZFL Declercq, Robert 40-44 1:18.00 6/8 NS 0
YCFM Hickey, Ken 70-74 2:04.00 2/1 NS 0
HLJ Kraut, Brandon 18-24 1:20.00 5/6 NS 0
YCFM Mercer, Rich 50-54 1:12.50 7/1 NS 0
PBM Moreno, Al 55-59 1:18.30 5/5 NS 0
GOLD Perry, Nicholas 35-39 1:41.24 3/5 NS 0
YCFM Van Thielen, Mike 45-49 1:06.34 7/3 NS 0
ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:15.34 6/2 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home