SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 312 Men 100 M Breast


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 1:08.93 7/2 1:07.51 1 20
YCFM Harwood, Caleb 1:15.00 6/3 1:19.70 2 17
NAUT Soules, Ian 1:49.56 2/5 1:42.26 3 16
GOLD Vila, Peter 1:44.53 3/2 1:50.32 4 15
NAUT Mercado, Gianni 1:57.26 2/2 1:53.11 5 14
HLJ Kraut, Brandon 1:20.00 5/6 NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Litz, Jordan 1:05.00 7/5 1:05.67 1 20
UC14 Mehta, Rian 1:26.00 4/4 1:34.90 2 17
NAUT An, Peter 1:36.92 4/8 1:40.63 3 16
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PAQM Armpriester, Ryan 1:30.00 4/2 1:28.35 1 20
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Malik, Michael 1:17.71 6/7 1:15.75 1 20
DN Guerra, Efrain 1:25.96 5/8 1:20.99 2 17
DN Nuñez Jimenez, Andres 1:36.68 4/1 1:31.00 3 16
YCFM Dionisi, Nicolas 2:15.00 2/8 2:11.25 4 15
GOLD Perry, Nicholas 1:41.24 3/5 NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 1:02.28 7/4 1:02.48 1 20
RMSC Palace, Mark 1:21.02 5/7 1:21.04 2 17
YCFM Hynes, Brodie 1:27.83 4/3 1:24.94 3 16
YCFM Dorrego, Gabriel 1:48.10 3/8 1:53.95 4 15
AZFL Declercq, Robert 1:18.00 6/8 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Dunson, David 1:13.50 6/4 1:13.51 1 20
PBM Gawriljuk, Douglas 1:19.40 5/3 1:19.30 2 17
SFTL Mike, Adrian 1:21.00 5/2 1:20.09 3 16
NCMS Rubacky, Mark 1:23.09 5/1 1:30.06 4 15
UC14 Cotter, Eric 1:18.00 5/4 NS 0
YCFM Van Thielen, Mike 1:06.34 7/3 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC14 Gonzalez, Jorge 1:17.93 6/1 1:16.43 1 20
WM Burkhardt, Martin 1:35.09 4/7 1:29.33 2 17
YCFM Livingston, Terry 1:08.50 7/6 DQ 0
YCFM Mercer, Rich 1:12.50 7/1 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Aubrey, Michael 1:13.60 6/5 1:13.03 1 20
YCFM Wood, Steve 1:11.92 7/7 1:14.37 2 17
UC55 Dyer, Andy 1:12.89 7/8 1:15.04 3 16
PBM St. Hilaire, Russ 1:40.00 3/4 1:35.46 4 15
HLJ Byron, John 1:50.00 2/3 1:47.59 5 14
PBM Moreno, Al 1:18.30 5/5 NS 0
ARIZ Vargas, Daniel 1:15.34 6/2 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Groselle, Jack 1:15.26 6/6 1:16.35 1 20
PBM Taber, Mike 1:45.99 3/7 1:44.88 2 17
NCMS Miller, Jamie 1:59.91 2/7 2:00.04 3 16
ADMS Carvotta, Tom 1:27.28 4/5 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Heacock, Robert 1:30.00 4/6 1:32.25 1 20
UC14 Maughan, Craig 1:43.00 3/3 1:44.42 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCHH Bedient, Jim 1:43.40 3/6 1:46.63 1 20
GAJA Zeigler, John 1:48.65 2/4 1:48.19 2 17
YCFM Hickey, Ken 2:04.00 2/1 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Schenk, Martin 1:50.12 2/6 1:48.11 1 20
GOLD Wiedamann, Karl 1:46.60 3/1 1:52.66 2 17
SYSM Browne, James 2:40.00 1/3 2:28.59 3 16
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Ralph, Gordon 2:20.00 1/4 2:34.04 1 20
FACT Kutanovski, Milan 3:09.49 1/6 3:27.09 2 17
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Corse, John 2:30.15 1/5 3:19.23 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home