SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 311 Women 100 M Breast


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAUT Grant, Gina 2:00.00 3/1 2:08.30 1 20
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DN Javier, Jessica 1:45.50 3/5 1:42.48 1 20
NAUT Gilbert, Sarah 2:06.09 2/4 1:56.40 2 17
DN Lara, Amelia 2:13.57 2/2 2:02.03 3 16
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Pelczynski, Kathleen 1:28.00 5/2 1:28.16 1 20
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Moro, Erin 1:21.10 5/4 1:20.61 1 20
SFTL Stutz, Kathleen 1:37.15 4/2 1:38.70 2 17
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Yocum, Kari 1:31.99 5/1 1:25.12 1 20
YCFM Campbell, Sabrina 1:27.40 5/6 1:27.94 2 17
DN Gonzalez, Tania 1:38.26 4/7 1:35.77 3 16
NCMS Law, Amanda 1:47.62 3/6 1:48.78 4 15
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COOG Visser, Linda 1:22.00 5/5 1:20.03 1 20
DN Rodriguez, Elena 2:04.75 3/8 2:00.95 2 17
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Weiderman, Jennifer 1:24.26 5/3 1:24.84 1 20
PALM Wilson, Jamie 1:30.36 5/7 1:28.08 2 17
SPM Zien, Livia 1:33.00 4/4 1:31.58 3 16
SPM Kupan, Cheryl 1:35.55 4/6 1:34.30 4 15
ENSW Ladd, Laura 1:33.85 4/3 NS 0
YCFM Zimmermann, Kathy 1:32.00 5/8 NS 0
YCFM Zimmermann, Kathryn 1:32.00 5/8 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AQNT Givler, Ingrid 1:33.76 4/5 1:33.33 1 20
SYSM Groselle, Laura 1:40.00 4/8 1:34.32 2 17
SFTL Grady, Marci 2:09.82 2/6 2:17.40 3 16
RMSC Parker Palace, Kelly 1:42.88 3/4 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Alton, Dale 1:40.00 4/1 1:37.08 1 20
PBM Moak, Mary 1:47.14 3/3 1:42.01 2 17
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Carson, June 1:50.00 3/2 1:55.18 1 20
GAJA Hamilton, Rebecca 4:19.52 1/3 4:19.62 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Mitchell, Jeannie 2:08.70 2/3 2:01.56 1 20
SYSM Miller, Jan 3:40.11 1/5 DQ 0
SCHH Tullie, Ann 2:34.53 2/7 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Jaffe, Kristin 2:08.00 2/5 2:01.83 1 20
SCHH Stewart, Joanne 2:55.07 1/4 2:57.03 2 17
T2NM Jebe, Margit 1:56.50 3/7 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home