SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 222 Men 100 M Back


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAUT Douglas, Opio 1:28.73 4/1 1:26.43 1 20
NAUT Soules, Ian 1:37.49 3/5 1:31.50 2 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AZFL Figari, Aurelio 1:05.50 6/1 1:08.63 2 17
GOLD Greve, Jesse 1:17.71 5/1 1:14.41 3 16
NAUT Jones, Matt 1:29.50 4/8 1:32.60 4 15
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AZFL Goncalves Ferreira, Guilherm 1:02.99 6/2 1:02.79 1 20
GOLD Caro, Orlando 1:56.11 2/3 1:52.61 2 17
YCFM Jones, Brett 59.99 6/3 NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DN Santos Gomez, Claudio 1:08.84 5/4 1:11.02 1 20
YCFM Dionisi, Nicolas 2:14.00 1/4 2:11.55 2 17
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 57.72 6/4 57.83 1 20
BDO Christensen, Eric 59.55 6/5 1:00.41 2 17
SPAW Baxter, Duane 1:17.00 5/7 1:12.50 3 16
YCFM Hynes, Brodie 1:18.97 5/8 1:15.69 4 15
DN Ramos, Eric 1:16.66 5/2 1:16.66 5 14
DN Rodriguez, Jose 2:09.06 2/6 2:21.12 6 13
DN Utate, Juan 2:09.10 2/2 DQ 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Rubacky, Mark 1:20.89 4/6 1:31.51 1 20
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC14 Krieger, Dima 1:12.59 5/5 1:12.78 1 20
DN Nouel, Ricardo 1:40.34 3/6 1:40.68 2 17
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Wood, Steve 1:00.84 6/6 1:06.21 1 20
SFTL Zubero, David 1:16.08 5/3 1:08.55 2 17
PBM Caudrillier, Francois 1:16.46 5/6 1:14.94 3 16
NCMS Carlson, Eric 1:24.00 4/7 NS 0
UTAH Treiman, Gerald 1:19.36 4/4 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SPM Nixon, John 1:20.00 4/5 1:16.45 1 20
CFMS Love, Donald 1:21.50 4/2 1:20.87 2 17
GOLD McMillen, Scott 1:20.50 4/3 1:21.62 3 16
FACT Dickson, Todd 1:37.50 3/3 1:36.55 4 15
NCMS Klein, Jonathan 1:06.17 6/8 NS 0
YCFM Pontes, Jose Renato 1:48.00 2/5 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC14 Maughan, Craig 1:33.00 3/4 1:41.74 1 20
GAJA Delair, Stan 1:45.00 3/2 1:43.25 2 17
DN Rodriguez, Gregorio 3:24.96 1/3 3:04.42 3 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Zeigler, John 1:45.86 3/1 1:54.80 1 20
YCFM Hickey, Ken 1:47.00 2/4 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Oakes, David 1:47.00 3/8 1:42.40 1 20
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Dykstra, Bill 1:45.50 3/7 1:53.39 1 20
GOLD Rapperport, Alan 2:40.00 1/5 2:23.98 2 17
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Ralph, Gordon 2:10.00 2/7 2:16.19 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home